Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora az erőkülönbség a...

Mekkora az erőkülönbség a rottweiler és a kaukázusi juhászkutya és a közép ázsiai juhászkutya között?

Figyelt kérdés

mire is gondolok:


Melyik tudna nagyobb súlyt elhúzni?


https://www.youtube.com/watch?v=qtFoS0vFmOo


Melyiknek nagyobb a harapása?


Melyik a robusztusab?


stb.



2016. jún. 11. 02:06
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

10-nek: Hát, ezt hogy egy agár egy kaut megverjen, ezt inkább hagyjuk, mert ez lehetetlenség lenne, mivel egy agárnak a szorítási ereje egy komolyabb kutyához képest kb nulla és mondjuk, ha két kau összeugrana még ott is iszonyatosan nehezen tudná megölni az egyik a másikat. Nem mondom, hogy egy félhalott kau futás közben nem halt meg, de az inkább a szívinfarktus volt, nem az agár.


Közben utánaolvastam egy kicsit és a kuvasz és komondor egy rottweiler súlyának felelnek meg, de mivel magasabbak, ezért robusztusságban elmaradnak tőle. Szerintem a nagyobb izomzat általában nagyobb erőt is jelent.


"Vannak magyar fajták, amiknél aranykoszorús tenyészetből 50 ezertől már kapsz TK-s kutyát. "


Akkor írj egy pár kennelt, mert bármelyiket hívtam fel, mindenki százezer forintot mondott. Ez az ötvenezer forintos dolog úgymond egy reklám jelleg volt a tenyésztőktől, amit hamar meg is változtattak.


Ha már a pásztorokat hasonlítgatod az angol masztiffhoz, akkor abba is gondolj bele, hogy két azonos súlyú kutyáról beszélj, pl írd meg, hogy egy 80 kg-s kau és egy hasonló súlyú masztiff kb mennyit eszik, de ha te nem tudsz 65 kg-nál nehezebb kaut, akkor már össze se lehet hasonlítani. Pl ha valamit össze szeretnél hasonlítani, akkor a kuvaszt a rottival lehetne, persze itt a táplálkozásról beszélek.


Különben meg a kuvasz és a komondor más fajtacsoportba tartozik, mint pl a kau.

2016. jún. 19. 17:20
 12/33 anonim ***** válasza:

Hát lehetetlenség vagy sem, megtörtént eset. Nem kell elhinni.

Azért a rottweiler kisebb mint egy kuvasz vagy egy komondor. A kuvasztól is elmarad úgy átlagosan 5-10kg-al, a komondortól pedig még többel. A rotik átlagos tömege 40-50kg között van. Szukák 40-45, kanok 45-50kg-osak.


De itt van egy link, ahol azért lehet látni a különbséget.


https://www.youtube.com/watch?v=-z4r5vieaq4


Nem fogok kennel nevet leírni, de ismerek párat ahol már ennyiért kapsz kutyát.


80kg-os kau nem igazán létezik, csak néhány elhízott példány.


Annyit tudok, hogy a 27kg-os agár nem eszik sokkal kevesebbet, mint a 65kg-os komondor és a 40-45kg-os németjuhász többet evett, mint a komondor.


A fajtacsoportok semmit sem jelentenek. Anno oda sorolták be őket, amikor felvették őket az FCI-be. Simán ráférne egy nagy reform.

Vicces, hogy pl. a komondor és a kuvasz az I. fajtacsoportban juhászkutyának van besorolva, még csak nem is pásztorkutyának. :)

Az is vicces, hogy a kuvasz, az abruzzói, a pireneusi juhászkutyának van írva az I. fajtacsoportban, míg az egyértelműen ugyanabba a kaptafába sorolható akbash pedig a II. fajtacsoportban van. :) De ugyanígy ott van az anatóliai juhászkutya is. Szóval egy nagy káosz az egész, nincs jelentősége. Ezek a fajták teljesen hasonszőrűek, ugyanarra a feladatra lettek kitenyésztve, méretre, habitusra, viselkedésre nagyon is hasonlítanak, az FCI mégis különböző fajtacsoportokba rakosgatta be őket. :)

2016. jún. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Lehet kamuzni, de nincs értelme, hogy egy agár megver egy kaukázusit. Tudod, mit? Ennyi erővel az én pitem meg megölt már húsz medvét. :)


A rotival kapcsolatban nyugodtan hívd fel a Sirocco kennelt, ott a kan rotik 50-60 kg közöttiek. A kuvasz 50 kg körül van, csak van neki 10-15 cm-es bundája. Másik dolog. Mi lenne, ha nem egy csöködt rotihoz próbálnád hasonlítgatni.


