Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A komondor fajtát milyen...

A komondor fajtát milyen versenyeken használják?

Figyelt kérdés
Sok képet látok agilityről az interneten, de szeretném pontosan tudni, hogy érdemes-e őket erre képezni, sikeresek-e, vagy mire használják őket. Tudom, hogy őrző-védő-pásztor-terelő kutya, ismerem az eredeti "funkcióját", de a mai versenyvilág-beli pozíciója érdekelne. Illetve minden ezzel kapcsolatos információ. Nyáron vásárolunk komondort, és szeretnék izgalmasabbá tenni az életét, hogy ne csak házőrzésre használjuk, és egész nap unatkozzon. Előre is köszönöm a válaszokat.

2016. máj. 21. 20:29
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
0%

9-nek:

Bocs, nem tehetek róla, hogy ha elküldöm a videót, hogy ténylegesen mekkora a kutya, és te nem hiszed el és jössz mindenféle kifogással, hogy ez hazudik, meg az hazudik, mert te semmi mást nem tudsz elfogadni, mint amit te mondasz. Még akkor se fogadod el, ha videón keresztül látod. Akkor megírtam, hogy hova menjél, ahol meg tudod nézni, hogy tényleg van ekkora kutya. Te erre azt válaszoltad, hogy te nem mész sehova, hanem vigyék hozzád a kutyát és akkor te majd megnézed. Már ekkor kezdett nálam betelni a pohár, hogy ilyen nagy száj mellett, ami neked van, ennyit nem tudsz megcsinálni, hanem más áldozzon anyagiakban, hogy te megnézz egy ilyen kutyát. De tudod mit?! Belinkelek két videót, remélhetőleg most felfogod.


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=op1BagH1iOU


Vannak még ilyen videók, nem kell megijedni. Ja, és hogy tudd, több tenyésztő van, aki ilyen nagy kaukázusiakat tenyészt, de le merem fogadni, hogy itt is valamibe bele fogsz kötni, mert neked a 35 kilós kaukázusiak a normálisak, amik nyáj mellett élnek, kb moslékot esznek, amit megjegyzek, még disznónak sem adnék, nem hogy kutyának. Ami még felháborító, hogy ebből a moslékból sem kapnak eleget és csont soványak a kutyák, de még férgesek is, amire a pásztor magasról sz@rik, mert ha normális kutyakaját nem képes adni annak a szerencsétlen állatnak, akkor szerintetek majd féreghajtó tablettát fog?!


Most Bartha László egyik mondatát szeretném nektek felhozni, hogy egy nem pásztor ember hogy is látja az eredeti környezetében élő pásztorkutyát. A kutyák csont soványak, ütött-kopottak és végletekig kimerültek (magyarul mindig fáradtak).

Ja, arról meg ne is beszéljünk, mikor mutogattad linkekkel, hogy milyen az ideális pásztorkutya, és pont egymás mellett volt látható egy közép ázsiai juhászkutya és egy magyar agár. Most én nem azért mondom, de csak egy csöppel volt erősebb a videón a káj az agárnál. Szerintetek ez normális dolog, hogy egy káj-t ennyire leanorexiásítanak, kiéheztetnek?! Olyan féléve-éve volt egy olyan dolog is, hogy egy komondor is le volt soványítva, de őt hál' isten az állatvédők elkobozták. Tudtommal azóta felszedett jó néhány kilót és éli mindennapjait egy családnál. Különben meg azért nem folytattam tovább az írást, mert egyszerűen annyira elszörnyülködtem azon, hogy emberek éheztetnek kutyákat, hogy inkább úgy voltam vele, hogy nem írok tovább, hogy ebből a szituációból kikerüljek, mert egyszerűen a szívem szakadt meg az állatok láttán és tudtam, hogy semmit nem tudok értük tenni, sajnos.


10-es, sajnos félreérted a dolgokat. Ezt tisztázzuk, hogy pl egy komoly szolgálati kutya kiképzése és egy őrkutya kiképzése teljesen különbözik a hobbi szinten való őrző-védő kutyák képzésétől. A karnál és az egyéb tárgyaknál azt tanítják meg a kutyának, hogy pontosan hogyan harapjon és hogy a felsőtestre támadjon, mivel ott tud nagyobb pusztítást véghezvinni.


