Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy baj ha ekkora kutyát...

Nagy baj ha ekkora kutyát tartok kis lakásba?

Figyelt kérdés
Van egy nagy testű kutya nagy mozgás igényű..pár hét múlva altatják..mindenki beleegyezett..de..van egy kis gond..tömb házban vagyunk 52 m2...DE meglenne a napi mozgás igénye! 3-4 abból 1-2nagy séta és a többiben szabadon lenne engedve had szaladgájon! Szerintetek baj lenne ha befogadnánk? :/
2016. jún. 12. 12:43
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
85%
Szóval rudi tényleg inkább megölnéd mint sem segítenél.
2016. jún. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
92%
Hát, nem lakhat mindenki Romániában egy falu végi tanyán csak, hogy kutyát tarthasson rudy. De lefogadom, egy panelban élő napi szinten lemozgatott nagytestű kutya is boldogabb egy hozzáértő, szerető gazdival, mint a te "hektáros birtokodra" :)) kivágott csóri ebed.
2016. jún. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%

Kerdezo neked az elso mondatom szolt es azt mondtam jol gondold meg. Ha bunkoskodsz azzal aki egy jo tanacsot akar adni neked akkor halgass a tobbi idiotara. Nem neked mondtam,hogy ugy etetned es ugy tartanad,ezek a bunkok akik itt okoskodnak tartjak ugy.

Meghaljon most vagy meg szenvedjem? Nehez kerdes.

A te felelosseged?

En is szeretnek megmenteni sok kutyat de sajnos mindig nincs lehetoseg... Ilyen kemeny az elet. De minthogy csak a szenvedeset meghosszabbitsd, egy nyugot vegyel a nyakadba es aztan rajojjel,hogy nem mukodik a dolog akkor inkabb most hunyj szemet es felejtsd el.

Az a kutya ha meg nem volt lakasbazarva nem tudod,hogy viselkedik majd,amugy is nehez es problemas egy nagy kutyaval lakasba. Ha hazaviszed es megis rajonnel,hogy nem mukodik a dolog mit csinalsz? Akkor fajdalmasabb lessz visszavinni.

2016. jún. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
91%
Tudod rudi ha nem próbálja meg nem tudhatja hogy működne-e. HA meg sem próbálná csak hagyná elaltatni akkor talán egy egész életen át üldözné a bűntudat.
2016. jún. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
De Rudy..ha nem is sikerülne akkor van tudnák keresni neki (vagyis próbálnák) új gazdit..de nem egy olyan gazdi van hogy egy nagy testü kutyát tart és furcsa modón a kutya jól érzi magát.
2016. jún. 12. 18:47
 26/31 anonim ***** válasza:
0%

22-es te barom,megnevettettel:))

"Hozzaerto,szereto gazdi..."

Hat ha szetnez az ember itt a kerdesek kozott,ha megnezi az okos "kutyaovi,kutyasuli" szakszeru tanacsokat akkor beszarik a rohogestol a ti "hozzaerto" kutyaszakerto bunko tapos fejetektol.

Elnezest kerek attol aki nem ilyen,meg kell jegyeznem,hogy lattam mar itt is,normalis embereket akik esszeruen gondolkodnak es ertenek a kutyakhoz de ez sajnos kb a 3%-a az itt valaszoloknak.

2016. jún. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
92%
Rudy te tipikus az a fajta vagy aki nem családtagként kezel egy kutyát. Kivágod a kertbe mert ott a helye oszt jóvan. Képzeld el nekem volt 2 kutyám is és mind2 jól elvolt lakásban és udvaron is. Ha jól tudom akármekkora is egy kutya nem fut 0-24-ben. Igenis egy lakásban is jól tudja érezni magát egy kutya HA a gazdi jól tartja, de mivel ez adott esetben nem kérdés ezért nem lesz gond.
2016. jún. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
83%

Kedves RudyV!