De tudod, mit? Fogj egy kuvaszt és állítsd mérlegre, majd nyírd meg, és ismételd meg a folyamatot, vedd fel és töltsd fel ide, és a kutyának a fejkerületét is mérd meg, pl szabócentivel meg tudod mérni. Töltök fel róla videót, hogyan kell, de le merem fogadni, hogy számbeli adatot nem mersz feltenni, hanem jössz majd valami kifogással.


https://www.youtube.com/watch?v=ltqNAV9NdVo


"Nem fogok kennel nevet leírni, de ismerek párat ahol már ennyiért kapsz kutyát. "

És milyenek azok a kennelek? Milyen színvonalúak? Ennyit rólad.


Itt 80-100 ezer körül vannak a kutyák:


[link]


Hát ki kell, hogy ábrándítsalak, nekem személyesen volt komondorom és sokkal többet eszik, mint egy német juhász. Egy nápolyi masztiffhoz képest lényegesebben kevesebbet eszik, de a komondor nincs is 80 kg.

A kutyafajtákat táplálkozás szempontjából úgy hasonlítsd, hogy azonos súlyú kutyafajtákat hasonlítasz egymáshoz.


12-es, úgy látom, te nagyobb szakértőnek tartod magad, mint maga az FCI, de ha valami nem tetszik az FCI-vel kapcsolatban, miért nem hívod őket fel. Biztosan fogják díjazni az okosságodat.

2016. jún. 20. 19:02
 14/33 anonim ***** válasza:

Nem azt írtam, hogy megvert. Hanem azt, hogy megölt. :) nem verekedés volt, hanem vadászat. Nem tudom mennyire volt fajtatiszta a kau, nem tudom milyen állapotban volt. Ez az agár 15 másik kutyát is megölt ilyen vadászat során, amikor a dúvadakat fogatják meg vele.


Mondtam, hogy az 50kg feletti roti kövér.

Kuvaszt láttam már 60kg-ost. A bundája kb. 0,5-1kg között lehet.


Nincs kuvaszom, komondorom van. 60-69kg között volt eddig a mérések során. Nincs földi érő bundája. Tavasz elejére szokott 65-69kg között lenni, nyár végére 60-63kg.


Elég bunkó stílusod van. Mi az, hogy ennyit rólad?

Nem fogok leírni kennelneveket, főleg nem ilyen embernek. Hívd fel őket. Komondorokat neves kennelekből lehet venni 50-100ezer Ft között. Változó. Párosítás és kereslet függő. Én anno 80ért vettem a kutyámat, ami 2009-ben reális ár volt. Utána pár évvel lementek a kutya árak. Volt aranykoszorús mestertenyésztő több is, akiknél 50-ért lehetett venni kutyát. Jelenleg nem tudom náluk mennyi a kutya, de ismerek más kenneleket, ahol lehet kapni 50-ért kutyát.


Életemben egy nápolyi masztiffot ismertem, egy 4 éves kan kutya volt akkor. Gazdája elmondása szerint 55-60kg között volt. A 80kg az inkább az angol masztiff.


Biztos van zabásabb komondor is, az enyém konkrétan kevesebbet eszik, mint a németjuhászom. Egy masztiffnál pedig jóval kevesebbet. Erre írtam, hogy azonos méretű és tömegű kutyánál kevesebbet esznek. Így alakultak ki az évezredek során. A pásztorok szegények voltak és a kutyák erre a tápmennyiségre, tápanyagra lettek szelektálva. Amelyik ebből nem tudta fenntartani magát, elpusztult.


Nem tartom magam nagyobb szakértőnek. Ezek tények és már az FCI-nél is többször felmerült a fajták átsorolása, mert 50-80-100 évvel ezelőtt kissé "elnézek" dolgokat.

2016. jún. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

14-nek:

Először is: Mo.-on tilos bármilyen oknál kifolyólag kutyát kutyára uszítani.

Másodszor is: Egy agárnak olyan szerény illetve gyenge harapása van, hogy egy malival vagy annál nagyobb kutyával szemben esélytelen lenne, de ha az ellenfele a szívinfarktus küszöbén áll vagy hasonló, az mindjárt más.


