Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon szenved, mit...

A kutyám nagyon szenved, mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Szégyellem magam. Ahelyett, hogy segítenék neki bárhogy is, ahelyett most itt ülök a számítógép előtt és virtuálisan írogatok ide ki a hálóra ilyeneket. Kérek mindenkit, aki tud tanácsokat, megoldásokat adni ezekre a problémákra, az kérem segítsen! Nagyon rossz nézni a kutyámat ahogy szenved!

13 éves Labrador retriever kutyáról lenne szó. Sajnos, mint ahogy az életkora is utal rá, kezdenek előjönni azok cselekedetei, amit korábban még nem csinált. Úgy jár a betonon, hogy már a két hátsó lábát nem emeli meg rendesen. Mikor lép, akkor nem rakja vissza a hátsó mancsát a földre, hanem húzza maga után. Ennek következtében a karmai lekoptak, annyira, hogy már elkezdett azon a ponton vérezni. Próbáltunk már zoknit ráhúzni, próbáltuk beragasztózni a lábát, de nem jártunk sikerrel, mert mindig vagy lejött a lábáról, vagy kikopott az anyag a súrlódás miatt. Itt nem tudjuk mit kellene alkalmaznunk azért, hogy ne szenvedjen ennyire kutyus. Szükségünk lenne tanácsra!

A másik "betegség" pedig az, hogy a bal fülének a hegye fel van dagadva. Mikor egy kicsit megnyomkodom, olyan, mintha ilyen vízpárna szerűség lenne. Szerintem megcsíphette valami, vagy méh, vagy szúnyog, nem tudom. Ha tud valaki megoldást erre a problémára, kérem válaszoljon!


Végezetül: állatorvoshoz mi nem tudjuk vinni, mert nincs autónk (családi okok miatt). A dokit meg elhívni nem akarja anyukám, mert azt mondja, nem akar 15.000 Ft-ot költeni ezért. Én már elkezdtem gyűjteni a kis zsebpénzem, hogy ne legyen ennyi baja, és hogy az orvos tudjon segíteni rajta, de amíg összegyűlne rá ennyi összeg, addigra már kilátástalan lesz, hogy élni fog e a kutyám, vagy sem. 16 éves srác vagyok, 3 éves koromban láttam meg őt először.


Kérlek titeket, ha valaki tudna ajánlani bármilyen módot arra, hogy "megmentsem" a kutyusom, válaszul írja ide le nekem a tanácsát.


Előre is köszönöm!



2016. jún. 9. 15:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Kutyás fecabook csoportban biztos van aki segítene eljuttatni dokihoz, vagy ha nincs más tegyél rá szájkosarat és busz. A doki ha jófej, meg lehet vele beszéln ia részletfizetést ha elmondod mi a helyzet, bár anyádnak akkora nyaklevest adnék ha tetves 15.000 forintot nem képes kiadni a szenvedő kutyátokra hogy ihaj.

Esetleg valamilyen diákmunka a kifizetésre.

2016. jún. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

A fülével valószínűleg nem kell foglalkozni, talán csak csípés vagy vérömleny. Egyet semmiképp ne csinálj: ne szúrd fel neki. Ha vérömleny, nagyon sok vért veszthet.


A lába nagyobb baj. Léteznek nagyon jó ízületerősítők, amik egyben a fájdalmát is csillapítják, de ezek is pénzbe kerülnek. A körmét kend be Betadinnal, és húzz a lábára két-három régi zoknit. Ha lehet, tartsd tiszta helyen, és mozognia sem muszáj most. Feküdjön, pihenjen, valami puha fekhelyen, hűvös helyen.


Nincs egy barátod, osztálytársad, szomszédod, rokonod, aki ki tudna segíteni? Tudom, hogy ciki kérni, de biztos segítenének, ha tudják, hogy amint tudod, visszafizeted nekik. Már az nagy segítség lenne, ha bevinnének a legközelebbi állatorvosi rendelőbe! Sok dokinál is opció a részletfizetés.

Nem tudom, hova valósi vagy, de a megyei Állatvédőrség vagy egyéb állatmentő szervezet segítségét is kérhetnéd. Ők szoktak segíteni fuvarszervezésben, ráadásul itt nem is 100 km-es útról lenne szó.


Őszintén sajnállak téged és a kutyádat is. Bízom benne, hogy megoldod a dolgot, az írásod alapján a korodnál érettebbnek tűnsz.

