Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Láttam egy képet kék színű...

Láttam egy képet kék színű ónémetjuhászról, nagyon különleges. Hol tudnék venni ilyen színűt ill. milyen színű szülőktől lehet ilyen kiskutyára számítani? Van esetleg köztetek valaki, akinek van ilyen, vagy ismerősének van?

Figyelt kérdés
2016. jún. 12. 08:32
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Vannak nagyon szép keverékek, nekem a husky-malamut mix is tetszik, de a kék szín még különlegesebbé teszi az amúgy is szépet. Azért nézegettem a hosszú szőrűek között, mert a rövid szőrű kiállítási kutyák már egyáltalán nem is keltik egészséges állat benyomását, ha már itt tartunk, akkor a vörös-fekete maszkos is hibás. A mutáció pedig nem egyenlő a defektességgel, selejtességgel, ha nem az irigység beszél belőled, tudhatnád.
2016. jún. 12. 13:51
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Tehát szerint a kék színt okozó mutáns génnel rendelkező kutyák azért lettek fajtabírók és állatorvosok által nem tenyészthetővé minősítve, mert irigyek lennének? Kötve hiszem... De ott van pl a fehér boxer is, különleges, de az egyedek túlnyomó része süket és/vagy vak.
2016. jún. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Vagy a fehér németjuhász, amiből a kanadai/svájci lett, amit régebben szintén elpusztítottak..., most persze lát és hall, és még különleges is. Ne viccelj már ezzel a demagógiáddal!
2016. jún. 13. 08:42
 14/22 anonim ***** válasza:
A svájci juhászkutya önáló fajta lett. A kék németjuhász mint olyan létezik, de ritka mint a fehérhollló, mivel nem elfogadott szín a németjuhászoknál, ezért azokat az egyedek amelyek ilyen színűek vagy hordozzák ezt a színt kivonták a tenyésztésből. Bár most nem rég léttam hasonlót, igaz az egy kicsit szürkébb volt a Kun Beatrix facebook oldalán.
2016. jún. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnéztem, nagyon szép kutyái vannak, a kékek is azok. Csak azt mondom, a divatirányzatok nem az egészségről szólnak, így az, hogy kék vagy fehér, vagy tarka, hosszú vagy rövid szőrű, nem feltétlenül vannak összefüggésben az egészséggel, ezért engem nem érdekel, aktuálisan éppen mi az elfogadhatatlan. A magam ízlése szerint döntök, nem a városi legendák alapján.Úgy tudom, eddig a hosszú szőrű változat is irtanivaló volt, de néhány éve mégis egészséges lett, úgyhogy ezt hagyjuk, az ajánlást köszönöm.
2016. jún. 13. 15:11
 16/22 anonim ***** válasza:

Hát valamilyen kapcsolat van pl. ha egy fajtánál nem elfogadott a kék szem, akkor annak a kutyának amelyiknek pl csak a jobb szeme kék akkor a jobb fülére süket lesz, szóval van némi kapcsolat. Vagy másik példa: ha két blue-merle ausztrál juhászkutyát összeengedsz, akkor a kicsik nagy valószínűséggel (pontos %-ot nem tudok) süketek lesznek, szóval náluk oda kell figyelni.

Igen a hosszúszőrű németjuhászt nem rég fogadták el, abban igazad van, hogy nem feltétlen van összefüggés az egészség és a szín között. Az FCI dönti el, hogy melyik színváltozatot fogadja el hivatalosan és melyiket nem. A németjuhász létezik liver és panda szinekben is de őket nem fogadják el hivatalos színként, szóval elvileg tenyészteni sem lehet, de ez nem zárja ki, hogy pl. évek múlva mint a hosszúszőrűt mégis elfogadják. Nem tudom milyen alapon válogatnak.

2016. jún. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Azt látod én sem, mert pl. az ülvemenős németjuhászok tenyésztése elfogadott, hajrá egészség!, de nem akarok ebbe belemenni, és megsérteni sem áll szándékomban senkit.
2016. jún. 13. 16:30
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Tudom miről beszélsz, sajnos az a vonal nekem se tetszik, ezért kerestem olyan kennelt ahol nem olyan ülőkutyák vannak, de küllemvonalasak,
2016. jún. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
mondjuk ők munka célra is adnak el kutyákat, szóval 1 ilyen átmenet a 2 között:)
2016. jún. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Ez lenne a normális.
2016. jún. 14. 05:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!