Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden kölyök ilyen vagy csak...

Minden kölyök ilyen vagy csak szerencsém van?

Figyelt kérdés

A kutyám most 4 hónapos és 1,5 hónapja van nálam. Itt az oldalon csupa rosszat olvasok pl. rág,bekakil,bepisil,kapar,ugat és még sorolhatnám. Az én kutyám ezzel ellentétben bent alszik, csak a játékait rágja (jólvan volt hogy papucs is akadt a szájába de már leszokott róla és nemég szét tépett egy könyvet mert 3 órára egyedül kellett hagyni) pórázra nem kellett szoktatni, úgy megy mint aki pórázzal a nyakában született, nem húz. Más kutyákkal és emberekkel barátságos,igaz ugrál és néha ugat (próbálom leszoktatni) A szobatisztasággal sincs gond, egyedül tanulta meg. Annyit kellett csinálni hogy 3 óránként vittük be de eddig csak 1x kakilt be azt is azért mert sajnos nem bírta tovább tartani(egyébként bent csak baleset volt, szándékosan soha nem pisilt be). Bent nem szokott futkározni. A parancsokat szinte 5 perc alatt megtanulja. Pórázon nagyon szépen megy. Annyi a nagy baj hogy kicsit akaratos és makacs de ha az van mondva hogy nem akkor azt nem csinálja, nagyon szófogadó. Hozzá tenném hogy nagy mozgásigényű nagytestű kutya és nincs kertünk.


Csak szerencsénk lenne? Vagy hogy hogy nekünk semmi problémánk nincs?



2016. jún. 18. 15:31
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
A legtöbb kutya szerintem ilyen. Nekem még ennyi galibát sem csinált a szobatisztasaggal mint a tied. Viszont, jött az 5-8 hónapos kor. Alkalmi süketség megtestesítője. Én úgy oldottam meg, hogy egyszerűen fogtam és otthagytam, vagy ha volt rá lehetőség elbújtam. Ezt is próbáltad már? Megtanulja így a kutya, hogy neki kell figyelnie a gazdira, nem fordítva. Nekem mondjuk nem Akitám van, hanem egy 8 hónapos Cane Corsom, aki már alap engedelmességi vizsgával rendelkezik, szóval elég sokat foglalkoztam vele. Ha, és első kutyám, mindenki ki volt akadva, hogy első kutyaként bevállalom, de összejött :) Szobatisztaságra visszatérve, ha megnézed általában azoknak nem megy, akik nem viszik le kellő időben és pelusra akarják szoktatni.
2016. jún. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
21: Nalunk sajnos megtanulta, hogy nem hagyjuk ott (es tenyleg nem, gondolom te sem hagytad volna ott ha nem jon). Volt, hogy otthagytuk fel orara elbujtunk, de nem erdekelte tudta ugyis visszajovunk erte. Na ennel az ontudatossagnal, mar az alap megoldasok nem mukodnek, hiaba futsz el, gugolsz le, hivogatod, bujsz el, es lehetne sorolni a tipukusan NJ es Lbarador habitusu kutyaknal 100%osan mukodo modszereket az Akita (tobbek kozt) nem ilyen.
2016. jún. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
22# teljesen igazad van. Csalogatásra nem megy oda mivel nem bújós nem látja értelmét hogy oda menjen. Na most mi nemrég erdőben voltunk és elengedtük. Nem nagyon merem elengedni de nem azért mert félek hogy nem jön vissza, tudom hogy nem kolbászol el. Én attól félek hogy más kutyással találkozunk és oda szalad. Nem hiányzik hogy megharapják. Egyébként találtunk olyan helyet ahova senki nem jár és ott elengedjük. kb. 10 méteres távolságba megy csak el de nézni szokta hogy merre vagyunk, ha már messze járunk utánunk szalad. Ha hívjuk akkor is jön de ez csak akkor működik ha messze van. Ha elfutunk előle akkor is általában követ. Szóval a gond nem azzal van hogy nem figyel és elkolbászol hanem hogy parancsra nem jön oda de ez még nem gond. igaz még csak 1 hónapja van nálam de azt tapasztalom hogy sok dolgot nem lehet neki úgy tanútani mint pl. egy labradornak vagy nj-nek persze ez annyira nem meglepő. Az Akita nem annyira gazda függő tudja használni az eszét és nem lehet átverni mint pl egy labradort vagy hasonló kutyát (az elbújásra, otthagyásra és ilyesmikre gondolok)
2016. jún. 19. 11:00
 24/29 A kérdező kommentje:
Ja és igen minden módszert próbáltam már (elbújás,otthagyás,irány váltás,csalogatás) megfordult nézte mit csinálok vagy hogy hova lettem aztán olyan halál nyugodtan ment tovább hogy az valami elképesztő szóval mást kell kitalálnom :'D
2016. jún. 19. 11:04
 25/29 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__7880632-9-het..


Itt egy példa. Na pontosan az ilyenek miatt tettem fel a kérdést :D

2016. jún. 19. 11:30
 26/29 anonim ***** válasza:
Vannak olyan emberek akikre egy plüsskutyát sem bíznék rá... 9 hetes kölyök biztos rendkívül agresszív :D
2016. jún. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
42%
Egy pici kutya sosem fog téged elhagyni, mert te vagy most az anyja. Azért megy utánad. Próbáld majd ki 5-8 hónaposan akkor mit mond...... :D
2016. jún. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
#27 te sem olvastad el az eddigi válaszokat ugye? :))
2016. jún. 19. 20:24
 29/29 anonim ***** válasza:
27#: 8 honaposan is jott utanam, nem azzal van a baj, hogy nem jon, hanem ha pl. fontos lenne, hogy visszajojjon, de o lat teged 5-8 honaposan le fog szarni mert tudja semmi rahatasod nincs. Szoval jon o csak a sajat tempojaban mikor ugy gondolja es nem akkor mikor te gondolod. Ez bizony okozhat problemakat.
2016. jún. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!