Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kirándulás a kutyámmal. Mit...

Kirándulás a kutyámmal. Mit vigyek?

Figyelt kérdés

Kutya: keverék, térdig érő, 3 éves kan, idáog kb. 1-2-3 órára szoktam sétáltatni


A kutyámat erdőbe szeretném vinni sétálni. Szerintem egy egész délután lenne a tura. Az lenne a kérdésem hogy mit vigyek magammal,mármint a kutyámnak? Pórázzal sétáltassam? (Pórázon nem megy olyan jól) Vagy szabadon engedhetem? (Jönni szokott ha szabadon van meg hallgat ránk) Kullancs, bolhaírtás ellen mi kell?



2016. máj. 30. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vizet. A tobbire te tudod a valaszt, nem ismerjuk akutyad mennyire behivhato vagy sem (hozzateszem erdei setanal altalaban nagyon szepen jol viselkedik szinte barmelyik kutya). Kullancs ellen nyakorv (pl. foresto) vagy csepp esetleg mindketto: fuggetlenul ettol a kutyat a seta utan nezd at mert semmi nem 100%
2016. máj. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm majd átnézem a túra után. Igazából ha szabadon van engedve jobban figyel, meg odajön hozzám. Amúgy rétrekre mennénk leginkább csak ugye erdőn át. És valami ennit ne vigyek majd neki??
2016. máj. 30. 20:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, viz eleg.
2016. máj. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Vizet, jutalomfalatot, hatékony kullancsriasztó legyen rajta.

Ha nem távolodik el nagyon tőled, és behívható, akkor mehet póráz nélkül, de természetesen legyen nálad a póráz.

2016. máj. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

víz, tál, valamilyen kullancs elleni védelem, nyakörv, póráz, oltási könyv, kakiszacsi (ha valahogyan lakott területre tévednétek, Marcsi néni nem szereti ha a füvén kutyapiszok van)

én még szoktam vinni: labda, jutifali

ha el mered engedni, engedd el. Mi a számítógép előtt nem tudjuk megmondani, hogy mennyire biztosan behívható a kutyád.

2016. máj. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jo okés, köszi szépen mindenkinek úgy lesz ;)
2016. máj. 31. 13:41
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérlek nagyon gondold meg az erdőt! Egyrészt sok a fertőzött kullancs, másrészt a vadász is akik újabban akár a gazda mellől is kilővik a kutyát.
2016. máj. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már ezt az ökörséget. Igen, előfordul ilyen, de elvétve.
2016. máj. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát nyugi amugy szerintem nem fogom szabadon engedni nehogy valami baj legyen. Meg ott amugy meghatarozott ideig vannak vadászok, es amikor nincsenek akkor vinném.
2016. máj. 31. 15:45
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A többiek már írták a vizet, egyéb amit elfogyaszthatna, nem kell. Viszont én úgy gondolom, hogy egy erdei túrázáshoz csak kullancs, és bolhairtó nem elég. Mindenképpen olyan élősködők elleni szert válassz, ha már úgyis beruházol rá, ami szúnyogokra is jó. Erdőkben amúgy is sok van belőlük, ráadásul terjeszthetik a szívférgességet, ami a kutyára nézve halálos lehet.

Több ilyen szer is van, csak párat így gyorsban:

Advantix, Frontline Tri-Act, Vectra 3D

2016. máj. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!