Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szőrhullás mitől lehet?

Szőrhullás mitől lehet?

Figyelt kérdés

Rossz helyről származik, 1,5éve hullik a szöre.. eleinte tápon voltunk, de nem vált be, féléve nyersezünk. Már kipróbáltunk minden húst nagyjából, minden csirkét elhagytunk, hogy nem-e allergia.. most jelenleg kacsát, pulykát, marhát, szarvast,és halat eszik(lazacnyesi, makréla, sprotni). Kap kiegészítőnek kúraszerűen lazacolajat, almaecetet, és kókuszolajat. Most fog lejárni a 8hét lazacolaj, elötte ugye 8hét kókusz és 8hét almaecet volt, de hasztalan.

Kap most imnunovetet az orvos javaslatára, 3 hete, de semmi változás.

Olyan, simítok rajta egyet és tele van a kezem szőrrel..viszont nem látszik rajta. Fürdetem kb havonta (kinti benti,ill inkább csak nyáron kinti, amúgy fázós..). Fésülöm is heti 2x...amstaff, viszont más amstaffos ismerősömnek nem ilyen a kutyája..

Nyulat nem kap, mert inkább éhen pusztul, mint sem egyen belőle :D


Tippek, ötletek? A hús egyebként emberi fogyasztásra alkalmas nagyrészt..


2016. jún. 4. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint gyakran fürdeted. Lehet, hogy itt a hiba. Vagy allergia, de gondolom kísérleteztetek, tartottatok eliminációs diétát.


Az immunovetnél jobb a vetro dmg.

2016. jún. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sokat fürdeted. Ennyi.
2016. jún. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is sokallom a fürdetést. Fél évente elég.

Egy évben 3x fürdetni bővel elég.

2016. jún. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azért fürdetem ennyit, mert mindig koszos. Nem tudom megsimogatni úgy, hogy ne legyen tiszta kosz a kezem. Fekete a kosztól. Meg büdös is, én el nem tudom képzelni, mit csinál magával, ha nem vagyok itthon, de a legnagyobb baj az, hogy ugye kinti benti, és bent általában velem alszik, aminek a fehér lepedőm nem mindig örül :D másnak meg nincs ilyen baja, hogy feljön a kutya az ágyba, és lehet újrahúzni az ágyat.. vagy elég lenne valamivel áttörölni? A sima vizes törölköző nem elég..

Amúgy volt egy idő mikor 3 hónapig nem fürdettem, de akkor is ugyanúgy hullott a szőre..

Nem lehet esetleg még az, hogy kölyökkorban nen fejlődött normálisan (éhezett stb) és amiatt?

2016. jún. 4. 13:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy kis kori gondokból adódik mert most jól van etetve. A fürdetés téren annyit lehet hogy csak vízzel letusoltatod és nem raksz rá sampont illetve ha mégis akkor olyan sampont választasz ami nagyon kényes kutyáknak van.
2016. jún. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Megoldódott valakinél a szőrhullási probléma? Én félévente fürdetem, halas tápot kap, minden jó tanácsot megfogadok. Mindennek dacára mint egy gyapotmező olyan a lakás, annyira hullik a szőre.
2016. nov. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia nalunk megoldodott, csak es kizarolag voroshust/halat kap meg neha nyulat amit azota sem szeret. Igaz en nyersen etetem, nem tapon de nekunk az oldotta meg, halakat kap, de mivel a sok hal megvonja a Bvitamint illetve nehezebben szivodik fel, ezert cukkinit kap naponta meg sorelesztot (de nem csak cukkini a zoldseg csak az adja a zoldseg felet), husban pedig szarvany vagy oznyesedek, marha meg a mar emlitett nyul.

Csirke kacsa liba pulyka facan mind felejtos nalunk.

2016. dec. 2. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!