Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora az erőkülönbség a...

Mekkora az erőkülönbség a rottweiler és a kaukázusi juhászkutya és a közép ázsiai juhászkutya között?

Figyelt kérdés

mire is gondolok:


Melyik tudna nagyobb súlyt elhúzni?


https://www.youtube.com/watch?v=qtFoS0vFmOo


Melyiknek nagyobb a harapása?


Melyik a robusztusab?


stb.



2016. jún. 11. 02:06
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Megsúgom neked, az úgymond igazi bunyós pitek - amiket verekedtetnek - azok mind tiszta vérű pitbullok, nem keverik semmi mással, főleg nem agárral, mert annyira más a testfelépítésük, hogy csakis hátrányt jelentene a pitnek. pl: keskenyebb agykoponya, gyenge csontozat stb.


Ja és ezek a kutyák már kölyökkorban több millió forintért mozognak.


Az tény, hogy több kérdést tettem már fel, hogy újabb információkra tegyek szert, de sajnálatos módon ha az összes eddigi hozzászólásból összetenném azt, amit nem tudtam, akkor egy rövid hozzászólást kapnék. Sajnálatos módon rengeteg ember van, aki azt hiszi, hogy mindenről mindent tud és azt hiszi, hogy tökéletesen tudja és nem döbben arra rá, hogy egy hibás adatot tud. pl: fanatikus standard-osok (német juhász, dobi). Gondolom a hátukról és farukról mindenki mindent tud.

Kangalosok egyik elképzelése, hogy ez a fajta magasan nagyobbat tud harapni, mint egy angol masztiff, stb.

Egy másik nagy probléma a gyakorin, hogy ha valakin látják azt, hogy igen is sokat tud azzal a témával kapcsolatban, amit kiírt, akkor nem írnak, mert az emberek java része nem tudna olyat írni, ami ténylegesen hasznos lenne a kérdezőnek.


Ha már rotiról beszélünk, én Németoszágban vagyok jelenleg. Itt egy szuka roti 40-50 kg, kan 50-60 kg és érdekes módon Mo. legjobb rotis kennelében is ugyanezek a súlyok vannak:


[link]


Nem a kutyák súlyával van a probléma, mert ilyen alapon ami nagyobb egy pulinál, az mind haldokolna. A probléma az pl egy 60 kg-s rotinál, hogy ahogyan írtad, az emberek többsége ezt a súlyt plusz zsírréteggel éri el, de el lehet ezt a súlyt tiszta izommal is érni és én pont erről beszélek, csak Mo-on egy kutyának a fizikai trenírozását nagyon kevesen csinálják és itt nem őv-es dolgokra gondolok.


https://www.youtube.com/watch?v=ItLqzQdaMqs


Ez egy kicsit jobb és normálisabb dolog a kocsi melletti futtatáshoz képest.


De pl egy rotinak egy gagyi szerkezet 300 ezer Ft, egy komoly 500 ezer Ft.


Igen, a masztiffokról letettem a szembetegségeik miatt.


Viszont nem értem, mi a bajod az orosz vonalas börtönkaukkal. Csak ez a vonal van, ami munkavonalnak nevezhető.


Különben itt is egy kis igazság morzsa, hogy a kan komondorodnak 60 cm-s a fejmérete és akkor ő a maximális nagysággal rendelkezik. De itt még lejön egy pár centi a szőr miatt, mivel a kutyádnak a fején nem pár mm-es bunda van. A kuvasznak is hasonló mérete van. Hogy tudd mihez hasonlítani: egy szép roti szukának a fejmérete 57 cm, de neki a marmagassága csak 63 cm és nem 81 cm. Szóval már itt összedől az az elmélet, hogy az összes pásztorkutyának nagyobb harapása van, mint egy rotinak. Különben az én pitemnek 56 cm-s a fejmérete és 56 cm-s a marmagassága.

2016. júl. 3. 18:23
 22/33 anonim ***** válasza:

Oké. Ebben a pites témában nem fogunk dűlőre jutni. Én láttam már ilyet, de azok biztos szar kutyák voltak és biztos azért direkt kevertek beléjük agarat, hogy szarok legyenek.


