Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya-macska barátság?

Kutya-macska barátság?

Figyelt kérdés

van egy 2 éves tacskó foxi keverékem, és lesz 2db pár hónapos kiscicám a cél az, hogy ne bántsák egymást/szeressék egymást.


a kutyám eddig az anyukájával élt 1 és fél évig. az anyukája kergette a cicákat. Az apukája(a Foxi) szerette a macskákat. Tehát a kutyusom az anyukájától tanulta azt, hogy kergesse a macskákat. Szóval hogy lehetne elérni azt, hogy a kutyám(keverék) szeresse a két kiscicát?



2016. jún. 3. 14:44
 1/6 Mopsz kutyus válasza:
Mi úgy csináljuk,hogy először vettünk egy kismacskát később egy kiskutyát... De szerintem idő kell nekik a barátkozáshoz.
2016. jún. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nekünk már régóta van kutyánk és csak most kaptunk kiscicát :/ úgyhogy ...
2016. jún. 4. 10:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Hozzánk is nemsokára jön kiscica, a 6 éves, nagytestű kutya mellé. Ezelőtt már volt cicánk, akit felnőttként vittünk haza, megmutattuk a kutyának, a kutya megszagolta és kész. Kisebb kutyákat, szomszéd macskát sem bánt. Szóval ha jön az új cica, ugyanígy bemutatjuk majd a kutyának, hadd szagolgassa meg, de mivel a cica még kicsi, a kutya meg hozzá képest óriás, eleinte csak felügyelettel lehetnek együtt, nehogy a kutya véletlenül úgy lökje meg vagy rálépjen.

Szerintem ti is mutassátok meg a cicát a kutyának, ha azt látjátok, hogy ellenséges vele, akkor ne engedjétek össze őket egy ideje, hadd ismerkedjenek pl. rácson keresztül. Fontos, hogy ne kiabáljatok a kutyára a cica miatt, mert akkor ezzel az élménnyel fogja társítani a macskát és meg fogja utálni. Simogassátok egyszerre őt is, a cicát is, hadd érezze, hogy őt ugyanúgy szeretitek.

2016. jún. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nálunk egy 4 éves jack russell mellé jött egy cica. ő is kergette a macskákat és most is kergeti, kivéve ezt :)

nálunk épp hogy nem szagolhatta meg addig amíg a cica nem akart vele barátkozni. ez azért volt jó, mert a macska iszonyatosan félt a kutyáktól és féltünk, hogy miközben a jackie meg akarja szagolni, megkaparja őt. ezért egyszerűen letiltottuk róla a kutyát. ma már nagyon jóban vannak :)

2016. jún. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, te tévedésben élsz. Tacskó-foxi keverék, tehát a hajlam benne van, hogy állatokat / mozgó dolgokat üldözzön. Viszont az, hogy az adott egyed hogy viszonyul a cicákhoz, az a szocializációján múlik.


Alapvetően azt kellene elérni, hogy a két állat nyugodt maradjon egymás társaságában. Tehát: google: Look at that! game. Nem csak a kutyával, hanem a macskákkal is. (Mi felnőtt, de kutyabarát cicákhoz hoztunk idős kutyát. Sikerült úgy bemutatni őket egymásnak, hogy csak később jöttem rá, hogy amúgy kergetné a cicákat.)


A macskát megszagoltatni a kutyával nem ér. A macskák alapvetően félnek a kutyáktól. Megfelelő bemutatás nélkül, mintha téged tolnának a tűzokádó sárkány harapós feléhez: lehet, hogy nem akar megenni, de ezt te nem föltétlenül tudod.

2016. jún. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3 vagyok, a mi leendő cicánk most is kutyával van egy légtérben, szóval tudja mi az és nem fél tőle. Ezért mi merjük szagoltatni. Ahol nem így van, ott mint írtam, jobb valamilyen elválasztófelületen pl. rácson keresztül ismertetni őket amíg meg nem szokják a másik jelenlétét.
2016. jún. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!