Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A család akadályozz a kutyanev...

A család akadályozz a kutyanevelésben, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Folyamatos viták vannak ezen, és kezd nagyon eldurvulni a helyzet. Én vagyok a gonosz rossz állatkínzó aki mindenféle cirkuszi trükkökre kényszerítem. Pedig a kutyának igen is szüksége van nevelésre, azért hogy szót fogadjon, kellemesen tudjunk együtt élni, és le kell foglalni az agyát.

De ők nem értik, először csak néha beszólogattak, ami bár rosszul esett de nem figyeltem rá, de most már napi szinten megy a szívatás,bántás, elvonják a kutya figyelmét, olyan dolgokat engednek neki amit én nem, sőt még dicsérik is. Ezáltal teljesen elveszítem a falkavezér szerepet. És folyamatosan feszült a légkör.

Mit tehetnék?


2010. ápr. 13. 17:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
ülj le szépen velük egy asztalhoz, és nyugodt hangon magyarázd el nekik, hogy mit miért csinálsz. vagy ha ez végképp nem megy, vidd a kutyát sétáltatás alkalmával valami csendesebb helyre (mező, vagy kutyafuttató), és ott gyakoroljatok, ne a család előtt. Ha te a kutyával ugyanolyan maradsz, akkor továbbra is te leszel a falkavezér, csak a családtagjaidat fogja maga alá helyezni. elvileg úgy kéne, hogy mindig a kutya az utolsó, a család hierarchiájában. de én mindenképpen először a leüléses módszert alkalmaznám.
2010. ápr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
háát nehéz helyzet:S kié a kutya? ha a tiéd, és úgy egyeztetek meg, hogy te leszel a főgazdi, akkor ülj le velük, és komolyan magyarázd meg nekik, hogy ez így miért nem mehet tovább, és mik lesznek a következményei, ha ezt így tovább folytatják. Ha nem hisznek neked, olvastass velük olyan cikkeket(->könyv, internet) melyeket szakemberek írtak a kutyanevelésről.
2010. ápr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
első vagyok. látod, mindketten 17:54-kor írtunk, és függetlenül egymástól a leülős módszert javasoltuk.:)
2010. ápr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

ki gondoskodika kutya napi szükségleteiről? mert ha te bevetheted, hogyha ilyen okosak akkor lássák el ők az állatot.

Mutass nekik a rossz nevelés következtében agreszívvá váló vagy valamilyen nagyon problémás kutyát és kérdezd meg őket, hogy komolyan azt szeretnék, ha a tietek is ilyen lenne. Ajánlom A póráz két végén című sorozatot. Az nagyon tanulságos lenne a családodnak.

2010. ápr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltd nekik megmagyarázni, hogy ez így nagyon nem lesz jó. Hisz ha ezt tovább folytatják teljesen összezavarják a kutyát is. Nem beszélve róla, hogy egy engedetlen, feszült és agresszív kutya válik belőle, aki akár még őket is simán megtámadja, vagy a legjobb barátotokat. Gondolom azért ezt ők sem szeretnék...szóval add ki neki, hogy gondolkozzanak egy kicsit el ezen, és ha már nem segítenek, de legalább ne hátráltassanak.

Kitartás!

2010. ápr. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Sajnos ezt már mind próbáltam. Elvileg én vagyok a kutya gazdája, én választottam, én foglalkozom vele a legtöbbet de azért végül is ő a családé. Mindenki hozzájárul, és nem én vagyok a családfenetartó tehát anyagilag sem én látom el. Ha baj van vele akkor természetesen az én kutyám de más különben közös...

Cikket már olvastattam velük, de nem igazán hatotta meg őket vagy el sem olvasták. Esetleg nem tudtok olyan videót ahol ilyenről van szó? és milyen érveket lehet még felhozni (főleg férfiak meggyőzésére) hogy igen is kell "trükköket" tanítani a kutyáknak?

2010. ápr. 13. 18:09
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nos, elég érdekes lehet a helyzet nálatok. Egy kutyával foglalkozni kell, minden nap le kell fárasztani agyilag, és testileg is.

Én most munkavizsgára készülök a kutyámmal, és a család elég nehezen vette be hogy a kutya nem eszik, csak nyomon. Az elején mindég adtak neki valami kis finomságot, meg kutyakaját, stb, én meg csodáloztam, hogy miért nem éhes a kutyám... Én úgy oldottam meg, hogy egy darabig a kutya boxba volt zárva a szobámba, és amikor nekem álltak hogy miért kell ezt a szegény párát így kínozni, mondtam nekik hogy nem kéne dobozban laknia ha nem etetnék, és együtt működnének velem. Azóta nincs ilyen gond, nem kap enni senkitől, és már nagyon szépen nyomkövet. Ősszel fogunk vizsgázni. :)

Talán olyan szempontból is megközelítheted a dolgot, hogy a kutya szereti csinálni, nem kényszeríted hogy csinálja, hanem egyszerűen ő is élvezi. És miért lenne baj, ha ez örömet okoz mindkettőtöknek?

Vagy taníthtsz neki olyan trükköket amik hasznosak lehetnek, pl. vigye oda a telefont ha csörög, vagy a papucsot, stb.

2010. ápr. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van. Az a baj, hogy a szüleid is épp úgy próbálnak dominánsak maradni (talán csak tudat alatt), legalábbis a kutya előtt. Néha hallgatnak rám, néha nem. Amíg jól viselkedik, addig szivatnak, ha már rossz, akkor az az én hibám... Nagyon utálom. Igyekezz megoldást találni, szerintem nem reménytelen!
2010. ápr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

[link]


En ezt a linket tudom ajanlani, nevelesrol van benne szo foleg, de minden reszben van valami erdekes es nagyon jol lehet belole tanulni. Biztos talalsz benne olyan reszt ill reszeket, amik hasznosak is a csalad szamara es szorakoztatoak is. En az elso evadot nagyon ajanlom, az osszes reszt. A masodik is jo lenne, ha a minosege jobb lenne es nem lenne levagva a veguk.

Egy resz sajnos kb egy ora, mire lejon, de nagyon megeri!

2010. ápr. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Próbáld meg velük elolvastatni a Fennel könyvet. Az is Purdey nevű kutyájuk tragédiájával kezdődik. Csak belátják, hogy a nem következetes nevelés mihez vezethet! Vagy amit a többiek is ajánlottak, nézzék a Póráz két végént, hogy végre belássák, ott tényleg a két szemükkel győződhetnek meg arról, hogy milyen az, ha nincs tanítva, lefárasztva a kutya, vagy félre nevelték.
2010. ápr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!