Az edzésről. Az izom ugyan nagyobb tömeg mint a zsír, de azért +10kg-okat nem lehet elérni, főleg nem futtatással. :) Ráadásul a kutyák szervezeti felépítése, izomtípusai miatt pont hogy a standard alsó határát érik el a leszikárosított kutyák. Mint ahogy említettem az ismerős vaddisznós, futópadon és kocsi mellett futtatott kutyáinál a szuka 38-39, a kan 40-42kg között van.


Az orosz vonalas börtönkau nem nevezhető a klasszikus értelemben vett munkakutyának. Sem a saját fajtársait, sem az idegen embert nem tűri el. Arra jó, hogy zárt területre, dupla vagy tripla kerítésel elzárt futófolyosókra engedjék be őket. Sem őrző-védő munkára nem alkalmas, sem pásztorkutyának.


Lassan ott tartunk, hogy egy szuka roti nagyobb, mint egy kan komondor. :) Ezek szerint én láttam életem során csak csoffadt, törpe vagy nem is tudom minek nevezzem rotikat vagy te nem láttál még életedben komondort vagy más pásztorkutyát roti mellett. A legnagyobb kan rotik szoktak kb. akkorák lenni, mint egy átlagos szuka komondor. Pont emiatt tartozik az egyik a nagy, míg a másik az óriás termetű fajták közé.


Egyébként ha arányokat nézünk valóban szélesebb a rotik és néhány hasonló típus kutya feje a többi fajtához képest. De nem csupán a fejszélesség befolyásolja a harapást. Ha megnézed a roti fejét szemből, nem az állkapcsa széles, hanem a koponyacsontnak van egy kevésbé legömbölyített íve. Az állkapocs ehhez képest már nem annyival nagyobb. Továbbá az ilyen típusú fajták orra rövidebb. A masztiffok, bulldogok erre remek példák, amelyeknek ez már extrém rövid. És az állkapocs hosszúsága szintén befolyásolja a harapás erősségét, gondolom tanultál fizikát. Ez a rövidebb állkapocs inkább a fogás biztosságában nagy előny. Ha megnézel egy rotival megegyező méretű farkaskoponyát, akkor semmivel sem szélesebb, mint a rotié, de jóval hosszabb. És mint tudjuk a farkasok harapása kb. 3x-osa a rotiénak.


Egyébként azzal teljesen egyetértek, hogy a kangal kb. mindenben túl van misztifikálva, méretben, harapáserősségben, stb.-stb.... Én úgy gondolom, hogy a legerősebben a nagytermetű masztiffok harapnak (bullmasztiff, angol masztiff, brazil, stb.) utánuk pedig a nagytermetű pásztorkutyák (káj, kau, komondor, dél-orosz, stb.).

2016. júl. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Annyit hozzátennék hogy a rövidebb állkapocs hoz nagyobb harapási erőt,nem a hosszú,azonos izom mennyiség mellett. Az állkapocs ízület kapcsolódási pontjához közelebb ébred nagyobb erő. Lásd olló-csipőfogó stb .
2016. júl. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Ott, ahol az olló záródik, azonos körülmények mellett azonos az erősség is, csupán ahogy záródik az olló, minél hosszabb, annál kisebb a végén az erő. Egy rövidebb ollónál ez a végén erősebb, mint egy hosszú ollónál, amely az adott erőt ugyanannál a hosszúságnál éri el, de utána mivel hosszabb, tovább csökken. Nem tudom mennyire érthető. :) Tehát egy 10 centis olló és egy 20 centis olló. Az elején ugyanaz az erő, majd csökken, de a 10centis olló hegyénél az erő akkora, mint a 20 centis olló 10 centis részénél, viszont mivel az hosszabb, 15centinél vagy a végén a 20-nál már gyengébb, mint a 10 centis olló 10 centis végénél.
2016. júl. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

22-nek:

Én meg már láttam több millió forintos kutyákat és garantálom neked, azokba semmi mást nem kevernek. Azért, mert Mo-on mindenféle bull típusú keveréket lepitbulloznak, amibe kevernek azt, ami van és pit bull néven adogatják pl piacokról vagy hasonló helyekről 10-20 ezer forintokért, abban lehet, hogy van agár, de az nem is pit bull.


