Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokat hallani, hogyha egy...

Sokat hallani, hogyha egy kutya megtámad egy embert, akkor mindig az ember a hibás. De mi a véleményetek arról, ahogy a gyilkos emberek agyában, úgy a hibás genetikájú kutyák agyában is lehet eltérés?

Figyelt kérdés

Például a pszichopaták szkennelt agyában is kevesebb szürke állományt találtak a kutatók azon a területen, ami azért felelős, hogy megértsék más emberek érzelmeit. Ez a betegség amiben sok gyilkos – de nem mindegyik – szenved, képtelenné teszi az embert az empátiára.


Nos, ez csak egy példa volt, szemléltetve ezzel azt, hogy bizonyos, akár veszélyesnek mondható emberek agyában is vannak elváltozások.


Na most, tudjuk azt, hogy a kutyák már rég nem természetes környezetükben élnek, hisz háziasítottuk őket. Rengeteg kutya beltenyészetből születik.


Köztudott, hogy a közvetlen rokonok közötti vérfertőzések, többek között súlyos mentális betegségeket is okoznak. Embereknél ez bizonyított tény.


Tegyük fel, van egy ilyen kutya, ami egyáltalán nem ritka, hisz sajnos még egyes tenyésztők is „visszafedeztetik” az állatokat a szebb példányok kitenyésztése érdekében. Ennek az állatnak a genetikájából fakadóan az idegrendszere nagy valószínűséggel hibás. Az ilyen állat bizonyos környezeti ingerekre másként reagál, mint egészséges fajtársai, akár agresszióval is.


Míg egy nem vérfertőzésből – vagy csak szimplán valamilyen idegrendszeri rendellenességgel – született állat alaptermészete nyugodt és kiegyensúlyozott, addig egy általam fent leírt sérült génállományú állat – akár csak az embereknél – könnyen lehet veszélyes is, ha egy olyan inger éri, amire idegrendszeréből vagy agyi elváltozásából fakadóan agresszíven reagál.


Én nekem volt személyes tapasztalatom is ilyen állattal. Nyílt titok volt, hogy a tenyésztők visszafedeztették a kutyát. Két juhászkutyánk volt egyszerre. Az egyiket Skóciából importáltuk, a másikat pedig hazai tenyésztőtől vásároltuk. A Skóciából importált állatra a nyugodt, kiegyensúlyozott, szelíd juhászkutya-természet volt jellemző, amilyen a fajleírásban is szerepel.

A másik állatra már nem ez volt érvényes. Amellett, hogy fokozottan ingerlékeny és veszélyes volt, megjelentek rajta bizonyos ízületi rendellenességek. A tartásában is észlelni lehetett, hogy valami nincs teljesen rendben. Ez az állat minket, saját gazdáit harapta meg mindenféle ok nélkül. Aki nem hiszi, leírom: Napos nyári nap, kutya csóválja a farkát, leül a székem mellé, rám néz. Kezemet nyújtom, bekattan és elkapja... Ezt az állatot sajnos el kellett altatni.


Sajnos sokan nem gondolnak bele abba, hogy mennyi ilyen állat van szabadon az utakon. A számuk sokkal nagyobb, mint azt egyesek hinnék. Ezeket az állatokat – mivel ÁLLATOK – nem érdekli, hogy éppen a saját anyját ejti teherbe, teherbe fogja ejteni, ha a közelben van, mert rajta van a kangörcs. Az eredmény pedig a fent leírtak lehet. Azt sem szabad elfelejteni, hogy nem csak vérfertőzésből létrejött utódoknál figyelhetőek meg bizonyos agyi és/vagy idegrendszeri elváltozások. Sajnos a természetben magától is előfordul, ha két állat vagy ember genetikailag nem illik össze.


A vérfertőzést csak a szemléltetés végett erőltettem, a valóság az, hogy a legtöbb gyilkos, pszichopata ember nem vérfertőző kapcsolatból született, de agyukban mégis eltérés található.


Tehát: Az az állítás, hogy a kutya soha nem tehet a támadásról, mert az vagy a gazdája rossz nevelése miatt támad, vagy a megtámadott ingerlése végett NEM MINDIG HELYÉNVALÓ.


2016. jún. 2. 21:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én nem értettem, mikor te nem bírod kifejezni magad rendesen???!!!



"arra akartam rávilágítani, hogy egy kutya akár ok nélkül is nekieshet "


1 : Nem ok nélkül, csak az ember számára meglepően kicsi az ok, sok esetben nem felismerhető


2 : És ez a lényeg!

Nem erről szólt az alapkérdés, rosszul fogalmaztad meg!


"Sokat hallani, hogyha egy kutya megtámad egy embert, akkor mindig az ember a hibás."


Igen, egy kutya "ok nélkül" is megtámadhat egy embert. De attól még az ember a hibás!

Mert megteremtett egy ilyen szituációt, mert így szaporítja a kutyákat, mert felelőtlenül tartja őket!


Én nem értem meg? A te fejedbe nem megy bele, ezért nem lehet a kutyát hibáztatni!


Ez olyan, mint ha a csernobili atomerőmű felrobbanásakor azokat a qrva atommagokat hibáztatnád, hogy milyen labilisak, meg robbanékonyak, meg ok nélkül hasadnak.

Kissé szemellenzős látásmód.


Vagy ha gyerekek játszanak egy puskával, és az elsül. A mocsok puska, pedig semmi oka nem volt rá!

Véletlenül se jutna eszedbe, hogy került a gyerek közelébe puska?

2016. jún. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A kutya szinte mindig a Gazda felügyelete alatt van. Teljesen mindegy, hogy milyen a vérmérséklete, a képzése, ha a Gazda emberek közé viszi (engedi), akkor az ő felelőssége, hogy ne legyen baj. Ha kell póráz, szájkosár. Egy speciális képzésű kutyát például csak megfelelő autóban tudtunk bemutatóra vinni, mert "rendet csinált" volna a nézők között. A Gazdája ennek megfelelően kezelte, nem volt belőle baj, szép bemutatót csinált és boldog volt, hogy "játszhat" a Gazdával.


A másik oldal:

Nem megyünk oda a kutyához, hogy "jaj de cuki megsimogatom", hanem három lépésről meg kell kérdezni a Gazdát, hogy oda lehet-e menni. Ha igen, akkor a kutya reakcióját figyelni, mert lehet, hogy mindenkit szeret, csak pont téged nem.


A harmadik oldal (saját történet):

Egy kisvasúton (póráz szájkosár, gyerekekhez szocializált kutya) az egyik utas bizony majdnem rosszul lett, hogy ez a "hatalmas fekete kutya mindjárt szétszed valakit". Itt az utastárs érdekében másik kocsiba szálltunk át.


Ha a kutya is, az ember is egészséges, akkor egyértelműen az ember a hibás a kutyatámadásban, de nagyon sokan nem (vagy rosszul) ismerik a kutyák jelzéseit, arról nem is beszélve, amikor "én csak simogatni akarom" felkiáltással figyelmen kívül hagyja, hogy a kutya vicsorít.


Ha a kutya beteg, vagy speciális képzése van, akkor a gazda kiemelt felelőssége, hogy ne kerüljön a kutya olyan helyzetbe, ahol támadhat (ez a felelősség egészséges kutyáknál fennál)

2021. máj. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!