Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát fajt ajánlasz?

Milyen kutyát fajt ajánlasz?

Figyelt kérdés

Kertes házba lakom kb 4300 négyzetméter (jó nagy)

Viszont baromfi is van az udvaron elvannak kerítve de egy vadász kutya akkor se lenne jó

közép vagy nagytestű kutya kellene.

Ha lehet több kutyát is tartanék egy szere

fontos a jól kinézet (hosszú pofájú kutyák tetszenek pl doberman husky de ők kiesnek sajna tetszenek de nem nekem való) házőrzés lenne a legfőbb feladatuk négy illetve 2 lábú rókák ellen ha tudnál valamilyent ajánlani azt meg köszönöm



2016. jún. 20. 22:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
A kutya fajt.
2016. jún. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%

Te mit ajánlasz neki?

Mennyi foglalkozás egy nap?

Kutya suli lenne-e?

Menhelyi keverek?

2016. jún. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Áram van belevezetve hogy nehogy hozzáérjenek a kiskutyák?
2016. jún. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

#1 vagyok

A kutya a faj, a dobermann, husky a fajta. Nem kötekedésből mondom csak felvilágosítalak.

Egyébként a helyedben körülnéznék a menhelyen. Hidd el találsz ott is hosszú pofájút :D

2016. jún. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Irány a menhely, mondd el ezeket, és kiválasztanak neked egy szép hosszú pofájút. :D Nem kötekedésből, de a kutya, a macska, a teknős az faj, állatfaj ugye, a husky stb. Pedig fajta. ;)
2016. jún. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
Állatmenhelyen nézz körül, hidd el megtalálod a neked való kutyikat küllemre és belbecsre is. Sok sikert :)
2016. jún. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ugye tudod, hogy a nagy kert nem elég? Ha nem foglalkozol vele eleget, akkor unatkozni fog, amiből könnyen gödörásás, bokorgyilkolás és csirkevadászat lehet. Nincs olyan kerítés, amin egy kellően elszánt kutya ne menne át (kivéve ha tömör betonfal), és nincs olyan kutya, amit a "két lábú" róka ne mérgezne meg, ha nagyon be akar menni.


Több kutyát tartani lehet, de én azt ajánlom, hogy kezdd eggyel. A kérdés alapján kezdő kutyás lennél, szóval elég neked egy kutya elsőre, hogy beletanulj a dologba. Járj mindenképp kutyasuliba is vele, mert ott a közhiedelemmel ellentétben a gazdik legalább annyit tanulnak, mint a kutyáik, ha nem többet. Ezen felül, hogyha elvégzed az alap tanfolyamot, akkor részt vehettek őrző-védő tanfolyamon is, ami neked fontos szempont.


Erre amúgy rengeteg fajta alkalmas. Például a legtöbb, régen nyáj őrzését ellátó fajta tökéletesen képes területet védeni és nem levadászni a csirkéidet, de egy jó természetű menhelyi keverék is tökéletes lehet a célra. Készülj fel, hogy bármilyen jó ösztönű, tökéletes kutyával még haza, akkor is sok órádba és türelmedbe (és talán néhány csirkéd életébe) fog kerülni mire minden az elképzeléseid szerint halad és akkor is energiát kell majd szánni a rangos és a szabályok fenntartására.

2016. jún. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Előző végén a rangos az rangsor akart lenni
2016. jún. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

elnézést fajtát akartam írni :D De szemfüles olvasok rá világitokat ezt köszönöm. Most hogy ez tisztázódót tehát Milyen kutya fajtát ajánlasz? És menhely nem tudom milyen fajTA

Úgy hogy ha kérhetem fajtát mond kutya iskola meg ezek nem értem hogy miért lényeges mert azt lényegtelen milyen fajt választok gondolom akkor is kellene illene menni.És igen több kutyám is volt de eddig nem tartottam más állatokat kutyákkal együtt pl macska tyúk stb

2016. jún. 21. 00:45
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha kellő tapasztalattal rendelkezel kutyanevelés téren akkor bármelyik pásztorkutyát, terelőkutyát tudom ajánlani, például egy pulit, pumit, egész pofás, egyedi kutyusok remek jelzőkutyák! Ritkaságuk előnye a jobb vérvonal, erősebb állomány itthon. Nagyobb testűekből ott vannak a németjuhászok, rotik vagy akár egy komondor, gyönyörű jószágok, csak gyakoriak náluk is, ahogyan a nagytestű fajtáknál az ízületi megbetegedések, fontos a megbízható tenyésztő kiválasztása, szűrt elődök, na meg a jó vér! Nem tudom mennyire tudnál foglalkozni a kutyával, fontos-e a jó kutya-gazdi viszony, vagy inkább csak egy házőrző kutya kell. Egy kutyával nap mint nap foglalkozni kell, igényli a társaságot, illetve a fegyelmet, szabályokat az életében. Arra mindig figyelj, hogy legyen feladata, mert nagynak tűnhet a hely, de egy kutyának az is csak egy kerítéssel zárt terület!
2016. jún. 21. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!