Miért van az, hogy a felét elhagyod annak, amit írok? Ha józan paraszti ésszel gondolkozol, ha egy kutyát csak futtatsz, akkor csak a zsír-izom arány fog változni a kutyán. De ha veszel neki különböző súlynyakörveket, súlyhámokat; súlyt húzatsz és különböző edzés programokat csináltatsz a kutyával és emellett ami a legfontosabb, fehérjében dús és több egyéb dologban gazdag dolgokat etetsz a kutyával, akkor el lehet érni (most nem részletezem, hogy miben, mert akkor ponyvaregényt tudnék írni). De megsúgom neked, én még nem találtam olyan kutyatápot, ami önmagában mindent tartalmazott volna, de amit tartalmazott, még a megfelelő mennyiség sem volt benne.


Megsúgom neked, hogy amit őrző-védő kutyának szoktak az emberek nevezni, az már javában személy őrző (testőr) kutyának minősül.


Amit autentikus pásztorkutyának nevezünk, tehát nem feltétlen fajtája miatt pásztor, hanem munkavégzése miatt, az nem nevezhető területőrző kutyának.

Miért is nem nevezhető annak?: A válasz nagyon egyszerű. A kutyák a nyájhoz tartozó jószágokat védik és mivel a nyáj folyamatos vándorlásban van és ezáltal egyértelműen nem tartózkodnak egy legelőn, ezért a kutyák nem a legelőt védik, hanem a rajta átvonuló haszonállatokat egy X.Y. kör sugárban, ami - a példa kedvéért tegyük fel - a nyájtól 500 m-ig védik a területet.


A területőrző kutya: egy minden irányból zárt területen egy vagy több kutyával ellátva, ami sem idegen embert, sem idegen állatot nem tűr meg és teljes erőbedobással védi az adott területet.


22-es, ismét félreérted a dolgokat. Azért mert egy szuka rotinak 57 cm-s a fejének a mérete és egy kan komondornak pedig 60 cm (de abból még le kell számolni a bundát), az nem azt jelenti, hogy egy 63 cm-s szuka roti termetben nagyobb lenne, mint egy 80 cm-s kan komondor. Egyértelműen a komondornak nagyobb a teste, ezért is van bent másik kategóriában, viszont ami figyelemre méltó, hogy a fejük majdnem azonos és hozzá kell azt tennem, hogy egy roti szuka sokkal kisebb termetű.


Egy jól megtermett farkas akár 80 cm-s marral is rendelkezik, sokkal szélesebb feje van, mint egy rotinak. Az orrhossz a kutyának a szaglását erősíti, nem a harapását. Pl. ha összehasonlítasz egy kuvasz és egy farkas koponyát, olyan, mintha a kuvasz kölyökkutya lenne a másikhoz képest.

Másik pedig, küldd el azt a videót, ahol azt a háromszoros erősséget láttad. Láttam már egy mérést, de ha jól emlékszem, 30-50%-kal volt nagyobb a farkasnak a harapása. Nem lehet, hogy a hiénának a harapásával kevered? Mert annak ténylegesen kb háromszorosa a harapásnak az erőssége a rotihoz képest.


Teljesen egyetértek a 23-sal (ment a kéz :) )


24-nek:

Tehát, ha egy 10 cm-s ollót összehasonlítunk egy 15 cm-s ollóval és azonos erősség mellett van mindkettő használva, ahol mindkét olló teljes felülete egyszerre érintkezik az adott anyagon, akkor a nyomáselosztás miatt a 10 centis olló nagy valószínűséggel nagyobb kárt fog tenni az adott anyagban, mivel ha a nyomás elosztást négyzetmilliméterre bontjuk, akkor tisztán látható magán az elosztás értéken.

2016. júl. 6. 23:46
 26/33 anonim ***** válasza:

Feleslegesnek tartom a további vitát, nem jutunk dűlőre. Visszakanyarodok az eredeti kérdésekhez.


