Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Előfordulhat, hogy az ivartala...

Előfordulhat, hogy az ivartalanított kant ugyanúgy érdekli a tüzelő szuka?

Figyelt kérdés

Fél éve lett ivartalanítva a kan kutyám, azért, hogy ne szenvedjen, amíg a szuka tüzel, de ugyanúgy reagál rá, mint az ivartalanítás előtt.:(

Remeg, izgatott stb...:( A szuka ivartalanítása pedig egy ideig még nem jöhet szóba.:(

Mitől tegyek? Okozhat az elfojtott vágy egészségügyi gondokat a kannál?


2016. máj. 22. 00:53
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Mivel visszacsinálni már nem tudom, csak a reménykedés maradt.


Egyébként az egészben csak az bosszant fel, hogy bezzeg erről SEHOL sem írnak. Na meg a bevérzésről sem.

Én is maximálisan támogatom az ivartalanítást, DE csak a felelőtlen gazdáknál, mentett kutyáknál.

Ha valaki felelősségteljes, tudja, hogy semmi esély arra, hogy baj legyen, akkor én azt mondom, hogy ilyen áron nem éri meg.

Igenis két oldala van az éremnek! Ne mindig a pozitív, habosbabos csupa jó előnyökről kéne szólni.

2016. máj. 22. 13:22
 12/21 anonim ***** válasza:
33%
Úgy vérzett be, hogy a zacskó megmaradt? Mert erről én olvastam, ezért kell eltávolítani azt is. Jobb orvosnál nem is kérdéses. Illetve, hogy érdemes azt is mindenhol írják,hogy 6-7 hónapos korukban túlesni rajta, hogy ne legyenek ilyen szokásai. Csak alaposan utána kell olvasni. Azt pedig, hogy baleset ne történjen, szerintem egy gazda sem tudja 100%-ig garantálni. Nem egy kutya ugrott már be 2,5 méteres kerítésen, vagy tépte el a pórázát a gazda kezéből...
2016. máj. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
52%
pl. rögtön ahogy rákerestem, írják is: A fiatalkori ivartalanításnak a kutatások eredményei szerint nincs negatív hatása a kutya fejlődésére. Így célszerű a műtétet 6-8 hónapos korban elvégeztetni, hogy az ivaréréssel összefüggésbe hozható viselkedésváltozások (kanok iránti agresszió, kóborlás) ne váljanak rossz szokássá.
2016. máj. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Dehogynem lehet 100%osan biztosítani.


Pesti nagynevű orvosnál végeztettem a műtétet, akiben ettől függetlenül teljesen megbízok. Azt mondta, hogy sokkal kisebb a vágás, és gyorsabb a gyógyulás, ha megmarad a zacsi. Így nem volt kérdés, hogy marad, plusz több emberrel is konzultáltam, és mindenki azt mondta, hogy lényegében mindegy. Kölyök kora óta ehhez a dokihoz járunk. Egyébként furcsa is volt, hogy a doki nem igazán volt kétségbeesve, amikor visszavittem. Gondolom nem ez volt az első eset. (akit érdekel privátban megírom a nevét, de nem akarom rontani a becsületét, mert tényleg nem egy noname orvos)

Az oké, hogy kölyök korban ajánlatos végeztetni a műtét, de én olyat nem olvastam sehol sem, hogy felnőtt korban már késő. Pedig ennek fényében úgy lenne korrekt, ha leírnák, hogy "xy előny csak akkor van, ha 7-8 hónaposan ivartalanítom".

Összességében becsapottnak érzem magam, és ezekután én sem fogom már "orrba-szájba" reklámozni az ivartalanítást, mint korábban.

2016. máj. 22. 16:33
 15/21 anonim ***** válasza:

Ha még mindig nem bírod beismerni, hogy nem néztél rendesen utána, tessék, itt egy táblázat: ("A különböző időpontban végzett beavatkozások előnyeit és hátrányait szakirodalmi adatok alapján az alábbi táblázatban foglaljuk össze:")


[link]

2016. máj. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Gondolom ez volt az első, ami kiugrott a Google keresőben.

Na ugye.

Igen, beismerem, hogy nem olvastam el minden létező cikket, ami az ivartalanításról szól, mert úgy gondoltam, hogy kb.8-10 tájékoztató cikk, +a dokink véleménye elég lehet.

És képzeld, mindegyikben annyi volt írva, hogy 6-8 hónaposan ajánlott a műtét, mert akkor még nincsenek rossz szokások. Na most szerintem ebből nem következik egyenesen az, hogy ha én 2,5 évesen ivartalanítok, akkor azok megmaradnak és tulajdonképpen azon kívül, hogy nincsen golyó, semmi változás nem következik be.

2016. máj. 22. 16:57
 17/21 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem meg átlagember számára azt jelenti, hogy a rögzült szokásait nem fogja eldobni máról holnapra.
2016. máj. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Ennek a beszélgetésnek nincsen további értelme, nem akarod megérteni a mondandóm lényegét.

Nem azt vártam, hogy mától holnapra változzon meg. Az ivartalanítás már 10 hónapja történt, de a tüzelő szukára továbbra is be van gerjedve, és minden jel arra mutat, hogy ez így is fog maradni.

Azt nehezményezem, hogy ez azt is jelenti, hogy ha pl. egy kan szökős bizony továbbra is szökni, és nagy eséllyel verekedni is fog, szét fogja szedni a kerítést stb...

2016. máj. 22. 17:18
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha olvasgatsz itt gyakorin, többen írják hogy 1,5-2 év telt el, míg a kutya lenyugodott és nem érdekelték a szukák.
2016. máj. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A mi kan kutyánkat tavaly januárban ivartalanítottuk 2,5 évesen ugyanazon év augusztusban már nem érdekelték a tüzelő szukák. Egyszer odaengedtem egyhez (a gazdája engedélyével), jó sokáig szaglászta, sokkal tovább, mint egy "sima" kutya talákozáskor. Látszott rajta, hogy csak szagol, szagol, mit is jelent ez a szag? De a végén csak elhívta játszani :-). Szerintem a tied is le fog nyugadni, csak hosszabb időre van szüksége.
2016. máj. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!