Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffit bevállalni? Való hozzánk?

Staffit bevállalni? Való hozzánk?

Figyelt kérdés
Már egy ideje szeretnénk kutyát és az egyik szomszéduknak staffiai vannak,születtek kiskutyák és egyiknek nem lett még gazdija és megkérdezték tőlünk,hogy szeretnénk-e,mert akkor odaadják nekem szülinapi ajándékként,nagyon aranyos kiskutya, a szülei is halál nyugodtak és jó kutyák. Viszont azt olvastam,hogy nem ajánlott olyan embernek ez a fajta kutya aki nem túl határozott ember. Eddig 2 kutyánk volt,egy spániel és egy német juhász,ők mindketten nagyon jó kutyák voltak,egyikük sem volt agresszív és mindketten tudták hol a helyük.Viszont a staffikról azt írják,hogy erős bennük a falkavezérség és agresszívek is tudnak lenni,meg ugye harcikutyaként is ismertek.

2016. jún. 3. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
HA nem első kutya az már jó kutya ovi/suli és minden rendben lesz. Az igaz hogy kicsit több odafigyelést és keményebb vezetőt igényelnek.
2016. jún. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Szaporítótol ne hozz el kutyát!Nem agresszív a kutya fajta csak rányomják,Ha érdekel keress fel egy kennelt és ott kérdezd meg a tenyésztőt.
2016. jún. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%

Bevállalhattok, kutyaovi/suli mellett. De ha a szomszédtól akarjátok akkor inkább ne vállaljátok be.


Attól,mert a szülők nyugodtak, a nagyszüleik még lehettek ideggyengék amik a kölykökön fog kijönni. Nos az idegrendszer elég meghatározó. Ugyanis vagy lesz egy fa levéltől is rettegő maga alá pisilő staffid. Vagy egy nagyon domináns és kiszámíthatatlan agresszív kutyád.


Láttam ideggyenge 50 kg-os kutyát. Egyszer bújik,hogy simogasd másik percben már neked megy.


Ilyeneknél nagyon tapasztalt erős jellemű gazda,kutyasuli ajánlott,de még így sem lesz teljesen kiszámítható.


Azt a kutyát akit fentebb írtam,sajnos van mikor a saját gazdájának is oda kap.Suliba járnak vele már asszem 3 félében is voltak. Egyiknél se tudtak segíteni.Mondjuk utóbbinál több eredményt értek el. Viszont suliban jól működik. Utcán,otthon egy idióta.


Meg tényleg simogatod,jön oda,aztán egyszer csak már a kezed a szájában. Szóval ilyen két személyiségűek,vagyis kiszámíthatatlanok.


Nem hogy egy 50 kg-os kutyánál brutál veszélyes,szájkosárban sétáltatják de egy staffinál is!!


Nem kockáztatnám.


Nagytestű és erősebb fajtáknál az ideggyengeség nagyon veszélyes, kistestűnél sem jó persze,de ők nem tudnak akkora kárt tenni.

2016. jún. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia! Ne ijedj meg a harcikutya jelzőtől. Ha úgy neveled, akkor egy csivavából is lehet vérengző eb... Amstaff tartóként pár kérdés: mivel nagy mozgásigényű fajtáról beszélünk, tudod biztosítani neki a megfelelő mennyiségű figyelmet, van időd a kutyus lefárasztására?

Sokat, nagyon sokat kell tanítani. Ez megint csak rengeteg idő, amit a kutyádra kell fordítanod. A legjobb neki a szabad tér, és minél többet lehet veled, annál jobban érzi magát. Ha megkötöd, vagy kennelbe zárod hosszú időre az számára a lehető legnagyobb büntetés. Szóval tudna-e szabadon jönni- menni az udvaron? Van jelenleg másik kutyád?

2016. jún. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

A fajtáról már írtak eleget előttem. Viszont a szomszédaid gondolom nem bejegyzett tenyésztők, így tőlük én nem ajánlom, hogy kutyát hozz el.

Tenyésztőtől, kennelből kell fajtatiszta kutyát vásárolni, törzskönyvvel szerződéssel. A tenyésztő kutyái szűrve vannak mindenféle betegségre, így nagy valószínűséggel egészséges, jó idegrendszerű kiskutyát kapsz. Kíváncsi lennék, a szomszédod hány orvosi vizsgálatot csináltatott meg, mielőtt pároztatta a kutyáit, vagy csak azért gyártja a kölyköket hogy megszedje magát az árukból.

2016. jún. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A staffi kimondottan emberbarát, jófej kutya. Viszont, valóban következetesen kell nevelni, és kicsi korától hozzászoktatni más kutyákhoz. Inkább más állatokra, kutyákra jelent veszélyt, de megfelelő neveléssel ez sem lesz probléma.

Viszont nem javasolnám a szomszédból a szaporítós kutyát, ha staffit szeretnél, inkább megbízható tenyésztőtől vegyél.

2016. jún. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem akarok senkit megbántani, de rengeteg olyan eset van, hogy felelötlenül vállalják be ezt a fajtát..hiába kölyökkortól veled van, ha nem ismered a fajtát alaposan, igenis el lesz cseszve a kutya.. nem egy, nem két ember jár suliba az elcseszett kutyával, hogy aztán sokkal nehezebb legyen kiszedni a bibit a fejéböl, mintha kiválasztották volna a megfelelő fajtát. Nem csak amstaffot értek ezalatt, hanem sok mást, láttam én már örjöngő rotit, dobermant, jack russelt stb... mert mindenki külső, menőség és olcsoság alapján akar kutyát... ezért nem nűködnek...lásd, az egyik szomszédban 4 kan pit van együtt, a gazdájuk vállalkozó, van valamennyi szabad ideje, olyankor egész nap kutyázik, egyik sem agresszív, egyik sem támad, de a palinak ez az élete kb...2 utcával arrébb meg ha kijön sétálni vele a menő gyerek, akkor őrjöng, nem hogy a goldenemet akarja kinyírni (pedig ellenkező nemüek..), még nekem is nekemront, pedig nem adok rá okot,a pali meg kínszenved vele...

Szaporítótól pedig nem veszünk, ha ennyire tetszik a fajta, keress fajtamentőt, naluk mindig van kölyök, a motivációs levél alapján pedig tudnak segíteni, hogy a fajta neked való-e, vagy sem. Plusz ha van valami a nevelésében akkor segítenek..

2016. jún. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!