1. Súlyhúzás. Testsúlyához képest legerősebbek a súlyhúzó pitek. Ha a testsúlyt nem nézzük, akkor a kitartó, szívós állatok, mint pl. a pásztorok nagy súlyokat tudnak elhúzni és minden bizonnyal az óriástestű masztiff jellegű kutyák (pl. bernáthegyi). A kérdés, hogy mennyire motiválhatóak. A pitbullt nem nehéz motiválni, míg ezeket nagytestű lomha kutyákat igen. Talán pont emiatt nem sok ilyen videót találni. Azért egyet találtam.


https://www.youtube.com/watch?v=sBtV9MTfIi4


2. Harapás erősség, néhány fajta:

Labrador - 170-180 font (testsúly: 30-40kg)

Belga juhász - 180-200 font (ts: 25-30kg)

Német juhászkutya - 220-240 font (ts: 35-45kg)

Pitbull - 230-250 font (ts: 20-35kg)

Amerikai bulldog - 280-320 font (ts: 40-60kg)

Rottweiler - 310-340 font (ts: 40-60kg)

Bullmasztiff - 440-480 font (ts: 45-60kg)

Angol masztiff - 540-580 font (ts: 55-90kg)


A kangal 700+-os harapását nem hiszem el. Szerintem hatalmas kamu. Szvsz valahol a rottweiler és a bullmasztiff között lehet ezen kutyák harapáserőssége, beleértve a többi pásztorkutyát is. Örülnék, ha valaki végre lemérné ezeket.


Néhány érdekes adat:

Ember - 80-150 font

Afrikai vadkutya - 300-340 font (ts: 15-35kg)

Puma - 330-350 font (ts: 40-120kg, a nőstányek jóval kisebbek)

Farkas - 400-550 font (ts: alfajonként változik, a legkisebb alfajok a közel-keleti farkasok 20-35kg között, a legnagyobbak Alaszka, Szibéria és Kelet-Európában élnek, 50-90kg között.)

Oroszlán - 560-620 font (ts: 120-250kg, a nőstények jóval kisebbek)

Nagy fehér cápa - 650-680 font (ts: 500-1200kg, ennél nagyobb példány méretét hitelesen még nem sikerült bizonyítani, de létezheznek akár 2-3 tonnás példányok is, a hímek jóval kisebbek)

Jaguár - 700-710 font (ts: 40-160kg, a nőstények jóval kisebbek)

Barnamedve - 840-850 font (ts: alfajonként változik, Európában és Alaszkában 80-160kg között, Eurázsiában elérhetik a 600-680kg-ot is, a nőstények jóval kisebbek)

Kodiak medve - 900-950 font (ts: 180-750kg, a nőstények jóval kisebbek)

Szibériai tigris - 900-1000 font (ts: 100-380kg, a nőstények jóval kisebbek)

Bengáli tigris - 1000-1050 font (ts: 100-260kg, a nőstények jóval kisebbek)

Aligátor teknős - 1000-1100 font (ts: 10-34kg, a nőstények jóval kisebbek)

Foltos hiéna - 1000-1200 font (ts: 40-90kg)

Jegesmedve - 1200-1300 font (ts: 150-1000kg, a nőstények jóval kisebbek)

Grizzly - 1200-1350 font (ts: 130-680kg,a nőstények jóval kisebbek)

Bikacápa - 1250-1350 font (ts: 50-320kg, a hímek jóval kisebbek)

Gorilla - 1250-1400 font (ts: 80-270kg, a nőstények jóval kisebbek, a harapáserősség itt kifejezetten az ezüsthátú hímre vonatkozik)

Víziló - 1650-1850 font (ts: 1500-1800kg átlagosan, az öreg hímek 3200kg-osak is lehetnek a természetben, a legnagyobb fogságban élő 4500kg volt)

Amerikai aligátor - 2100-2200 font (ts: 200-450kg)

Nílusi krokodil - 3500-5000 font (ts: 500-1100kg, a nőstények jóval kisebbek, a felső érték becsült adat)

Bordás krokodil - 3700-7700 font (ts: 500-1400kg, a nőstények jóval kisebbek, a felső érték becsült adat)

Kardszárnyú delfin - 19000+ font (ts: 8-10 tonna, az érték becsült adat, lehetetlen lemérni az állat harapáserősségét)


3. melyik a robusztusabb? Ebben viszik a prímet bizonyos masztiff és bull típusú kutyák. Pl. az angol bulldog robusztus, bár kicsi. Egy xxl pitbull robusztus. A bully típusú amerikai bulldog robusztus. Az angol masztiff robusztus, a bullmasztiff is.

