Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye igy nem fogja megszokni...

Ugye igy nem fogja megszokni a kutya?

Figyelt kérdés

Hamarosan hozok el kutyát a menhelyről és "körbe akarom mutatni a lakhelye környezetét" egyszov regge,délbe,este nagy sétára viszem minél több emberrel,kutyával ismertetem (nagytestűröl van szó)

Csak az első hétben fogom ezt csinálni! Akkor ugye nem fogja megszokni?(ugymond a nagy sétakat) mert amugy el lesz engedve a pórázrol de azért ismerje a környékét.


2016. jún. 19. 15:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
De nem lehet folyton póráz nélkül. És nem értem, te attól félsz hogy pórázra szokik? o.O Fejtsd ki kicsit bővebben légyszi mert nem értem pontosan mit is szeretnél. Miért akarsz vele 1 hét alatt mindent körbe futni? Én mondom neked hogy ha 1 hét alatt mindent bejártok később már unni fogja.
2016. jún. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

".(mert ahogy mondtam csak 1szer akarom levinni porázzal és a többiben meg poráz nélkül) és ha sokat lesz porázon félek hogy hozzászokik "

A kutya ahhoz fog hozzászokni, hogy az van sétánál, amit te akarsz. ha pórázon kell mennie, pórázon megy. Ha póráz nélkül, akkor úgy.

Nekem kicsit magas az, hogy " egyszer pórázon, a többiben póráz nélkül".

Nem 1 hét , amíg a kutya megbízhatóan mehet szabadon a sétánál. Miért pont 1 hét nálad a határ? Egy kutya tanítása, nevelése sokszor 1 hét.

2016. jún. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

(Nem te vagy véletlenül a 4-5 éve a menhelyen levő, 9 éves nagy testű kutyás kérdező? Neki vannak ilyen nagyon aranyos, nagyon lelkes, de minden józan paraszti eszet és logikát nélkülöző kérdései...)


Kérdező, mindez nagyon szép és jó, de intelligens és egyedi élőlényt készülsz örökbe fogadni és nem egy robotot.


Különböző kutyáknak különböző igényeik vannak. Nekem volt olyan ideiglenesem, aki az első perctől fogva igényelte a hatalmas sétákat, magabiztos volt, világot akart látni. A saját mentett kutyámnak ellenben az is hatalmas stressz és lelki megterhelés volt, hogy kint volt az utcán és ingerek érték, így először azt csináltuk, hogy csak a háztömböt jártuk végig aztán minden nap vagy minden második nap hozzávettünk egy-egy utcát. (Soha egyiket sem sétáltatták, az lerítt a viselkedésükből.)

Tervezni persze lehet, de OLVASD már azt a szerencsétlen kutyát és igazítsd az Ő igényeihez azt, amit csinálsz.


Egyébként csatlakozom az előzőekhez: egy hét alatt nem fogod tudni annyira megnevelni, hogy póráz nélkül sétáltasd vagy be tudd engedni egy kutyafuttatóba.

A póráz nélküli sétákhoz nem csak behívás kell. Kell, hogy:

- tudja hol kezdődik az úttest, hogy oda nem szabad kimennie

- távolról tudjon "marad!"-ni és "ül!"-ni

- ne egyen fel (szó szerint és átvitt értelemben) minden szart a földről, vagy ha mégis, akkor köpje ki

- ne rongyoljon el ész nélkül, ha kutyát, cicát, sünt, mókust

stb.


Ehhez hasonlóan a futtató is összetettebb dolog. Kell, hogy:

- ne terelje el a többi kutya a figyelmét rólad

- le tudd tiltani a bunyózásról, akkor is, ha a másik volt a bunkó

- magától forduljon ki számára kellemetlen szituációból

- tudd, hogy nem őriz dolgokat és nem nyúlja le a másik kutya cuccait

stb.

2016. jún. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!