Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet szántóföldön sétáltatni,...

Lehet szántóföldön sétáltatni, amikor nincs bevetve?

Figyelt kérdés
A kutyám nagyon szeret rohangálni, de az utca amiben lakunk elég szűkös. A házunk mellett van egy szántóföld, szerintetek kivihetem oda sétálni? A tulajdonosok szólhatnak érte, hogy ez magánterület?

2016. jún. 4. 09:24
 1/6 anonim válasza:
Én a trágyázás miatt nem vinném oda a kutyámat, meg ki tudja, hogy mivel kezelték a földet, amikor felszántották.
2016. jún. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szólhatnak érte, igen.
2016. jún. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Elmeletileg igen.... De a tulajtol fugg,szolhat erte.

En szoktam setaltatni mezon,vannak bevetett teruletek is ahol rohangal,eddig meg nem mert szolni senki.

Probald meg es kiderul,ha valaki szol azzal ervelhetsz,hogy nincs bevetve tehat nem tesz kart semmibe a kutyad.

Ha be van keritve akkor semmikepp ne menj be!

2016. jún. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amugy azzal is kell szamolni,remelhetoleg keves a valoszinusege de megtortwnhet,hogy valami fajparaszt lelovi a kutyadat.
2016. jún. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, a terület tulajdonosa miként áll hozzá, hogy "rongálod" az ő tulajdonát.

Sajnos a nyomkövetés gyakorlása okán találkoztam már megértő tulajjal és olyannal is, aki lelövéssel fenyegetett, ha rá meri a kutya tenni a lábát az ő földjére. Pedig egy nyom lerakása, kidolgozása közel nem okoz olyan sérülést a talajban, mint pl. egy autó forgolódása szórakozásból.

2016. jún. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ami nem lakóterület (némi védelmi övezettel) az vadászterület. Ott a kutya csak pórázzal szájkosárral sétálhat. A vadász arra hivatkozva, hogy vadat űz bármikor kilőheti.

(A törvények szerint a kutyát csak nagyon korlátozottan lehet mozgatni belterületi magáningatlanon vagy futtatóban)

[link]

79/2004. (V. 4.) FVM rendelet

és egyéb jogszabályok

2016. jún. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!