Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hetes kiskutya agresszív,...

9 hetes kiskutya agresszív, mivel lehetne nevelni?

Figyelt kérdés
Kis termetű, pl evésnél ha a tálját visszatolom a helyére harap és morog, a nadrágokat cibálja, a cipőt is tépi le az emberekről. Játéknál is harap, próbáltam elzárni de nem igazán büntetésként élte meg...

2016. jún. 19. 11:28
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
A játék része nem is érdekes, majd később alakul, az evés miatt aggódom. Mostmár elértünk addig, hogy a tányért elhúzhatom, de ha evés közben megérintem morog és harap. Nem szeretném, hogy ilyen legyen. Nagyobb korában kellene ezzel is foglalkozni? Mert szerintem már most sem lenne rossz megtanulnia, hogy ezt azért ne... Agyon van ajnározva, szívem megszakad ha fegyelmeznem kell, de nem tudom, hogy hogy lehetne segíteni ezen, mert KONKRÉT megoldás erre az esetre a keresőben sem található... És tipp sem nagyon, megköszönném a segítséget.
2016. jún. 19. 18:02
 12/23 anonim ***** válasza:

Úgy nem érsz el semmit ha sajnálod. Szerinted a fizikai nevelés nem válik be? Szerinted a farkasok hogy nevelik a kölykeiket és ha kajára morog el kell tőle venni és csak másnap amikor ennie kell akkor kell neki odaadni.

Milyen fajta kutyáról van szó?

2016. jún. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 sippara ***** válasza:
100%
Mondjuk az agyon ajnározást el lehetne felejteni, amíg a kutya morog és harap. Morgás/harapás után azt sem nagyon értem, miért folytathatja az evést, meg egyáltalán hogyan fordulhat ez elő bármilyen körülmények között max kettőnél többször :/ ott helyszínen magához (méretéhez, korához) mért "hatalmas pofon", kaja elvesz, kutya ott hagy. De úgy alapvetően keress fel egy sulit marha gyorsan, hogy a lehető leghamarabb olyan ember szeme előtt legyetek, aki tud titeket irányítgatni, mert ez így katasztrófa lesz.
2016. jún. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Amint morog és harapni akar azonnal elveszed tőle az ételt, és nem is adod vissza neki egy ideig.

Következő alkalommal megint kaja, nyúlj oda, ha szintén morog, megint elveszed.

Az a tiéd, mint a falkavezéré, egy szava sem lehetne rád! Én úgy nevelem, hogy előtte "eszek" a tálból, amit megnézhet jól, majd odaadom, meghívom, és a kezemet benne tartom néha, turkálok benne, kiveszek 1-2 szemet.


Mindenképpen most kell erről sürgősen leszoktatni.

2016. jún. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Keverék, spicc és talán palota pincsi, tehát nagyon kicsike... Ma az egyik evésnél otthagyta a tálat miután a fenekére csaptunk, leült, várt és azt a kevés maradékot amit meghagyott megette. Közben simogattam és kicsit feszült volt, de nem morgott... Viszont amikor már tisztára nyalta és el akartam venni megint ment a morgás. Gondolom ez sem az egyik pillanatról a másikra fog megszűnni. Ahogy olvastam felesleges a tálkájába nyúlkálni, azt nem is szeretném, de azért nem lenne rossz, ha nyugodtan el tudnám előle venni... Ha elveszem a tányért nem érti, hogy a morgás volt a rossz, attól tartok
2016. jún. 19. 19:06
 16/23 anonim ***** válasza:

Felesleges?

Mindig tudni kell elvenni tőle a kaját!

Mi lesz ha séta közben szöges húst akar felenni?

Nem tudod elvenni, mert lemorog, megharap?

Nagyon gyorsan változtatni kell, hogy bármikor bármit elvehess a szájából.

2016. jún. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Akkor nem fogom hagyni ezt a dolgot... Csak nem tudom, hogy mi lenne a megfelelő fegyelmezési módszer. Igyekszem utána olvasni, de mindenről megoszlanak a vélemények - pl. a leszorításról, vagy a bezárásról is... Nála pedig nem igazán működik semmi sem. Nem keresi nagyon az emberek társaságát, elvan magában...
2016. jún. 19. 20:00
 18/23 A kérdező kommentje:
Oké, jelenlegi helyzet, hogy el tudom venni a kajától, közben lehet simogatni, a tálat elhúzni. Viszont ha a mellkasánál kezdem elhúzni akkor morog, ha tovább távol tartom akkor pedig olyat harap belém, hogy vérzek. Ez esetben kap egyet, sír és elrohan. A kaja mellett maradok, ő nem jön oda. Ez megy minden kajánál, lassan nem lesz harapás mentes felület a kezemen. Ötletek...?
2016. jún. 20. 00:23
 19/23 A kérdező kommentje:
Ja és szalad el előlem... Így szokott játszani is, 'kergetőzik', viszont szerintem tőlem fél. Ezt pedig nem szeretném....
2016. jún. 20. 00:35
 20/23 anonim ***** válasza:

Attól hogy fél tőled attól még nem azt jelenti hogy nem szeret téged. Emberként gondolj bele. Amikor én gyerek voltam meg a legtöbb gyerek az apjától fél jobban. Mondjuk a gyereket nem kell verni mert lehet vele beszélni. Na de ez egy kutya. Amúgy az a jó ha fél tőled de nem hiszem hogy fél tőled. Ha félne tőled akkor elismerné hogy te vagy a falkavezér és nem kapna meg. Ha meg nem bírsz odacsapni egy olyat a kutyának hogy észbe kap akkor ne tarts kutyát.(nem akarlak megsérteni de aki egy ekkora kutyát nem tud megnevelni az elég komoly és nee pontozzatok le)

Vegyél a kezedre egy kesztyűt(munkás) aztán mielõtt eszik a kutya azt jól szagolja meg aztán miközben eszik azzal a kesztyűvel kezdj ott turkálni a kajában. Ha morog vagy valami azzal a kesztyűvel ütögesd meg aztán vedd le a kezedről hogy meg tudja szagolni a kezed. Ezt minden evéskor csinálni ha már fél a kesztyűtől akkor jöhet simán a kezeddel ez. Amúgy nem azért rohan előre mert fél tőled ,minden kutya elõrébb megy ha játék van. A káj-os voltam.

2016. jún. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!