Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagytestű kutyát...

Milyen nagytestű kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Kertes házam van, egyedül élek és sokat tudnék vele foglalkozni. Nagy testű kutyára gondoltam, ami hűséges, egy emberre hallgat, intelligens és megvannak benne az őrző-védő ösztönök. Vinném kiképzésre is. Gondoltam már a rottweilerre, német juhászra, akitára, közép ázsiaira, de nekem a legjobban a doberman tetszik. Volt/van valakinek dobermanja? Mi a tapasztalatod ezzel a kutyával? Ezeken kívül milyen kutyát ajánlotok?

2016. jún. 8. 19:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Kinti-benti vagy csak kinti tartásra szeretnéd?
2016. jún. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha doberman lesz, akkor télen beengedem, de ha valami hosszabb szőrű akkor kint marad
2016. jún. 8. 19:08
 3/13 bollocks ***** válasza:
61%
Te mit tudsz neki nyújtani?
2016. jún. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Én csak azt mondom hogy az akitát inkább ne válaszd. Okos de elég nehéz neki parancsokat tanítani. Erős vadász ösztöne van ezért a behívása nehéz feladat. Az Akita pont nem őrző védő hanem medve vadász. Őrzi a területét meg minden de nem erre van kitenyésztve.
2016. jún. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Mindegyik kutya lehet intelligens, látom neked inkább a kinézet számít, nem gáz, de pl fekete orosz, esetleg kerry blue terrier, akita az annyira nem kezdőknek való kutya, ahogy a káj és a kaukázusi sem.

Ismerek sok dobermannos gazdit, de ezek a kutyák addig játszanának a betorovel, amig el nem fáradnak.

2016. jún. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem menhelyi kutyát válassz, egyrészt otthont adsz egy kutyának, de ami fontosabb, a menhelyiek nagyon kiismerik a kutyáikat, ha előadod a kívánságaidat rögtön tudni fogják, melyik az a személyiségű/kvalitású kutyájuk amelyik neked kell. Gyönyörű nagytestű kutyákat lehet látni gazdikereső státuszban, de kölykök is mindig vannak. Ráadásul ki kell járni egy ideig hozzá összeismerkedni, úgy pláne nem kapsz "zsákbakutyát".
2016. jún. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Naponta többször vinném sétáltatni vagy futni. Túrázós típus vagyok, ezért hétvégente elmennénk egész napos túrákra. Sokat játszanék vele mivel nincs se párom se más állatom ezért csak vele foglalkoznék. Elfelejtettem írni hogy ez lenne az első kutyám, már kiskorom óra szeretnék egyet, csak nálunk nem volt rá lehetőség, és most hogy új házba költöztem így van.
2016. jún. 8. 19:18
 8/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat:)
2016. jún. 8. 19:20
 9/13 anonim ***** válasza:
42%
Ha első kutya akkor a menhelyi a legjobb. Az felsorolt fajták közül szerintem csak a német juhásszal birkóznál meg Akita tulajdonosként azt tanácsolom hogy még véletlen se vegyél Akitát első kutyának bármennyire is cuki.
2016. jún. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

Szerinyem ha a dobermann tetszik akkor azt valaszd de szamolnod kell vele,hogy nagyon kenyes kutya es telen bent kell tartanod(nekem is nagyon tetszik a dobermann de ezert mondtam le roluk)

Hazorzonek nagyon jo,okos,konnyen tanithato,egygazdas,valamilyen szinten kemeny kell lenni vele mert ha nem ellened fordul. Nagyreszuk oregkorra kisse bekattan es eleg kiszamithatatlan.

5-os te most poenbol irtad azt,hogy jatszik a betorovel? Ertsuk ugy,hogy miutan megolte? Mert ha nem akkor te nem lattal dobermant, azt a dobermannt melyik jatszik a betorovel nem erdemes tartani.(mielott ketelkednel a szavaimba elarulom,hogy nekem ketto is volt es par ismerosnek most is van de azok az idegent darabokra szednek.

2016. jún. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!