És vannak azok, amelyeknél van robusztus egyed, de nem feltétlenül jellemző, mert átlagosan már filigránabb alkatúak az előzőekhez képest. Láttam már robusztus rottweilert, nápolyi masztiffot (a sok lógó bőrtől még számomra nem volt robusztus, mert ahol nem lógott a bőr ott átlagosnak tűnt az adott egyed. Tosa inut is láttam normál alkatúként. Szóval ezek már vérvonal, egyed és táplálás, edzettség függő dolgok. Kájt is láttam robusztusat, de vékonyat is. A hosszú szőrű fajták pedig nem mérvadóak, mert az optikai tuning sokat tol pl. a kaukázusin és a komondoron is. De akár egy bobtai is tűnhet robusztusnak a bundájában. De aki már látott hosszú szőrű fajtát vizesen, azt tudja mennyire "összemennek".


Az pedig, hogy ki nyerne egy verekedésben? Egyedfüggő, dominancia függő, pillanatnyi helyzetfüggő, edzettségfüggő, stb... Láttam már kangalt elfutni pitbull elől, de több olyat is, hogy a pitbull ottmaradt a földön örökre a kangal vagy alabai ellen.

Ha átlagosan nézzük, akkor számomra nem kérdéses, hogy fizikailag ugyan erősebb lehet egy nagytermetű masztiff, de ha ezt nem használja ki az első 10-20mp-ben, akkor hamar kifárad és a pásztorkutya bedöngöli. Plusz nem szabad elfelejteni a gyorsaságot, szívósságot, kitartást, ebben pedig a pásztorkutyák jobbak a masztiffoknál. Néha elkapják őket, de szerintem 80%-ban esélytelen ellenük a többi fajta. A pitbull szívósságban, kitartásban jobb, viszont ő meg túlságosan kicsi, nem egy súlycsoport. A rottweiler lehetne pl. a középút, mert tömegre közelít egy pásztorkutyához, viszonylag erős is, bár erőben úgy gondolom elmarad tőlük és kemény kutya. De itt jön be egy olyan dolog, amire nem találtam jobb szót, mint a brutalitás. Ez megvan egy kauban, kájban, míg egy rotiban nincs meg és ezért valamint a +10-15kg miatt fogja rongybabaként dobálni a rotit az esetek 80%-ban. Persze néha összefuthat egy jobb roti egy gyengébb kauval, de ez előfordul.


És akkor íme a brutalitás. Ha a szőrt levesszük a kauról, lehet látni hogy nem sokkal lenne nagyobb. Mégis feltörli a padlót a másikkal.


[link]


Vagy a cane corso, ami a rotival igencsak egy stílusú kutya, ráadásul a végén a kangalra rátámad még egy pitbull is, de az is kap, gyakorlatilag két kutyát verne el.


[link]


Vagy a nápolyi masztiff.


[link]


Egy másik rotis.


[link]


Talán ez is roti.


[link]


Még 1.


[link]


A lényeg: ezek a fajták nemhiába védték a nyájat farkasok, medvék, párducok és egyéb ragadozók ellen. És ami a nagy fegyverük, hogy ők ezt falkában is megtudják tenni, míg erre sok fajta alkalmatlan lenne, mert egymásra is támadnának. + tegyük ki bármelyik fajtát csak 1 hónapra olyan körülmények közé, mint egy pásztorkutyát. A kaja savó és szalonnabőr, néha egy kis hús, télen -20, nyáron +40. Nem sok fajta élné túl.

2016. júl. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Súlyhúzás: használják pl az angol masztiffot is és nincs olyan hatalmas nagy különbség, pl ez a masztiff és a pit között.


https://www.youtube.com/watch?v=gqe_s8TYGH8



https://www.youtube.com/watch?v=qtFoS0vFmOo


A kangalos videód: Bocs, de ezt a videót nem lehet értékelni, mivel a videó úgy készült el, hogy nem lehet azt kizárni, hogy a kutya nem kapott segítséget a traktor húzása közben, de ha egy rendes súlyhúzós kocsin húz el egy súlyt, azt szívesen megnézném.