Mire lehet manapság egy pásztorkutyát használni? A válasz nagyon egyszerű: különböző területek őrzésére. Ez lehet tűzép, lehet gyár, vagy akár ház illetve udvar. Magyarul egy pásztorkutya már nem keresett az eredeti munkájában, de megállja a helyét, mint őrkutya és erre van kereslet is. Én személy szerint ki is venném őket a mindenféle pásztoros megnevezésekből és behelyezném őket az őrkutyák csoportjába, amire van és lenne még igény. A legnagyobb probléma az, hogy egy autentikus pásztorkutya és egy modern kaukázusi juhászkutya, ami egy adott börtön védelmét és őrzését szolgálja, ez a két kutya 180 fokos különbséggel rendelkezik egymáshoz képest. Mivel a pásztorkutya tisztában van azzal, ha ő komolyan megsérül, akkor az ő segítségére nem fog állatorvos jönni, mert a pásztor sajnálja rá a pénzt, míg egy őrkutya mindent bele fog adni, mivel tisztában van azzal, hogy akármilyen csúnyán sérül is meg, akkor is mindig lesz egy adott ember, aki őt úgymond kipofozza (meggyógyítja).

Ezért van az, hogy egy bátorságpróbán egy pásztorkutyát el lehet zavarni, de egy őrkutyát már nem lehet, de azt még tegyük hozzá, hogy egy őrkutya olyan kiképzésben részesül, amivel ő könnyedén el tudja hárítani a veszélyt. A hobbi őrző-védős kutyások itt igen befolyásolják a kutyákat, hogy a gyáva kutyák is el tudjanak valamilyen szintre jutni. Erről tudok majd videót is belinkelni, ha szeretnétek.


A 10-es válaszoló utolsó bekezdésében található az, hogy egy pásztorkutya, pontosabban egy falka nyílt terepen tud védekezni egy támadóval szemben, de a kutyák nem lehetnek teljes egészében bátrak és ezáltal nem adhatnak mindent bele, mivel egy nagyobb sérülés esetén (törött láb), ami gyógyítható lenne, ahelyett hogy gyógyítanák, inkább leselejtezik, de a kutyákat még hátráltatja az is, hogy férgesek és éhesek. Erre mondok is nektek egy hasonlatot. Vegyünk két bokszolót, az egyiknek azt mondják, hogy mindent bele, akármi van, mi melletted leszünk és benne van a tudat, hogy ha komolyabban meg is sérülne, az orvosi háttér ott lesz mögötte, akik segítik majd az ő gyógyulását. Míg a másik abban a szerencsétlen helyzetben van, hogy ha véletlenül komolyabban megsérül, nem lesz mellette senki, de még el is küldik. Na szerintetek a két bokszolóból melyik fog bátrabban küzdeni?


Különben meg a pásztor emberek saját berkeiken belül szerzik be a kutyákat, amikre nekik szükségük van és azért sincs szükség ilyen törzskönyves autentikus pásztorkutyákra, mivel a lakosság pár százalékát talán ha kiteszi az olyan emberek száma, akik pásztorkodással foglalkoznak.

2016. máj. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

10-es vagyok, de egyetértek a 9-es.


100kg-os kau nincs és 80kg-os se.


A videók, amiket belinkeltél csak azt mutatják, hogy mennyire hiszékeny vagy. Egy börtönökből szóló dokumentumfilmben elhangzott szó miatt hülyeségeket hiszel.


Ha már felhoztad a Bartháékat... ők 250-300 kutyát teszteltek, elhanyagolható része volt ezeknek az, amelyik valóban nyáj melletti kutya volt. A 95%-uk tápon nevelt vagy minőségi húson nevelt, féregtelenített, vitaminokkal bombázott kultúrkörnyezetben tartott kutya. Ilyenkor lemérték a kutyák méreteit. A legnagyobb kau, amit mértek 67kg volt. De te váltig állítod, hogy ennél 15-30kg-al nehezebb kauk is léteznek. Ez mutatja ismét a butaságod.


3. butaság: az őrző-védő képzés nem attól függ, hogy milyen fajtát képeznek, hanem a kiképzők minőségétől. Hobbi/amatőr kiképzők egy németjuhászból sem hoznak ki többet hobbi/sportkutyánál, míg egy jagd terrierből egy profi kiképző profi katonai vagy rendőrkutyát tudna kiképezni, egy hátránya lenne csupán a németjuhásszal szemben, a kutya tömege.


4. tévedésed: ma is őriztetnek nyájakat kutyákkal. És akár hiszed akár nem, még idehaza is. :) Szóval nem csak a telep őrzésére alkalmasak.


