Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó lenne vagy...

Szerintetek jó lenne vagy lenne értelme, ha ivartalanított kutyákat is lehetne kiállításokra vinni?

Figyelt kérdés
Nem csak MKSZ, hanem a MEOE is rendezne kiállításokat nekik?
2010. jan. 2. 22:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

igen lenne!

hiszen elvileg egy alomnál és az abból kikerülő kutyáknál azt nézik,hogy mennyire volt eredményes a párosítás,ergó hogyan örökít az adott két szülő..


na most ha valamelyik kölyköt ivratalanítani akarják attól még el lehetne vinni kiállításra,és így a tenyésztő megnézhetné,hogy érdemes-e egismételni pl.a pároszatást.

2010. jan. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1. A jó tenyésztő címek nélkül is látja, hogy milyen minőségű a kutya, a címek a többieknek szólnak, hogy nézzétek, ilyen kutyát tenyésztettem.

2. Egy kutyának nem olyan nagy élvezet a kiállításra járás, egy ivartalanított kutyával teljesen felesleges. Én nem "kínoznám" vele az enyémet, ha nem akarnék/tudnék vele tenyészteni.

2010. jan. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
az enyém ivartalanított,és van amelyik kutya imád kiállításra járni én tuti elvinném,de így már nem lehet.
2010. jan. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

am tudtommal a MEOE már rendezett ilyen kiállítást.

De szerintem jó lenne:)

2010. jan. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Akiteki ***** válasza:
100%

Tavaly már 2 ilyen kiállítási is volt, idén pedig minden CAC kiállításon meg lesz hirdetve az ivartalanított kategória.

Igen, én jó ötletnek tartom. A macskáknál természetes dolog, hogy az ivartalanítottakat is kiállítják. A kutyáknál is így kellene. Lássák az emberek, hogy nem muszáj minden szépséget tenyészteni, ahhoz több kell, mint a kiállítási címek.

Kicsit dicsekszem: a legelső ilyen alkalommal rohantunk kiállítani, mert az én agaram imádja a kiállításokat, de tavasszal kipakoltattuk. Ő nyerte a szukák kategóriáját. Amikor bevonult a BIS ringbe, a bírók is hüledeztek, hogy ezt a kutyát ivartalanítottuk. Sokan ismerték, rengeteget nyert az előző 4 év alatt.

2010. jan. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
2009-ben a szentendrei CAC kiállitás keretében is rendezett a MEOE ivartalanitott kutyák részére kiállitást. Mi rendszeresen járunk MKSZ-re is és szerintem az is ugyanolyan szinvonalas. itthon, és külföldön is sokat vagyunk, nem nevezném kinzásnak, ráadásul mindig egybe van kötve egy jo nagy kirándulással, rengeteg játékkal. és amig a ring szélén várakozunk, addig alszik a ketrecében. kivételt képez ezazol a nyári kánikula, mert azt én sem dijazom a kutya szempontjából.
2010. jan. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Akiteki ***** válasza:
100%

[link]


A szentendrei eredményekből úgy látom, lefelejtették, de a kanoknál egy magyar agár, a szukáknál pedig őgy emlékszem, egy berni pásztor nyert.

[link]

2010. jan. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jó volt olvasni!

A másodikkal azonban nem értek egyet.

"A jó tenyésztő címek nélkül is látja, hogy milyen minőségű a kutya, a címek a többieknek szólnak, hogy nézzétek, ilyen kutyát tenyésztettem."

Mégpedig azért nem, mert a jó tenyésztő is lehet elfogult a saját kutyáival szemben, és a kiállításon objektív képet kaphat a kutyáiról, már ha a bíró nem korrupt... És a jó tenyésztőnek fontos a hivatalos referencia, máskülönben hogy különbözteti meg egy laikus vásárló a minőségit a szaporítótól vett kutyától? Mert ugye a szaporítók jellemzője, hogy az ő kutyái kiállítás nélkül is a fajta "tökéletes" egyedei. Azt gondolom, tenyésztés szempontjából a kiállítás igenis fontos, igényesség és hitelesség szempontjából is.

Nem értek egyet azzal, hogy a kutyakiállítások világa az emberi hiúságról és a nagyzolásról szólna. Természetesen mindenkinek jó esnek a címek és ha nyerünk, erre büszkék vagyunk, de a felszín alatt ez sokkal többről szól, a hosszú és következetes tenyésztői munka komoly fokmérője.

Mindezekből következően szerintem is tök jó lenne, ha ivartalanított kutyával lehetne indulni, ugyanis ha egy alomból hobbi célra veszek kutyát, akkor a szerződés előírhat ivartalanítási kötelezettséget (ami nagyon helyes), de ettől még én is és a tenyésztő is kíváncsiak lehetünk a kutya ill. a párosítás minőségére.

Köszönöm a válaszokat és ha vannak további gondolatok, örülnék, ha megosztanátok. :)

2010. jan. 3. 12:15
 9/12 Akiteki ***** válasza:

Az utolsó írásoddal teljesen egyetértek!

Neked is van ivartalanított kutyád, akit hoznál?

Ha igen, akkor találkozunk majd biztosan, mert én viszem Csillagomat sok helyre, mert nagyon szereti.

2010. jan. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Van, ráadásul kettő is, bár az egyik keverék, de őt is vinném, ha lenne keverék kiállítás is. :D Keverék szépségversenyre biztos be fogom nevezni. :D

A fajtatisztámat is szeretném kiállítani, egyrészt kíváncsi vagyok, mit mondanak rá a bírók, másrészt hobbiból és ismerkedés végett is. Majd egyszer szeretnék igazi tenyésztővé válni és szeretném megismerni a ringben is a kiállítások világát, ha majd oda kerül a sor, hogy lesz egy tenyész kutyám, akkor már legyen némi rálátásom, ne csak a ring széléről, nézőként. :)

2010. jan. 4. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!