Harapás erőssége: Kutyák, farkas, hiéna. a többibe nem megyek bele, mert felesleges és nem a témához kapcsolódik.


https://www.youtube.com/watch?v=MZm037jPNgc


Holland juhász: súly: 130 pounds, harapás erőssége 224-232 pounds


Mali: súly: 70 pounds, harapás erőssége: 195 p.


Amerikai bulldog: súly: 80 p., harapás erőssége: 305 p.


Angol masztiff: súly: 180 p., harapás erőssége: 556 p.


https://www.youtube.com/watch?v=ADDxe24ud90


Német juhász: harapás erőssége: 238 p.


Rottweiler: 328 p.


Game típusú pitbull (15-25 kg): 235 p.


https://www.youtube.com/watch?v=NwB2Lzkacps


Farkas: harapás erőssége: 406 p.


https://www.youtube.com/watch?v=O5lcjo8pE1s


Hiéna: harapás erőssége: 1000 p. (hiénakutyát most nem írom).


Ha minden igaz más kutyafajtának nem mérték a harapását, de a neten különböző oldalakon lehet mindenféle baromságot olvasni, hogy valaki víg kedvében olyanokat írogat, hogy pl a dobinak 600 p. a harapása. Az ilyen nem reális dolgokkal kérlek kerüljetek, de ahogyan néztem a 26-os hozzászólóéban van bőven fikció.


Teljesen egyetértek a szőrös dologgal.


Erősség: Én is utánaszimatoltam ezeknek a dolgoknak: pásztor kontra pit. Azt véltem felfedezni, ahol úgymond udvarban nevelkedett pitbullok ellen volt a menet, ott igen, több alkalommal nyertek a pásztorkutyák, de amiket igazán bunyós pitnek lehet nevezni - és itt nem a kutyának a testsúlyáról (hogy hány kilós a kutya) beszélek, hanem a megfelelő zsír és izom arányról - és a testhez képest nagy izomzattal rendelkező pitek sorra verték a pásztorkutyákat. Ahogyan pites körökben szokták mondani, a pitbull nem egy szuper kutya, de azzá edzhető.


[link]


[link]


[link]


Ilyen vagy még ennél is izmosabb és kevesebb zsírral rendelkező pitekről beszélek, nem pedig ilyenről:


[link]

2016. júl. 15. 16:16
 28/33 anonim ***** válasza:

"a testhez képest nagy izomzattal rendelkező pitek sorra verték a pásztorkutyákat"


Csak ilyenről érdekes módon nincs egy felvétel sem. Szóval a te szavaddal élve akkor vegyük fikciónak.

2016. júl. 16. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

28-nak: Újfent mit láthatunk. Írtad a kitalációidat, én pedig vettem a fáradtságot, kijavítottam, de ezt nem várhatod el tőlem mindig. Nekem arra nincs időm, hogy mindig veled foglalkozzak, arról nem is beszélve, hogy pazarlod az oldalakat és megint mi történt. Ugyanaz, mint korábban. Egyszerűen nulla információt tudtok adni, feleslegesen mennek az oldalak és még én válaszoljak a ti kérdéseitekre. Rendben van egy-két dologra persze, hogy válaszolok, de ezeket inkább privátban küldjétek el nekem, mert akarva-akaratlanul külditek el az olyanokat, akik lehet, hogy olyan információ birtokában vannak, amikre nekem szükségem lenne, de mikor megnézik a kérdést és látnak negyven hozzászólást, alapból azt gondolják, hogy biztos itt már mindenre lett válaszolva anélkül, hogy elolvasnák az egészet (tisztelet a kivételnek), szóval ne kötekedjetek feleslegesen, hanem a kérdésre válaszoljatok.



Ja, és örüljél, pásztorkutyát fogok venni a téli időjárás miatt és ha már sokat tudsz a pásztorkutyákról, jellemezd őket, kérlek:

kaukázusi juhászkutya, közép ázsiai juhászkutya, kangal, kuvasz, komondor.

2016. júl. 16. 14:27
 30/33 anonim ***** válasza:
Neked nem való pásztorkutya. Maradj meg a pitbullnál, rotinál.
2016. júl. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!