Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám ritkán éjszakánként...

A kutyám ritkán éjszakánként a kertben csak úgy ugat. Hogy lehet leszoktatni?

Figyelt kérdés
Szóval éjszakánként ritkán szokott vele olyan lenni, hogy a kertben mászkál ide oda van, hogy közben megáll de végig ugat. Az ugatást úgy kell értelmezni, hogy ugatgat mondhatni a semmibe. Mármint nem intenzív ugatás hanem vakkangat. Úgy hallottam, hogy ez lehet attól mert a kutya nem fáradt ki eléggé és így vezeti le az energiáját. Itt is erről lehet szó? Egyébként ez kb. 30 perc szokott lenni mikor rátör. A megfogalmazás ha zavaros bocsi miatta csak fáradt vagyok.

2016. máj. 27. 23:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Valóban az lehet a gond hogy nem fáradt és nem tud aludni vagy ilyesmi.
2016. máj. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is van ( 6 kutyánk van). Én már rájöttem miért ugatnak engem is zavart ,mert mikor behoztam kiis dölt egyböl majd mikor megint kimentünk ugat . Hát ma rákellett jönnöm ,hogy a szuper szahlás és hallás következménye . 1 orán keresztül ugatott mind majd szét szedte a keritést .. mire rájöttem ,hogy egy kis sündisznó pihen a kapu tövében . Lehet ,hogy hall valamit vagy ilyesmi :)
2016. máj. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kutyák nem hülyék, csak úgy nem ugatnak a semmibe. A leírásod alapján szerintem sünt lát, az enyéim is elvannak vele vagy fél órát, olyankor vakkantatnak. A sünik éjjel jönnek elő a legjobban, főleg ebben az időszakban. A kutyák meg nem nagyon tudnak mit kezdeni velük azon kívül, hogy ugatják. Párszor kimentem eleinte az ilyen vakkantgatásokra, mire rájöttem mi okozza. Azért tart kb. fél órát, mert onnantól, hogy meglátja, hatályos időn belül eldől a harc döntetlenre, és a sün elvánszorog. Ha kertes házban laksz, ennek nagy a valószínűsége.
2016. máj. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért vitatnám a sün vs kutya szitut :D volt olyan nem taaláltam meg csak reggel aa sünit mert a kutya addig addig küzdözt mig le nem fojtotta ezért is probáltaam most menteni.
2016. máj. 28. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Figyeld meg hogy milyen hangszínen ugat:

-Ha monoton, akkor valószínűleg nem sikerűl neki az alvás, tessék aktív foglalkozással lefárasztani.

-Ha úgy ugat, mintha jelezne valamit/valakit akkor vagy cica vagy süni. Nálunk visszatérő vendégek a sünök,és egy vehemens törpe schanutzerem van. Képzelheted.

2016. máj. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen. Kicsi volt a kutya, és félt kint egyedül.

Be kellett vinnem, és mellém fektetni. Akkor nyugodtan aludt.

2016. máj. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4. Ez függhet a kutya vehemenciájától és fajtájától is. Gyerek koromban volt egy német juhászunk, azt nem érdekelte, hogy szúr meg bök, szétkapta szegényt.

A mostaniak nem bántják, csak "fogják" kitartóan. Természetesen ha meglátom a kis tüskebökit, egy lapáttal átmentem a hátsó kertbe ahol nem érik el a kutyák.

Kérdező, szerintem menj ki ilyenkor és nézz körül, ha sünt ugat, annak ott kell lennie a kutya közelében.

2016. máj. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mennyit setalsz vele napkozben?
2016. máj. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!