2016. jún. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
89%

A LÁBÁRA átmeneti megoldás:


Veszel a patikában steril kötszert/pólyát. Lehet kapni kicsi, négyzetes alakút, ebből egy kis csomag elég. Aztán vegyél neki rendes hosszú tekercselhető kötszert/fáslit (én 5méterx12cm-eset vettem kb. 200 forintért..). Veszel még leukplasztot (barna ragasztószalag szövetből), ez már drágább, 1000Ft körül volt nálunk de lehet hogy kisebb kiszerelésben is van.


Ha van otthon fertőtlenítőszer (Betadine) akkor elkéred. Ha nincs, patikában ezt is vehetsz.


Fogod a kutyát, lehetőleg fektesd az oldalára. Betadinenal (mehet rá bőven) lefertőtleníted a vérző/sebes részt a lábán. A négyzet alakú kötszert ráteszed a sebes részre, lazán, de lényeg, hogy a körmeit fedje be. Tehetsz rá többet, hogy puha legyen. Utána fogod a hosszú fáslit és szépen betekercseled vele a kutya lábát, bőven rátekerhetsz. Ha fingod nincs róla hogyan kell fáslizni, nézz utána a neten. Ha eleget rátekertél, ollóval nyissz és leukoplaszttal rögzíted a végét az egészhez. Ha kell, tehetsz még rá más pontokon is leukoplasztot.


Ha ez megvan, fogsz egy erős nejlon zacskót (szétvághatsz egy jó erős kukás zacskót is és azzal bebugyolálod a kötözött lábat, lazán. Leukoplaszttal mancs fölött rögzíted.


Így egyrészt nem kell fél naponta cseréli a mocskost kötést, másrészt vízálló is lesz :)


Ha le akarja magáról szedni a kutya, akkor meg rászólsz.


SÉTÁHOZ:

Fogsz egy elnyűtt pólót, törülközőt és sétánál a kutya hasa és lágyéka alá teszed és SEGÍTESZ neki a sétálásban, tartod egy kicsit a súlyát. Ha jól értelmeztem a kutyád még járóképes, csak már nem emeli rendesen a lábát. Ha egy kicsit segítesz neki (tudom, egy labrador nem könnyű, de legalább edzel egy kicsit te is séta közben :D), sokkal élvezetesebb lesz mindkettőtöknek a séta.

2016. jún. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Lemaradt: Dokinak persze mindenképp meg kell mutatni, a facebook-os ötlet is jó amit előttem írtak.


Viszont addig is így legalább nem darálja tovább a lábát.

2016. jún. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Miért van lepontozva a 13-as hsz? Az egyik legértelmesebb, leghasznosabb komment.


Kérdező, a helyedben megfogadnám!

2016. jún. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Utolsó válaszolónak szeretném mondani, én nem minősítettem egyetlen egy hozzászólást sem! :)

Olyan sok jó ötletet olvasok, aminek csak örülni tudok!! Köszönöm szépen mindenki segítségét! Sokat segítenek! Lehetőleg megpróbálok mindenfélét kipróbálni amit ajánlottatok. :)

2016. jún. 10. 10:08
 17/19 anonim ***** válasza:

Időpont tegnap 22:27

Nem tudod, miért van a lepontozás?

Mert nem azt írta, hogy gonosz gazda, nem viszi orvoshoz a kutyáját.

2016. jún. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

13-as vagyok.

Na igen, bár azóta úgy tűnik felpontoztak :D

Netes fröcsögéstől meg szerencsétlen kutya úgyse lesz jobban.

2016. jún. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy olyan rettenetesen drága lenne helyrehozni a kutyát. Ha műteni kell, akkor határ a csillagos ég, de nem biztos, hogy kell. Ha mondjuk tényleg gerincsérve/porckorongsérve van, akkor amit mondasz az alapján teljesen ugye nem bénult le hátul, a mi kutyánkon például ilyen, sőt, ennél rosszabb állapotban egy szteroid injekció pár hónapra segített és még egy évig élt teljesen jó életminőséggel. Márpedig egy ilyen injekció azért nem egy ökör ára. A diagnosztizálás egyértelmű esetben mondjuk egy tízes szerintem.


A helyedben én telefonálgatnék vagy esetleg buszozgatnék kicsit, beszélnék személyesen állatorvosokkal, hogy szerintük mit lehetne tenni és mennyiért, aztán ezekkel a használható infókkal felvértezve beszélnék édesanyáddal.

2016. jún. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!