5. amit te modern kaunak nevezel, az inkább csak a szovjet börtönkau. Csak ők voltak olyan degeneráltak, hogy elrontsák a fajtát és ezekből a vonalakból kerültek ki olyan kutyák, amelyeknek többségét 5-6 éves korban inkább odaadják egy telepre, ahol nem találkozik emberrel, mert a gazdája is csak vasvillával tudja etetni. Ezek a kutyák nem egyenlőek a pásztorkaukkal.


Sokadik tévedésed: jó pásztorkutyát nem lehet elzavarni, rossz őrkutyát ellehet zavarni.


És akkor nem is folytatom. Egyszerűen dilettáns vagy, fogalomzavarokkal küzdesz, nincs rálátásod se az őr, se a pásztorkutyákra, csak halandzsázol, továbbá a kutyák méretét is irreálisan látod.


Egyszerűen ostoba vagy.

2016. máj. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
0%

EZT NEM CSAK A 10-NEK, HANEM MINDENKINEK MONDOM: LÁTJÁTOK, AHOGYAN MEGJÓSOLTAM, ÚGY IS LETT. AKÁRMILYEN VIDEÓT TESZEK FEL, HIÁBA ADOM MEG A TENYÉSZTŐK CÍMÉT, MI LETT RÁ A VÁLASZ, PL 10-ES SZERINT, HOGY ÉN VAGY A TENYÉSZTŐ HAZUDUNK!


KÖZTEM ÉS A 10-ES KÖZÖTT A JELEN PILLANATBAN - AHOGYAN ÉN LÁTOM - EZ MEGINT EGY PARTTALAN VITÁBA FOG TORKOLLNI.


Arra szeretném megkapni a válaszotokat, kedves ellenzékem, hogy miért van, hogy látjátok a videóban, mekkora az a mért állat és ti ezt teljes mértékben elutasítjátok. Akkor miért nem nézitek meg személyesen?

Erre a választ még én magam is meg tudom mondani, egyszerűen féltek beismerni azt, hogy egy nem autentikus pásztorkutya más szakterületen jobban teljesít. Én továbbra is tartom azt az álláspontot, hogy az autentikus pásztorkutyák különböző haszonállatok védelmében, ami legelőn zajlik, ők erre hasznosabbak, ők erre valók. De ti akkor miért nem tudjátok azt elfogadni, hogy egy objektum őzésre szelektált kutya jobban teljesít egy olyan terepen, amire őt szelektálták?


10-es, a 67 kilós legnehezebb kau és ennél gyengébbek fajtatiszta törzskönyves kutyák egyáltalán vagy a Bartháék által előszeretettel használt keverék kutyák? De linkelek én nektek Bartha-féle kutyát, és mindenki eldöntheti azt, hogy az a kutya mennyire is robusztus.


https://www.youtube.com/watch?v=ZIzZaMMt00U


Hozzátenném azt, hogy én személy szerint nagyra becsülöm Bartha Lászlót, hiszen munkássága az autentikus pásztorkutyákra terjed és szó szerint mindent részletez, hogy milyennek is kellene lennie egy autentikus pásztorkutya falkának. Bár az autentikus pásztorkutyáknál csakis egy harang görbe jellegben lehet gondolkozni, mivel a falka ereje az ellentétes erőkben rejlik. De Bartha arra is kitért, hogy az autentikus pásztorkutyások és az őrkutyások külön kategóriába tartoznak, amik teljes mértékben különböznek egymástól. Szóval ezért nem értem a felháborodásotokat, hogy ti miért is kezditek ezt az autentikus dolgot jelen pillanatban, mikor a kérdező nem rendelkezik semmilyen nyájjal. Innentől kezdve szerintem irományaitok csakis feleslegesen helyet foglalnak a jelen kérdésre nézve az oldalon. De ezt a kérdezőnek kellene megválaszolnia, hogy ő milyen kutyát is szeretne.

Másodszor szeretném elmondani azt, amit Bartha az egyik előadásában említett: hogy vannak bizonyos olyan kutyák, amik autentikus pásztorkutyának alkalmatlanok, mivel agresszivitásuk meghaladja azt a szintet, amire a nyáj mellett szükség van, ezért az ilyen kutyákat javarészt házőrzésre adják. Tehát még ő is azt mondja, hogy autentikus pásztorkutya és egy őrkutya még ha azonos fajtájúról is beszélünk, akár 180 fokos különbség is lehet a két kutya között.

