Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha csak ugyanazokkal a...

Baj ha csak ugyanazokkal a kutyákkal találkozik? (Nulla sétáltatási lehetőség)

Figyelt kérdés

"Falusias" környéken élünk, tehát errefelé soha senki nem sétáltat kutyát, néhány ember jár az utcákon, de alapvetően nyugis környék. A kutyámmal a főúton szoktunk sétálni, ott rengeteg autó/traktor/biciklis/futó jár, ezekkel semmi baja, figyelmen kívül hagyja, szóval nem fél.

Innen különböző földes utakra tudunk csak menni, szántóföldekkel-mezőkkel körbevéve, ezeken a helyeken szoktam elengedni és a szagolgatásban és futásban teljesen elfárad.

Utcán kutyával viszont még szinte soha nem találkoztunk, kivéve a kóbor kutyák, vagy akik kijönnek a kertekből, szerencsére ezek többnyire barátságosak.

A szomszédainknak mindnek van kutyája, hatan-heten ismerjük egymást és a kutyákat is, így velük szokott csak találkozni, mind barátságosak, jól eljátszanak.

Nem gond ez, hogy csak ilyen sétáink vannak, ahol nem igen találkozunk mással, csak gyakoroljuk a szép sétát, majd elengedem (ekkor labdázunk, játszunk)?

Nem tűnik szomorúnak, sőt, majd kiugrik a bőréből, ha veszem elő a pórázt, de nincs lehetőség naponta elmenni egy másik városba, ahol a panelok között ugye hemzsegnek a kutyasétáltatók.

(Egyébként amikor állatorvoshoz megyünk, vagy pl. kozmetikába, ott sem agresszív a többi kutyával, és emberrel, tehát emiatt nem aggódom, csak mégis ingerszegényebb a séta, mint egy városközpontban.)

A másik kérdés, pedig ami idekapcsolódik, hogy az agresszív kiszökött kutyák ellen hogyan tudnák védekezni?

(Fiatal lány vagyok egy kis-közepes méretű kutyával, így nem igazán érzem magam biztonságban a kutyával, inkább én védeném meg őt:D )



2016. jún. 11. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz baja a kutyának, sem hiánya, ha kellően foglalkozva van vele, meg lemozgatva.

Ingerszegény akkor lenne, ha kikötve lenne a kertbe, vagy ha nem is kikötve, de ott ácsorogna egesznap.

Amúgy meg Bp-n laktam, volt kutyám panelsoron, a környéken 200 kutyás, de a kutyámnak volt 4 barátja, másokat csak megtűrt maga mellett, de sosem szórakozik senkivel olyan jót, mint a 4 baráttal :)

2016. jún. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez így teljesen jó, ahogy leírod. Ha van időd, néha-néha elmehettek más kutyás társaságba, messzebbre is, de a leírtak szerint normálisan nevelt és boldog kutyád van.

Agresszív kiszökött kutyák ellen legtöbbször elég, ha szembefordulsz vele és leüvöltöd őket. Ha nem elég, fújd szemközt paprikaspray-vel. A tulajdonost meg fel lehet jelenteni nyugodtan.

2016. jún. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, most megnyugodtam, végülis az igaz, hogy ezerszer jobb így, mintha egyedül ücsörögne egész nap a kertben.

Bár eddig szerencsénk volt, de ennek a paprikaspray-nek utánanézek, talán hatásosabb, mint az ordibálás, attól félek, hogy akik kiszabadulnak a kertből és előtte emberekkel nem találkoztak, a kiabálástól nekem is ugranának:/

2016. jún. 12. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!