Az 50-60 kg egy kan rotinál teljesen normális, ezt Mo. legjobb rottweiler kennele állítja, a Siroccó kennel.


Ne gyere ezzel a butasággal, hogy a kuvasznak kilós bundája van, mivel a kuvasznak a szőrhossza 10-15 cm hosszú és több kilót tesz ki. Ja, és hogy eláruljam neked, a kuvasz 50 kg körül szokott lenni. Ezt a súlyt azért alakították ki nála, hogy lovakat tudjon őrizni, mivel oda a szikárabb testalkat kellett.

A komondorral nem fogsz butítani, mert nekem is volt. 60-65 kg egy kan bundával, de a kutya szőre akár 12 kg is lehet és ez a nyírt komondorokra vonatkozik, akiket minden évben nyírnak.


Képzeld, felhívtam rengeteg kennelt, senki nem ad el 50-ért kutyát. A legolcsóbb helyeken 80-100 között vannak.

Szóval azért nem írsz kenneleket, mert nem tudsz!



Nápolyi masztiffnak 60 kg nagyon kevés, szerintem vagy egy csöködt példány lehetett vagy keverék. A rossz tartásra rá se merek gondolni.


Tessék, egy két videó a masztiffokról. Ha nem érted, akkor leírom majd a lényeget:


https://www.youtube.com/watch?v=pqC2wqHtyCM


https://www.youtube.com/watch?v=7A7PUHyYFPc


Az a baj, hogy mindenki csak a szépet és jót látja, de még napjainkban a pásztoroknál a kutyák rendszerint csontsoványak. Ha olyan keveset eszik a komondorod, írd le, hogy mit adsz neki enni és mennyit.


Hidd el nekem, egy kinológus jobban tudja, mint te.


Különben meg, arra szeretnék megkérni mindenkit, hogy maradjunk az eredeti témánál.

2016. jún. 23. 20:57
 16/33 anonim ***** válasza:

Sokminden tilos Mo-n, mégis csinálják. Egyébként a vadat hajtó kutyákat a vadászok kilőhetik. És ha egy agarász jóban van a vadászokkal, akkor ilyen esetben akár az agarat is ráengedhetik.

Személy szerint az én agaramat 1 éves korában úgy kellett egyszer leszedni egy szintén 1 éves rotiról. Esélye sem volt. Az agár felöklelte, tépte, elugrott, 4-5 méterről megint teljes sebességgel nekiment, felöklelte, tépte, megint elugrott. A roti visított. Kétség nem fér hozzá, ha elkapja, esélye nem lett volna az agárnak, de amíg nem tudja elkapni, csak borult. Nemhiába kevernek a game pitbullokba agár vért az utóbbi évtizedben...


Ismerek 62kg-os kuvaszt. A kuvasz szőre nincs 10-15cm, ezek szerint te még nem láttál kuvaszt élőben. A komondorom nyírva van, 10cm-esek a tincsei. Kb. 30-ról nyírtam vissza, lemértem a szőrt, 1,5kg volt a levágott bunda. Persze vízesen akár lehet 20kg is, de akkor a kutya is több mint 80kg.


Nem volt csökött példány az a nápolyi, csupán nem volt elhízva. :) Ritka, mert manapság divat disznóvá hízlalni a kutyákat. Ezért mondják sokan, hogy 60kg-os a roti, aminek amúgy 50-nek kéne max lennie. A bullmasztiff felső standardja 59kg, ami azért nagyobb kutya mint a roti...


A komondor mit eszik? Tegnap pl. 5 kacsanyakat kapott nyersen, kb. fél pohár rízs megfőzve és belevágva egy kis répát.


Eredeti téma: a rottweiler gyengébb fizikailag mint egy pásztorkutya. A masztiffok erősebbek, de lassabbak, fáradékonyabbak, lomhábbak.

2016. jún. 24. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

nekem rotival van volt személyes tapasztalat ,jugoszláv farkasölő kutyát uszítottak rá "poénból", annyi volt a meccs hogy a roti elkapta nyaknál oldalt és földhözvágta aztán rázta ahogy bírta meg szorította. A másik feladta, és a roti eleresztette aztán mivel mégegyszer nekiment a farkasölő ,ezért ez megismétlődött. Másodszorra mikor leparancsoltam róla ,már elszaladt vissza. A gazdának nem nevezhető hülye meg még bele is rúgott szegénybe. Ez nem reprezentatív felmérés csak egy eset. Ha tudomisén 100 rotit meg 100 pásztorkutyát összeeresztenének párban ,akkor szerintem a pásztorkutyák nyernének nagyobb arányban mert átlagban nagyobbak. A komondor meg főleg nyerne mert olyan vastag a szőre hogy a bőrét nem éri el másik kutya foga..