Ami ennél is fontosabb, megemlítette azt is, hogy a pásztorkodással foglalkozó emberek egymástól szereznek be kutyákat és nem tenyésztőktől.


De nézzük megint az igazságot. A kuvasznak és a komondornak volt ideje bizonyítani azt, hogy egy autentikus pásztorkutyának a mai világban mekkora

a kereslete. Még az akkori profi őrző-védő fajtákkal sem tudták felvenni a versenyt, mivel a használhatóságra való igény megváltozott és az emberek őrkutyákat kezdtek keresni pásztorkutyák helyett.

Míg végül meg nem jelent a kaukázusi, ami megtestesítette a tökéletes őrkutyát. Agresszívan támad, még az ördögtől sem fél és a hiedelmekkel ellentétben még családi kutyának is jó volt. Természetesen ez csak a törzskönyves állományra igaz, nem pedig az agyonszaporított kau-szerűségekre, amik ideggyengék voltak.


10-es, a hármas válaszodra csak annyit tudok mondani, hogy miért van az, hogy bátorságpróbára pásztorkutyákon kívül más fajta kutyákat nem engedtek oda. Mint mondtam, nekem részben vannak elemek a bátorságpróbáitokban, amik jók, ezért én is és még egy pár pitbullos is próbáltuk már kutyáinkat hasonló körülmények között, és nem dicsekvésképp mondom, de jobban teljesítettek, mint az általad belinkelt bátorságpróbás kutyák. Ez az 5-10 km-es futás egy vicc, nem is lehet összevetni egy olyan kutyával, amelyik profi szinten tud használni egy dog trottert.

Ez egy kezdő kutya lesz:


https://www.youtube.com/watch?v=WJSLgpPvERQ


Arról meg nem is beszélve, hogy a ti kutyáitok nem is mertek harapni és az elmenekülősekről ne is beszéljünk, de majd linkelek ezekről is videókat.


"4. tévedésed: ma is őriztetnek nyájakat kutyákkal. És akár hiszed akár nem, még idehaza is. :) Szóval nem csak a telep őrzésére alkalmasak. "


Bocs, de ezt muszáj volt ide betennem, és miért nem merted azt megemlíteni, hogy ebből a sok nyájőrző kutyánkból, ami van az országban, abból hány őriz pl birkát. Már nem olyanra gondolok, mint te, hanem olyanra, aminek gyapja is van. Ja, és törzskönyves kutyákról beszélünk, nem mindenféle keverékről. Kíváncsi lennék, a törzskönyves állománynak hány %-t teszik ki. Le merem fogadni, hogy nem több, mint 1-2%.


Az 5-ös válaszodban megint azt látom tükröződni, hogy az ideggyenge, szaporítóktól való, piacról vagy kocsi csomagtartójából vásárolt kau-szerűségekről beszélsz. Már nem győzöm neked mondani, hogy fogd fel, hogy törzskönyves állatokról beszéljünk, de úgy látom, ez neked nem fog menni.


Szóval azt a kutyát nem lehet elzavarni, ami pásztorkutya, mert az jó, mert az nem menekül el, mikor ráordítanak. sőt rá sem kell ordítani, elég ha valaki csak odaballag és egy ilyen teszt alkalmával is csak azért menekül el, mert biztosan farkast vagy hasonlót látott és a nagyobb gondra próbált fókuszálni, míg az őrkutya rossz, mert őt azért nem lehet elkergetni, mert ő biztosan fél és nem meri otthagyni a betolakodó embert, akit támad, mert fél a talán valahol messze lévő farkasoktól, ami talán 500 km-rel arrébb van. Már ne haragudj, de viccnek is rossz, amiket te irkálsz.


És akkor pár videó:


https://www.youtube.com/watch?v=n7YE3OXmBYo


https://www.youtube.com/watch?v=Fo5wgNH3ku8


https://www.youtube.com/watch?v=EbBhv2EbeUU


https://www.youtube.com/watch?v=AYrYF8wVpcY


https://www.youtube.com/watch?v=ehyZr5CxlyM


A bátor kutyáid :)



https://www.youtube.com/watch?v=V9TMFXpQ2yI


Legalább így kellene szerepelnie a kutyáknak, mint az utolsó videóban. Bocsánat mindenkitől, ha valami kimaradt, de így is túl hosszúra sikerült.

2016. máj. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
24%

Tényleg nem vagy normális. :) Eddig csak viccelődtem, de úgy látom klinikai eset vagy.


