Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő idős kutyus...

Mi a teendő idős kutyus bűzirigyével?

Figyelt kérdés

A kutyus kan,14 éves. Kb 1 hónapja észrevettük, hogy nagyon büdös az előszoba ahol aludni szok. Meglestem a seggét és a bűzmirigy olyan rettenetes csúnya volt. Megmondom addig azt sem tudtuk van neki olyan. Aztálvittük dokihoz aki 2 alkalommal is kinyomta neki amit kellett aztán pedig szépen ellátta a sebet ha lejet azt annak nevezni.

Később megint észleltem nála de akkor már a döglegyek raktak a segge körüli szőrre petéket és a bűzmirigyében is voltak. Fogtam kitakarítottam szépen és kinyomtam azt ami a takarítás közben fordult onnan ki.

A legyek azok állandóan szállnák. Igyekszünk mindennap tisztítani vagy ápolni neki de majdnem lehetetlen annyira ügyelni, hogy ne érje légy őt az udvaron. Tudniillik hosszabb szőrű kutyus.

Amiből az egséz kutyuson vágtunk le a meleg miatt.

Tegnap húzta a betonon a seggét és olyan csík maradt utána. Ki kellene tisztítani a mirigyét vagy haggyjam csinálja ő?


2016. jún. 26. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Orvoshoz vidd vissza.
2016. jún. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt kell mondjam felesleges mert ugyanazt csinálja vele amit én.
2016. jún. 26. 10:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Pedig valamit csinálni kell szegénnyel, ugyanis előbb-utóbb beköpik a legyek, s légylárvák (kukacok) fognak kibújni a bőrre alól. Azt nagyon nehéz kiirtani, arról nem beszélve, hogy gusztustalan.
2016. jún. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az orvos biztos tud ajánlani olyan cseppet, oldatot, ami távol tartja a legyeket, és a sebét is szakszerűen tisztítja meg. Olvass utána a NEOSTOMOSAN-nak, az nagyon hatásos legyek ellen, s betadinozd addig is a sebét!
2016. jún. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt egy hsz. ami talán használ:


"Nállunk úgy vált be, hogy megfürdettük neostomosannal és a beteg részt pedig bekentük ilyen szurkos olajos büdös szerrel az se kerül sokba (sebolaj a neve) az távol tartja csak mint mondtam büdös viszont segíti a fül gyógyulását és távol tartja a legyeket. Nekünk a sebolaj bevált, de előtte én megfürdetném viszont arra figyelj hogy sebbe nem szerencsés ha belekerül a neostomosan!!!!

A fürdetés fontos de a sebbe tényleg ne kerüljön olvassátok el a használati utasítást.

A sebolaj viszont jól fedje le a sebet és még a környékét is lekenheted hogy ne férjen hozzá semmi."

2016. jún. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Milyen Antibiotikum kell rá?
2016. jún. 26. 11:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha már legyek köpik a sebet, az már igen komoly gyulladás, elváltozás jele. Ott már nem elég a nyomkodás. Ha az orvosod nem hajlandó mást csinálni, akkor vidd el másik orvoshoz. Egyébként egy ilyen idős, nyílt sebű kutyánál meg kellene oldanotok, hogy a gyógyulásig légymentes helyen legyen.
2016. jún. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!