Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez árt a tacskómnak?

Ez árt a tacskómnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok az árt egy tacsinak ha kb. 15 -20 percet aszfalton fut?

Egyszer próbáltuk látszott rajta hogy örül egy kis mozgatásnak. Nincs elhízva. Én vagy rollerrel mennék vagy futva mellete.

Ha árt neki nem futunk.



2016. máj. 25. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kialakulhatnak izuleti problémák, gumipályán vagy füvön érdemesebb futnia hosszabb távon +nyáron rohadt forró az aszfalt, olyankor megsül a kutya bőre, ami hetekig tartó szenvedést jelent.
2016. máj. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát sok mindentől függ,de a lényeg,hogy hosszú távon nem egészséges.


Fű,föld út, gumipálya- inkább ezeken kéne.


Ízületeinek és a gerincének nem tesz jót,főleg mivel rövid lábú és hosszabb testű.


Ja és nem most fog kijönni rajta a probléma hanem majd 1-2-3 év múlva.

2016. máj. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem 15-20 percnek nem kellene különösebben gondot okoznia, de nagyon figyelj oda, hogy mikor futtatod. Evés után soha! Ill. vagy kora reggel, vagy később este főleg itt a nyári időszakban, hogy se a beton se a levegő ne okozzon gondot. És ne minden nap, bonthatnátok úgy, hogy 1 héten 3x így megfuttatjátok egy séta végén a többi nap meg inkább hoszabb sétár viszitek, hogy azért ne sorozatosan legyen leterheve. (a heti 3x úgy gondoltam, hogy ez a 3 nap sose követi egymást, hanem mindig legyen közte 1-2 pihenőnap)
2016. máj. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszolat :)

Földúton megyünk akkor. Meg persze nem egyhizamban menne hanem 1-2 perces pihikkel

Nem is gyors a tempó inkább csak kocogás. Kedden csütörtökön és vagy szombaton vagy vasárnap megyünk :)

2016. máj. 25. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!