Tenyésztő nevet, címet nem mondtál. De van egy olyan érzésem, hogy letagad téged. :)


Továbbra sem érted a pásztorkutyák lényegét. És teljesen felesleges bármit leírni neked, észbeli hiányosságok miatt nem fogod fel.


Lehet szólok a Barthának a másik fórumon, hogy jöjjön már ide és világosítson már fel téged, bár szerintem neki se hinnél. :)


Azt gondolom itt ideggyengeségről nálad lehet beszélni a leginkább. De tudod mit? Rád hagyom. Nincs tökéletesebb a te 80-100-120kg-os kauidnál. :)

2016. máj. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
0%

Nézzenek oda, ki szólalt meg, a birkák királya. :) Most már tudom, miért kell neked autentikus pásztorkutya, bár akkor lennél a legnagyobb barátságban a pásztorkutyával, ha bégetne, meg ugye a gyapjút ne felejtsük el, akkor tökéletesen megértenétek egymást. :)


Te nagyon okos, ha annyi eszed lett volna, hogy rámenj a feltöltőre, akkor kiadta volna a kennel nevét.


De tudod mit, belinkelem inkább neked. Remélem, sikerül legalább a telefonszámát megtalálni.


[link]


Bégető, már megint miről beszélsz? Pont ellenkezőleg, én becsülöm azokat, akik próbálják az autentikus pásztorkutyát néhány kutyánál megtartani, de a mai körülmények között talán Mo-on kb száz autentikus pásztorkutya van vagy akár legyen ötszáz, de lényeg a lényeg, olyan elenyésző mennyiségű autentikus pásztorkutyára van szükség, hogy ha kizárólag csakis egy fajta kutyát használnának és semmilyen más fajtát sem és keveréket sem, akkor lehetne talán, de akkor is csak talán azt mondani, hogy érdemes egy nagyobb tömegnek ilyenre áldoznia. De sajnos ez nem így van.

Be kell azt ismerni, hogy sokkal nagyobb szükséglet van az ún őrkutyának szelektált kutyára a mai világban.


Igazából én nagyon boldog lennék, ha tudnék vele beszélni. Szóval, ha módodban áll, nyugodt szívvel és lélekkel írj neki, hogy írjon.


Hát 120 kilós kaut én még nem láttam, csak mázsa körüli példányokat, de ha nem valami elhízott, hanem az is izmos és edzett lenne, szívesen megnézném.


Oké, ha én ideggyenge vagyok, akkor te mi vagy? :))))

2016. máj. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
24%
Csak sajnálni tudlak, hogy te el is hiszed ezt a maszlagot, amit írsz. :)
2016. máj. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem is tudom, ismerős az a mondás, hogy bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű? :)
2016. máj. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

Gyerekek ne már 100kg-os kau ne😂😂.

Édesapám káj kutyája 83kg és 92cm.Tehát én azt nem tudom elhinni hogy a kau nehezebb lenne mert ez egy vicc/hülyeség.Sokan a szőre miatt hiszik nehéz kutyának ,pedig nem az.(jó azért nem kevés a max 68kg-os súly)

2016. máj. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
0%

https://www.youtube.com/watch?v=FCSEXR5Lwbo


https://www.youtube.com/watch?v=fBA-OVwzy-I


https://www.youtube.com/watch?v=op1BagH1iOU


https://www.youtube.com/watch?v=97yLdn5fviM


https://www.youtube.com/watch?v=FpLjU4aPrgc


A mérleg nem hazudik, aki nem hiszi, vegye a fáradtságot és menjen el személyesen. Nem fogják elzavarni, ezt garantálom, de persze vannak kivételek, ha valaki odamegy nagyképűen, vagy bunkón stb.

Ha valaki meg nem veszi rá a fáradtságot, és csak a befásult nézeteire hajlandó gondolni, az más topikra írjon.

2016. máj. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

Hihetetlen, hogy te az ilyen kamu videóknak bedőlsz. :D


Ha most csinálnék egy videót, ilyen kameraállásokkal, ilyen 160-170cm-es törpeemberekkel, a kutyát mindig alulról fotózva videózva, ráadásul némelyiken olyan háj van rajta hogy lelóg a földig a hasa mikor ül, kiírnám hogy 95cm mar és 100kg, akkor elhinnéd? :D :D Az a baj, hogy te elhinnéd. :D

2016. máj. 31. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!