Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos kiskutyám valószínűl...

3 hónapos kiskutyám valószínűleg férges, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Napok óta nemnagyon eszik,lesoványodott,hányik arra gyanakszom lehet hogy férges. vagy mi más baja lehet? hol tudok venni féreghajtót? állatorvos sajnos nincs a közelbe.
2016. jún. 13. 18:41
1 2
 1/11 bollocks ***** válasza:
79%
Akkor menj a távoli állatorvoshoz. Ha még nem látta, akkor számtalan baja lehet az oltások hiánya miatt.
2016. jún. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

És ha nincs állatorvos a közelben, akkor úgy tervezted, hogy egy oltást sem fog megkapni, chipről, féreghajtásról nem is beszélve?

6 hetes korában kell megkapnia az első féreghajtást, 8 hetesen pedig az oltási programot kell elkezdeni, úgyhogy irány az orvos, és lehet pótolni a kimaradt dolgokat.

2016. jún. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Be van oltva megkapta az oltásokat ,és kisebb korábán féreghajtózva is volt
2016. jún. 13. 18:56
 4/11 A kérdező kommentje:
egyedül chipet nem kapott még ,de minden mást igen. ezért nemis értem hogy mi baja lehet
2016. jún. 13. 18:58
 5/11 anonim ***** válasza:
Csak állatorvos tudja megmondani hogy mi baja van.
2016. jún. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 bollocks ***** válasza:
Na, akkor szépen elviszed ahhoz az állatorvoshoz, amelyik beoltotta. Mi olyan bonyolult ezen?
2016. jún. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
segítséget kértem nem azt hogy bunkózz ,valószínűleg ha tudtam volna már elvittem volna állatorvos meg csak 2 havonta jár hozzánk mivel tanyán lakunk,azért kérdetem hogy külön nem e lehet kapni valami féreghajtót pl gyógyszertárba
2016. jún. 13. 19:24
 8/11 anonim ***** válasza:
De lehet, pl kisállatboltban.
2016. jún. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha hány, nem eszik, lesoványodott, az nem attól van, hogy férges, hanem beteg. Ha nem viszed minél előbb orvoshoz, jó eséllyel el fog pusztulni. (ha nincs közelben, az nem kifogás, akkor vidd messzebbre, be a városba).

Milyen oltásai vannak? Mikor kapott legutóbb féreghajtót, és hányszor? (Oltási könyvben tudod ezeket megnézni).

2016. jún. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyébként hozzáfűzném, hogy ha valaki kutyát tart (vagy más állatot), akkor az legyen felkészülve rá, hogy bármikor előfordulhat, hogy azonnal orvoshoz kell vinni az állatot. Baleset, mérgezés, gyorsan kialakuló súlyos betegség (fenti állapot egy 3 hónapos kutyánál súlyosnak minősül, pláne, hogy már napok óta tart!). Ki kell nyomozni még idejében, hol van legközelebb ügyeletes állatorvos, címe, telefonszáma legyen meg, és ilyen esetben lehet indulni hozzá. Az, hogy 2 havonta jön állatorvos, az betegség, baj esetén nem opció.
2016. jún. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!