A roti nem harci kutya ,nem is farkas ellen van tartva ,hanem "ember ellen" vagyis őrző védő eb,de arra nagyon jó és elrettentő. Könnyebben kezelhető és tanítható kezesebb ,mint a túl merev pásztorkutyák. Ennek is megvan az előnye- hátránya.Jellemzően kutyasulikban a pásztorkutyák nem remekelnek semmiben,kedvetlenül húzatják magukat,de az igazi kihívás hogy ne támadjanak rá társaikra. A roti sem egy pattogi parancsmániás kutya mint pl a belga juhász,de alapvetően gazdacentrikusabbak bújosabbak,jobban lesik a parancsot, mint a juhászkutyák. Enyém súlya 56kg nincs elhízva de nem is áll ki a csontja.

Az agár meg akármilyen hihetetlen jó kutya harcban is,mert gyors és nagy a foga méretéhez képest. Ez kb olyan mint a kungfus cingárgyerek leveri a nehézsúlyú boxost is ha az nem talál be neki egy istenest. Itt is az van, ha a nagy böszme eb nem tud stabil fogást találni az agáron mert csak a levegőt fogdossa,az agár kicsipkedi kimozogja és így lefárasztja kivérezteti a nagyobbat. No meg az agár ha igazi gyakorlott vadászkutya akkor tudja hol kell megfogni a másikat hogy az elpusztuljon.

2016. jún. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

16-nak:

Az első bekezdésed egy hatalmas baromság. Nem kevernek agarat a pitbe, és megsúgom neked, hogy a piteket tisztán tenyésztik és egy rohadt drága fajta. Jó kennelekben egy pit háromszázezer forintnál kezdődik. Most magyarországi kennelekről beszélünk, a külföldi kennelekben ennek a többszörösét kérik el egy kölyökkutyáért.

Csak hogy tudd, nekem is van egy. Sajnos volt már olyan, hogy más kutyája szökött ki és támadta meg, illetve kóbor kutya is támadta már meg, de egyik se tudta megverni. Ezeket az agaras baromságaidat máshova írogasd, mert itt nincs rá szükség. Most el tudnánk húszezer órát veszekedni, de nincs kedvem hozzá.


Jelenleg három kuvaszt ismerek, mért dolgokról írtam a szőrrel kapcsolatban. A standard is azt írja, amit én írtam. Nem érdekel, hogy a komondor szőrének a súlyának csak a tizedét írod. Nekem is volt komondorom, szóval próbálj mást butítani, ne engem a szőrrel kapcsolatban.


Jé, de furcsa, pont olyan magas a rottweiler, mint a bullmasztiff:


https://www.youtube.com/watch?v=vVV0ncLmKzE


Amúgy miért nem érdeklődsz körbe rotis körökben, úgyis a Siroccó kennelhez fognak küldeni és most megmondom neked előre, hogy az ország egyik legjobb kennele.


A súllyal kapcsolatban: Testméreteivel kapcsolatban három irányba lehetne osztani egy kutyát:

- sovány, kövér (Ez a kettő jellemző általában Mo.-ra), és

- az izmos (Ezt ugye költséges kivitelezni. A kutyának az alapfelszerelése félmillió forint, plusz a havi kiadásai, plusz a kutya tartása.)


Szóval tápot nem kap. Szegény jószág. Szerintem ehhez az etetés témához ne írj már dolgokat, én úgyis azzal etetem a kutyámat, amit jónak vélek.


"Eredeti téma: a rottweiler gyengébb fizikailag mint egy pásztorkutya. A masztiffok erősebbek, de lassabbak, fáradékonyabbak, lomhábbak."


Az utolsó bekezdésednek örülök, abban szerencsére van értelem. :)


Ugye, mit mondtam, az 50-60 kg egy kan rotinak az élő példa a 17-es.


Az az igazság, hogy szerintem nagyon nehéz kutyafajtát választani.


Amiken eddig gondolkoztam

- az angol masztiff, a nápolyi masztiff, de sajnos náluk rengeteg a betegség. Amit eddig találtam, azok nem remekeltek ember ellen.


