Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon szenved, mit...

A kutyám nagyon szenved, mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Szégyellem magam. Ahelyett, hogy segítenék neki bárhogy is, ahelyett most itt ülök a számítógép előtt és virtuálisan írogatok ide ki a hálóra ilyeneket. Kérek mindenkit, aki tud tanácsokat, megoldásokat adni ezekre a problémákra, az kérem segítsen! Nagyon rossz nézni a kutyámat ahogy szenved!

13 éves Labrador retriever kutyáról lenne szó. Sajnos, mint ahogy az életkora is utal rá, kezdenek előjönni azok cselekedetei, amit korábban még nem csinált. Úgy jár a betonon, hogy már a két hátsó lábát nem emeli meg rendesen. Mikor lép, akkor nem rakja vissza a hátsó mancsát a földre, hanem húzza maga után. Ennek következtében a karmai lekoptak, annyira, hogy már elkezdett azon a ponton vérezni. Próbáltunk már zoknit ráhúzni, próbáltuk beragasztózni a lábát, de nem jártunk sikerrel, mert mindig vagy lejött a lábáról, vagy kikopott az anyag a súrlódás miatt. Itt nem tudjuk mit kellene alkalmaznunk azért, hogy ne szenvedjen ennyire kutyus. Szükségünk lenne tanácsra!

A másik "betegség" pedig az, hogy a bal fülének a hegye fel van dagadva. Mikor egy kicsit megnyomkodom, olyan, mintha ilyen vízpárna szerűség lenne. Szerintem megcsíphette valami, vagy méh, vagy szúnyog, nem tudom. Ha tud valaki megoldást erre a problémára, kérem válaszoljon!


Végezetül: állatorvoshoz mi nem tudjuk vinni, mert nincs autónk (családi okok miatt). A dokit meg elhívni nem akarja anyukám, mert azt mondja, nem akar 15.000 Ft-ot költeni ezért. Én már elkezdtem gyűjteni a kis zsebpénzem, hogy ne legyen ennyi baja, és hogy az orvos tudjon segíteni rajta, de amíg összegyűlne rá ennyi összeg, addigra már kilátástalan lesz, hogy élni fog e a kutyám, vagy sem. 16 éves srác vagyok, 3 éves koromban láttam meg őt először.


Kérlek titeket, ha valaki tudna ajánlani bármilyen módot arra, hogy "megmentsem" a kutyusom, válaszul írja ide le nekem a tanácsát.


Előre is köszönöm!



2016. jún. 9. 15:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

Én nem vagyok sem orvos, se nem értek a kutyákhoz, de elmondom én mit csinálnék:

Favebookon, vagy egyéb közösségi médiákon keresztül felkeresnék állat egészségügyi csoportokat, esetleg egy állatorvost, aki elég készséges, ahhoz, hogy írásban segítsen. Talán tudnak ott ajánlani valamit, amivel te is elboldogulsz otthon, gyógyszerek és ilyesmi nélkül.

2016. jún. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

állatorvos tudja megmondani, hogy lehet-e rajta valahogy segíteni, vagy csak az altatás marad. ennek az ára kb. 4-5000 Ft, a kiszállási díj pedig állatorvosfüggő. ismerős, rokon sincs, akinek van autója és el tudná vinni orvoshoz?

sajnos lehet, hogy ez már az a szakasz, amikor nem szabad hagyni tovább szenvedni, de dokit is meg kéne róla kérdezni.

2016. jún. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

Van kutyáknak kerekesszék (tolókocsi) próbálj egyet használtan keríteni :)

Fülét le tudod fotózni és felrakni ide?

2016. jún. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos valószínűleg a gerincével van gond. Azzal te nem tudsz mit kezdeni.

A fülén hematóma lehet. Valahol beütötte. Ez legyen szegény kutyának a legnagyobb baja.

Ilyen szinten már a gyógyszerek sem tudnak segíteni a kutyádon. Ilyen hozzáállással, mint az anyukádé, amíg otthon laksz és nincs önálló jövedelmed, ne legyen később kutyád.Az orvosi kezelés drága. Zsebpénzből nagyon nehéz összekaparni a rávalót.

Annyit megtehetsz, hogy akár naponta teszel frissen valamit a lábára. A sebeket pedig minden nap Betadinnal lekezeled. Megöregedett a kutyád sajnos.

2016. jún. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%
Szia! Nem tudom, hogy merre laksz, de én megpróbálkoznék állatvédő/állatmentő szervezetekkel, ugyanis pl itt Debrecenben is az Együtt az állatokért szervezet szokott segítséget nyújtani ilyen esetekben (akár állatorvosi ellátás), ha tudnak, de tanácsot mindenképp kapnál tőlük. Anyukád viselkedése pedig elég elszomorító, ugyanis valószínűleg 3 évesen nem te vitted a házhoz a kutyát... És egy gondozásba vett kutyáról élete végéig gondoskodni kell, nem csak amíg pici cuki és alig kerül valamibe...persze ez nem a te hibád.
2016. jún. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

Kihívni tényleg felesleges az állatorvost, mert ezek a tünetek komolyabb kivisgálást igényelnek. Minimum egy röntgent, azt meg háznál ugye nem lehet. A 15 ezer is max a vizsgálatokra lenne elég a kezelésre már nem.


Talán a füle a legkisebb gond, az valószínűleg csak egy vérömleny. Akár magától is felszívódhat, de ha tovább növekszik, akkor az is orvosi beavatokozást igényel. Lehet, hogy egyszerűen csak leszívja belőle a vért az orvos, de az is lehet, hogy drain csövet tesz bele. Az ilyen vérömleny általában fejrázástól vagy fülvakarástól keletkezik, úgyhogy nem kizárt egy fülgyulladás sem.

2016. jún. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Jó gyulladás és fájdalomcsillapító gyógyszert tudna felírni az orvos a kutyádnak a gerincére, már ha meg tudná vizsgálni! Nincs aranyárban a gyógyszer, s lényegesebben könnyebben tudna járni a kutyád, s nem lenne fájdalma. NE HAGYD SZENVEDNI, ugyanis a gerinc/ízület problémák nagyon fájdalmasak, akkor is, ha nem szenved látványosan a kutya.
2016. jún. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, tanácsokat!


Kép a füléről: [link]


Annyira nem látszik, viszont a másik füle az teljesen lapos, nem ennyire vastag. (vmiért fordítva rakta fel a képet az oldal)

2016. jún. 9. 16:21
 9/19 anonim ***** válasza:
Mi van ha valami rokonnal a tudtuk nélkül orvoshoz viszed? aztán zsebpénzből valahogy visszafizeted. Valami állatbarát rokon ismerős kell aki felfogja hogy súlyos a helyzet.
2016. jún. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ja, annyit még szeretnék mondani, hogy anyukám nem állatgyűlölő, meg semmi ilyen, éppen ellenkezőleg, csak most "anyagi helyzetben nem úgy állunk", hogy erre elköltsünk 'x' forintot. Na mindegy, annyit szeretnék kérdezni, hogy nem tudtok valami mamusz féleséget ajánlani, amit felhúzhatnék a kutya lábára? Vagy valami ötlet, mit rakhatnék a mancsára, hogy ne koptassa a körmeit?
2016. jún. 9. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!