Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek kutya, vagy...

Szerintetek kutya, vagy macska legyen előbb?

Figyelt kérdés
Barátommal nemsokára összeköltözünk, és ő szeretne egy macskát, én meg egy kutyát. Ő egy bengálit szeretne, amit még kiscicaként vásárolna, én viszont egy felnőtt mopszot szeretnék örökbefogadni. Szerintetek először a kiscica legyen meg, aztán a kutya, vagy előbb a kutya aztán a cica?

2016. jún. 26. 11:04
 1/7 anonim válasza:
81%
Szerintem a cica.
2016. jún. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ milyen az életviteletek. A kutyát ha lakásban laktok akkor naponta min. 3x le kell vinni, télen-nyáron, a macskának meg csak az almát kell kicserélni. A kutyát ugyanakkor nem lehet napokig magára hagyni, míg a macska elvan egyedül is.

Összességében egy macskával sokkal könnyebb, a kutya sokkal több foglalkozást és időt igényel. De ha nektek belefér, akkor a kutya is jó választás lehet.

Illetve csak úgy zárójelben: arra is gondoljatok, hogy ha esetleg mégsem működne az együttélés, és szétmentek, akkor az állat utána hova kerül.

2016. jún. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kutyát kéne előbb beszerezni, a macska hajlamosabb saját territóriumról elzavarni a kutyákat, és egy kismacska is lehet harcias, sőt...a mopsznak pedig szerintem nem lesz gondja a kiscicával, remélhetőleg a cica is hamar megszokja a környezetét és a mopszot is. :) Egyébként lakásba vagy kertesbe költöztök?
2016. jún. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is érdemes előbb a kutyát hozni, a macska kiscicaként könnyebben megszokja...
2016. jún. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
szerintem meg vagy együtt hozzátok, vagy ne sok különbséggel, mert a végén majd nem fogják egymást megszokni és csak csetepaté lesz köztük
2016. jún. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)


Lakásba mennénk, a belvárosba. A kutyinak a napi 3 sétát simán tudom biztosítani. Ha esetleg szétmegyünk (isten őrizz), akkor sem kerülnek az állatok menhelyre, mert a kutya jönne velem haza anyukámékhoz (egy kiskertes házba), a cica meg barátomnál maradna.

Én eredetileg arra gondoltam, hogy először elhozzuk a kiscicát, és mondjuk egy-másfél hónap múlva a kutyust. Addigra talán kellően megneveljük a cicát.

2016. jún. 26. 12:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha mindkettőt szeretnétek tartani akkor tényleg jobb lenne egyszerre hazavinni őket, hidd el. Lehet hogy később nem szoknák meg egymást.
2016. jún. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!