2 kutyát tartok panelban. Egyik 30 kilós, másik 10. Valóban, a nagyobbik szokott nyálazni, de egyáltalán nem zavar, ugyanis szoktam takarítani. :) Nem fogyatékos, nem ver le semmit, ugyanis ő is tudja magáról mekkora. SOHA nem adok nekik csokit, pizzát, moslékot (ellentétben veled, ha jól tudom pont te tömöd a kutyád mindenféle maradékkal...) viszont esznek olyan száraztápot amiben bivalyhús van és 0% gabona, valamint nyers húst is igen gyakran. Szegények... :( Nem tudom honnan veszed, hogy a panelban tartott kutyák pelenkára csinálnak, én pl. még nem is láttam élőben ilyen szerkezetet. A panelok között pórázon mennek a forró aszfalton az úgy néz ki, hogy az egészségügyi körökön kívül kb. napi 2 órát vagyunk a cimbikkel napi szinten a Bikás parkban, ahol igen, ők is sárosak lesznek. Évente 1X ha megfürdetem őket már sokat mondok, rendszeresen tanulunk, sportolunk, és a kanapén is szoktunk együtt aludni. Borzalmas életük van belátom, de nem lehet mindenki egy faluvégi paraszt, hogy kutyát b***szhasson ki az udvarra. :)

2016. jún. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%

28 ha jol tudom,mondtam is,hogy vannak kivetelek es nem mindenki csinalja "rosszul" viszont be kell ismerni,hogy a tobbseg az csunyan felreerti a kutya "mukodeset" es egyaltalan a neveleset.

Amugy egyetertek veled kiveve harom dolgot:

1.Nem adok moslekot a kutyamnak.

2.Nincs csak ugy kibacva az udvarra,eleg sokat foglalkozom vele(es igy van nem csaladtagnak tekintem mert nem ember,hanem kutyanak tekintem es tekintettel vagyok egy kutya igenyeire)

3. Itt a kerdesben ha jol ertettem nagytestu kutyarol volt szo tehat ne gyere a 30 kg-os kutyaddal(habar en meg azt sem tartanek panelba) mert az nem olyan mint egy nagytestu.

2016. jún. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Rudi! 1. Akkor most beszéljünk azokról a falusi suttyókról, akik láncra kötve tartják a kutyát, esőben ázva, télen fagyhalál közelében, mindamellett, hogy évente két alomnyi kiskutyát raknak ki a 471-es főút mellé "mert biztos nem költ a kutya ivartalanítására"? Mert valljuk be, ilyen legalább annyi van, mint városi "tápos" (ahogy te említetted), aki forró aszfalton sétáltatja a pizzával etetett kutyát- szóval ahogy te támadod azokat a városi kutyatartókat akik nem tartoznak ebbe az általad (biztos pontos felmérések alapján kiszámított) 3%-ba, ugyanúgy leszólhatjuk azokat a vidékieket is, ha már általánosításnál járunk (és ezt most nem rád értem- még Mielőtt nekemesnél azzal, hogy te igenis mintagazda vagy-, csak válaszolok arra a megállapításodra, hogy a városi kutyatartók nagy része hozzá nem értő állatkínzó). 2. Annak a pár millió embernek, aki városban él, nem lehet kutyája?! Ők is gondozhatják legalább olyan jól a kutyusukat, mint te, attól, hogy nem hemperegnek sárban. A kutyasuli és kutyaovi az a hely, ahová én sem vittem még a kutyámat, ugyanis én is vidéken élek (igen az én két drágám is naponta hempereg a patakban, de attól nem nézem le azt, akinek erre nincs lehetősége) és sok időm van nevelgetni a kutyusaimat, de akkor sem kell leírni, szerintem igenis jól érzik ott magukat a kutyák (az enyémek is nagyon szeretnek új trükköket tanulni). 3. Ne idiótázz és bunkózz le senkit, mert más a véleménye- (főleg, ha LEGALÁBB olyan értelmes választ adott, mint te)- köztünk engem is (ugyanis én is azt tanácsoltam, hogy fogadja be). 4. Ha nem látnád, itt nem egy másfél hektárnyi kutyaparadicsomból kiszakított ebről van szó, hanem egy altatásra váró kutyáról... Akinek ez az egyetlen esélye- és ne próbáld meg velem elhitetni, hogy akkora rohadt nagy szenvedés lenne neki a lakás.
2016. jún. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!