- a rotinál és a cane corsonál minden jó volt, de nagyon azon agyalok, hogy a szukák már nagyon kicsik lennének. Vagy erről mi a véleményetek, hogy szuka kutyában a két fajta hogyan remekelne egy ember ellen?


- a kaukázusi és az ázsiai: Ennél a kettőnél azon filózok, hogy mennyire ember centrikusak, mert teljesen ellentétes dolgokat tapasztaltam.


Kérdés: Nézegettem az ázsiaiakat és a kaukázusiakat és mintha azt látnám, hogy a kaukázusinak szélesebb feje lenne, és mintha robusztusabb is lenne. Írjátok meg róla a véleményeteket.


Még valami. 17-es,meg tudnál-e adni egy adatot a kutyádról? Arra lennék kíváncsi, hogy mekkora a fejének a kerülete. Találtam egy ilyen videót youtube-on, de ha tudjátok a többi fajtáról ugyanezt az adatot, osszátok meg velem, kérlek titeket.


https://www.youtube.com/watch?v=ltqNAV9NdVo

2016. jún. 29. 21:46
 19/33 anonim ***** válasza:

Attól, hogy te baromságnak tartod, még létezik a dolog. Nem TK-s piteknél, hanem kifejezetten a bunyós pitekbe.


Te vagy 6-8 topicban is osztod az észt és egyik helyen ezt írod, a másikon azt. Az egyik helyen leírod, hogy nem ismered igazán a pásztorkutyákat, a másikon meg azt, hogy mennyire ismered őket. Az egyikben azt, hogy volt már pásztorkutyád, a másikban pedig azt, hogy csak pited volt.


Jó pár rotit ismerek. 2 kutyaiskolába is elszoktam menni, a szukák olyan 42-45kg között vannak, a kanok 45-50kg között. Ezek mind képzett, remek kondícióban lévő őrző-védő kutyák. Bullmasztiff is van, látszik mennyivel tömörebbek mint a rotik. Pont azzal a 5-10kg-al, amennyivel a standard is írja.


Természetesen létezik 60kg-os roti, csupán kissé lóg a hasuk és zsírosak. Kau is van 80kg-os, szintén lógó hassal. Csakhogy azok a kutyák nem épp ideálisak. Nem azt kell nézni egy fajtánál, hogy hány kilóra lehet felhizlalni őket és így mekkora max súly érhető el, hanem azt kell nézni, hogy az adott fajtánál mi az ideális méret/tömeg és ennek az aránya. Ezt határozzák meg a standardok. Sajnos "divat" a kultúrtartók körében, hogy a kutyát kövéren kell tartani, azt elfelejtik, hogy a kutyák amúgy is rövid életét ezzel még 1-2 évvel lerövidítik. Ezért is van az, hogy sok méretnövelésen átesett fajta átlagéletkora lezuhant 6-7 évre (német dog, berni pásztor, leonbergi, stb.). A súlytöbblet izületi, érrendszeri, szív, máj és tüdőproblémákat okoz.


Van argentin dogos ismerős, a kutyái olaszból és argentínából származnak, vadászvonalas kutyák, odahaza pumára, vaddisznóra, pekarira, stb. vadásznak velük. Itthon is tesztelik őket kevlár mellényben vaddisznón és házi sertésen is. A kutyákat kocsi mellett futtatja és futógépen is. Egy szem zsír nincs rajtuk, brutál izmosak. A tulaj elmondása alapján a kan 40-42kg között van, a szuka a 40-et sem éri el. És egy rotival megegyező méretű kutyáról beszélünk. Természetesen extrém sportos kutyákról beszélünk, ami a másik véglet.


A nyugati fajták betegesek. Az angol masztiff és a nápolyi is.


A kau/káj embercentrikus, persze nem úgy mint egy németjuhász, de ezek a kutyák kifejezetten falkaállatok. A családjáért tűzbe mennek. Viszont az orosz vonalas börtönkaukat kerülném. Azok általában sajnos tényleg túl vadak.


Lemérem a kutyát, ha lesz időm.

2016. júl. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Na lemértem mindkét kutyámat.


Magyar agár (szuka)

marmagasság: 67cm

övméret: 73cm

fej: 39cm

súly: 31kg


Komondor (kan)

marmagasság: 81cm

övméret: 116cm

fejméret: 60cm

súly: ~65kg

2016. júl. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!