Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érhetném el hogy a...

Hogyan érhetném el hogy a kutyám NE szeresse a gyerkeket?

Figyelt kérdés
Aki ezen a kérdésen önmagában felháborodott az inkább ne kommenteljen, mert nem érdekel. A probléma az hogy a kutya még kicsi, pár hónapos, tanítom minden hasznosra rendszerességgel, viszont a gyerekek meglátják kérdés nélkül odajönnek megfogdossák megrángatják a fülét ő pedig elég félénk kutyus és nem nagyon tudja ő se hogy kezelni a helyzetet. Én személy szerintem nem szeretem a gyerekeket, viszolygok tőlünk, már gyerekkoromban se szerettem őket, és ez nem is fog változni. Nem tudnék egy gyereket se bántani, sőt azt se akarom hogy agresszív legyen a kutya, nem is olyan fajta, csak legalább vakkantana egyet rájuk, hogy ne is jöjjenek oda. mert persze felnőtt emberek nagy része megkérdezi hogy megsimogathatja-e és meg is szoktam engedni de az anyukák nagyikák kérdés nélkül odajönnek, rátolják a babakocsit hogy a gyerek elérje a kutyát és hasonlók.

2016. máj. 29. 20:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Ne haragudj, de nincs szád, hogy kommunikálj a szülőkkel, nagyikkal? Van kutyám is, aki volt kicsi, van gyerekem is, de sosem tapasztaltam ilyet. Ha zavar, szóljál, még mielőtt ott teremnének a nagy semmiből. Lehet kulturáltan közölni, hogy nem szeretnéd hogy nem szeretnéd ha megsimogatnák a kutyádat. Ennyi.
2016. máj. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
Ne a kutyát akard nevelni mert nem hiszem hogy kutyánál ilyesmit könnyedén bele nevelhetsz. Szólj rá a gyerekekre hogy ne fogdossák mert fél és ha simogatni akarják kérdezzék meg + ha nem tudják szépen simogatni akkor ne simogassák. Lehet kicsit furcsa de ez lenne a leg eredményesebb.
2016. máj. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
64%

Ne tanítsd rá, mert ha nem is bántja, de akár csak odakap egy gyerekhez, abból nagyon súlyos gondjaid lehetnek.

(és ha tényleg megsérül egy gyerek, akkor pláne)


Az ugatás talán beválhat, meg lehet rá tanítani hogy gyerekek láttán ugasson (volt egy nő aki ha jól emlékszem zsidó gyerekeket mentett a nácik ideje alatt, megtanította a kutyáját hogy ugasson ha katonák jönnek, mert őket nem érdekelte a kutya, de az ugatás elnyomta a gyerekek hangját)


A nagyikákra és anyukákra meg rá kell szólni, hogy "elnézést, de mit képzel, mi lenne ha odamennék és elkezdeném szó nélkül simogatni a gyerekét??"


(ismerősömnek egyszer annyira elege lett, hogy ezt mondta a nyanyának, miközben a fia a kutya felé indult: "igen, fajtatiszta törpe schnauzer kislány, és egészséges fajta, már majdnem elmúlt a rühössége")

2016. máj. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
42%
Na igen a rühösség jó poén és még használna is :D csak az a gond hogy ha meghallja egy kutyás az nagyon ki tud rajta akadni szerintem még ha hazugság is. Szóval annak is kellemetlen vége lehet.
2016. máj. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
74%
etesd gyerekekkel.
2016. máj. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
91%
Ezt én sem értem. Félsz a gyerekektől meg a szüleiktől, hogy nem mersz szólni nekik?
2016. máj. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
20%

Én is utálom a gyerekeket. Ha az én kutyáimat akarná valamelyik taperolni, úgy elhajtanám a nagyanyjával együtt, hogy egy életre megjegyezné, hogy kérdés nélkül nem simogatunk kutyát.

Ne félj az ilyen emberektől, ha látod, hogy közelít a kutya felé, egész nyugodtan szólj rájuk. Nem a kölyökkutyával van a baj, hogy nem morogja meg őket, hanem az ilyen idióta szülőkkel, nagyszülőkkel, akik nem nevelik a kölykeiket.

2016. máj. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%
Igen rossz a kiindulásod. Nem a kutyát kell arra nevelni, hogy valakit NE szeressen, pusztán azért, mert te nem szereted őket, akkor ugyanis a kutyának nem jót teszel, hanem rosszat, hanem a szülőknek megmondani, hogy ne simogassák kérés nélkül. De ha megkérdezik, akkor megfelelően odafigyelve nyugodtan meg lehet nekik engedni, a kutya ugyanis a szeretetkapcsolatoktól csak gazdagodik.
2016. máj. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%
Fordítva ülsz a lovon. Nem a kutya vette maga köré az embert.
2016. máj. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :) Én se akarnám hogy megkapjon egy gyereket is. Ez a rühösség tetszik egyszer tuti bevetem :D Nem félek tőlük, csak hát.. elég nagypofájú vagyok és inkább nem szólok semmit mert ha már kinyitnám a számat valamiért ami nem tetszik azt már lehet nem tudnám a nagyikáknak és anyukának megfelelő hangnemben tenni.
2016. máj. 29. 20:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!