Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám megszoktatni vele...

Hogy tudnám megszoktatni vele más kutyákat?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves beagle fiú kutyám. Annyi gondol van vele hogy ha lemegyünk sétálni és másik kutyát lát, még nem is tudja hogy fiú-e vagy lány már messziről támad nekik. Hogy lehetne erről leszoktatni ? Viszek jutalomfalatot is amikor másik kutyát lát adok neki és akkor nem érdekli annyira, vagy a tévében láttam hogy el kell vinni a másik irányba. Van esetleg valamilyen más módszer amit ismertek ? Szerintetek ha kiheréltetnénk megszűnne ez a magatartás ? Egyébként szófogadó meg tudja a helyét a falkában ( kutyapszichológia könyv alapján ) de ezzel az egy dologgal nem boldogulunk.
2010. ápr. 11. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
és kiskorában engedted más kutyákkal játszani? van valami rossz élménye esetleg?
2010. ápr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

énis a 2 módszert javasoltam volna amit írtál.

Az egyik hogy a kutya figyelmét játékkal, kajával el kell terelni a másik kutyáról és dícsérni kell hogy lássa más kutya közelébe lenni jó.

A másik, hogy ahogy támadna pórázon vezetve hirtelen meg kell fordulni, és csak akkor dícsérni figyelni rá ha ő is fordul és jön melletted. De ezeket a gyakorlatokat úgy érdemes csinálni hogy megkérsz valakit másik kutyást hogy mászkáljanak előtted, mert egyszerre 5 kutyáról nemfogod tudni elterelni a figyelmét.

2010. ápr. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám is ugyan ilyen volt. Fél éve járok vele kutyasuliba és hatalmasat változott.Hát én leírok valamit ami nálam bevált , lehet h sokan majd aztmondják h hülyeség de mind1 leírom. Ha itthon vagyok és másik kutya megy az utcán az enyém elkezdi ugatni , teljesen felpörög és ugye agresszívan viselkedik (védi területét). Én azt csinálom mikor sétáltatnk 1-1 kutyát , h kimegyek az enyémhez megdícsérem h jelez és utánna elhívom a kerítéstől.A másik hogyha sétáltatom s meglát 1 másik kutyát az utcán pl szembejönni , akkor úgy csinálok mintha ottsem lennének megyek folyamatosan tovább h nem legyen ideje a másik kutyával fogalkozni.Idő kell hozzá de nálam kiválóan bevált ez a dolog.De ha végképp nem tudod megnyugtatni akkor bekell vele keményíteni , én folytóssal viszem sétálni és mikor már nagyon nembír magával rántok rajta 1 nagyot és mondom neki h "fúj" , hála istennek mostmár nemkell rángatni elég ha rászólok és nem piszkála a másik kutyát.
2010. ápr. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás valamennyit segít (csökkenti a domináns viselkedést), de önmagában véve nem megoldás, viselkedésterápia is kell mellé.

A módszerek, amiket használsz, jók. Legyél kitartó és következetes, és minden egyes esetben használd.

Nem tudom, hány részt láttál a póráz két végén-ből, de minél többet nézel meg, annál teljesebb kép alapján tudod kezelni a kutyád problémás viselkedését, hiszen a sorozatban is minden egyes kutya esete egyedi, és egy picit másképp megy a nevelése.

Innen ingyen tudod letölteni. Időigényes, de megéri. [link]

2010. ápr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!