Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Morális szempontból rossz, ha...

Morális szempontból rossz, ha valaki inkább fiatal kölyök kutyát szeretne, akit kiskorától fogva nevelhet, miközben a menhelyek tele vannak gazdára (majd idővel elaltatásra) váró kutyákkal?

Figyelt kérdés

Nem csak addig imádnám, amíg kölyök és aranyos, felnőttként ugyanúgy. De mindig így terveztem, hogy már egészen kiskorától fogva "ismerjük egymást", így szeretném. De közben tudom, hogy a menhelyek zsúfoltak és ők ugyanúgy megérdemelnék a szeretetet.


Ez önzés akkor?


2016. jún. 12. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ.

Ha örökbefogadsz egy menhelyi kiskutyát, azzal nincs semmi baj.

Ha egy hivatalos tenyésztőtől veszel egy fajtatiszta, lepapírozott kiskutyát, az is rendben van.

De ha egy szaporítótól veszel kiskutyát, aki

- tudatlanul vagy butaságból elleti a szukáját,

- könnyű pénz reményében gyártja a kiskutyákat,

na az nincs rendben.

2016. jún. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Egy állat tartása sosem önzés. Akárhonnan jön is,normális esetben kölcsönös szeretet. Tehát az állatnak,meg a gazdinak is csak jó(ledznek bosszantó pillanatok,de akkor is)Sok sikert!
2016. jún. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem önzés, a kölyökkortól való nevelésnek az az előnye, hogy mindent te tanítasz meg neki és a hülyeségről meg csírájában leszoktatod :D Meg látod, ahogy cseperedik.


Nekem sintértelepről van a kutyám, felnőttként hoztam el. Hát megizzasztott, voltak hülyeségei. De sosem bántam meg.

2016. jún. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Ha már felmerül benned ez a kérdés, már önző ember nem lehetsz!

Megértem az álláspontodat, és rengeteg gazdira váró kölyök kutya is van állatmenhelyeken és sintértelepeken is, nézz szét az interneten, és válaszd ki a neked tetsző kiskutyát :)

Az illatosúton pl vannak most kölykök, én onnan hoznék a helyedben, mert bár sokat javult a hely színvonala, ott van a legkevesebb lehetőség arra, hogy normálisan éljenek, minnél kevesebbet vannak ott, annál jobb.

2016. jún. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Nem önzés! Ahogy az első írja, jó helyről vedd és akkor egy színvonalas tenyésztő munkásságát támogatod.


Aki meg menhelyről szeretne, az hozzon onnan, az is szép dolog!


A menhelyeket támogathatod megosztással, angol fordítással, adománnyal stb.

2016. jún. 13. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%
Egyáltalán nem önzés. Nagyon sok évre veszel kutyát, ezért jobb ha nem zsákbamacska. A menhelyi kutyák szülei általában ismeretlenek, ki tudja milyen betegségeik lesznek. Sajnálom a menhelyi kutyákat, de nekem többet nem kell.
2016. jún. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagy önző! Ugyanebben a cipőben járok én is. Nekem az álomfajtám a németjuhász és úgy hozta a sors, hogy holnap hozom el a tenyésztőtől (hónapok óta erre várok :)) Sajnálom nagyon a menhelyi kutyákat, járok ki hozzájuk sétáltatni, de inkább törzskönyves szűrt kutyát veszek. Ilyen igen sajnos szaporított kutyával már befurödtünk sajnos. (apa ismerősénél születtek kiskutyák rendőrkutya apa és tanyasi anya szülőktől, mind 2 németjuhász volt) A diszpláziától kezdve az allergián át minden előjött nála sajnos 6 évesen el kellett altatni, nagyon nehéz volt, mert 1 idősök voltunk. Nem kérek a kioktatásból 96-ban még nem volt akkora dobra verve ez a szaporítós dolog, DE tanultunk belőle, így most ugyan drágán de jó tenyésztőtől vásárolok, mert szeretném ha egészséges és hosszú élete lenne. A menhelyi kutyákkal is így vagyok egy kicsit, ki tudja 1-2-3 év múlva milyen betegség jön ki, lehet 2x-3x annyit kell rákölteni, mint egy törzskönyves kutya vételára.
2016. jún. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

Hehe... :D A kutyusomat két éve hoztam el kölyökként a menhelyről :P

De itt például nagyon sokan ideiglenes befogadónál vannak, akik be tudnak számolni a személyiségükről:

[link]

2016. jún. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%
Ja, önzés valamilyen szinten, de ettől még az egy teljesen természetes dolog, ha az ember a lehető legjobbat akarja saját magának.
2016. jún. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!