Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lány vagy fiú kutya inkább?

Lány vagy fiú kutya inkább?

Figyelt kérdés
2016. jún. 27. 23:22
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

6 "Lány kutya. Nekünk csak lány kutyáink voltak, apukám azt mondta, hogy a parkban mindig a fiú kutyák verekednek, és mindig a fiú kutyák szöknek el. 

Na erre az én hercegnőm komolyan rácáfolt :D 

De nekem fontos szempont a sok sétáltatás miatt, hogy ne pisiljen le mindent (ház falát, autó kerekét), nekem nagyon kellemetlen lenne."



Hány éves vagy és milyen fajta kutyád van?

Vajon azok a fiú kutyák miért szöknek el és miért verekednek? Azért mert nincs egy határozott gazda. De persze a tüzelés miatt szökik el egy ivaros kan(ha meg tud szökni) ,de ha már valaki nem tudja visszahívni a kutyáját az tartsa pórázon mondjuk utcán így is kéne. De a szukák is verekednek ha nincsenek megnevelve meg ahogy írtad ők is szöknek ,ami a gazda hibája mert aki kutyát szeretne tartani annak az első dolog az hogy a kutya ne tudjon megszökni meg nincs kellően lefárasztva.


De ezt a pisilőst inkább ne írtad volna ki. Ha le szeretne pisilni ilyet akkor elzavarod onnan és ezért sem kéne szabadon sétáltatni a kutyákat ha meg pórázon van akkor elrántod olyan helyről és elviszed valami fás helyre.

Nem kioktatni meg okoskodni szeretnék ,csak ezt "megosztani" veletek. #10-es voltam.

2016. jún. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Utolsó, írtam privit:)

jaja igazad van a pisilős résszel amúgy. Csak sokan vannak akik engedik a kutyájuknak, hogy körbe.. mindent. Ez nagyon nem tetszik:(

2016. jún. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy nem szabad hagyni, hogy mindent lepisiljon a kutya, el kell húzni onnan, ahova nem szabad.

Viszont az igaz, hogy kellemetlenebb kan kutyával sétálni mert gyakorlatilag egyfolytában találnak valamit, ahova oda akarnak pisilni.

2016. jún. 28. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

8-as,látom te is felelős állattartó vagy.

Ha csak nem vagy tenyésztő,akkor az állatot ivartalanítani kell.

Az meg egy dolog,hogy a lány kutya tüzel,de a fiú kutya meg tüzelési időben napokig nem eszik,egész éjjel sír,sétálni nem lehet vele,mert állandóan menne a szag után,ráadásul neki akar ugrani minden más kan kutyának,mert neki kell lenni az alfa hímnek.

Arról nem is beszélve,hogy ha kertes házban van még ki is szökik,aztán napokig kóborol.

Ha a utcánkban tüzel egy szuka,konkrétan csapatosan kóborolnak a házsor körül a kutyák(úgy hogy nyakörv,néha még lánc is van rajtuk,tehát nem eleve kóbor kutyákról van szó) és nem egyszer volt már olyan,hogy egy kutya leült az ablak alá és egész éjjel sírt,mert szerencsétlen azt se tudta hogy hol van.

Ez talán jobb?

Az állatnak is szenvedés,meg a gazdinak is...

2016. jún. 28. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
63%

Kinek mi. :)

Nekem szuka.

Ivartalanítani mindkettőt érdemes.

2016. jún. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%

Ha egy kan ivartalanítva van akkor nem emeli a lábát.



Olvastam és írni fogok neked!😊😊

2016. jún. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
61%
Utolsó, az én ivartalanított fiú kutyám ugyan úgy jelölgetett, mint bármelyik nem ivartalanított társa. Pedig 1 éves kora körül lett ivartalanítva.
2016. jún. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
#17 Hány hónapos volt a kutya?
2016. jún. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

8-9 hónapos kora körül lett ivartalanítva.

Esetleg ha jóval ivarérettség előtt ivartalnítja valaki a kutyát, akkor talán nem fog jelölgetni, de egyébként nagy eséllyel igen, akár ivartalanított akár nem.

Az is csak akkor kivitelezhető, ha kölyköt vesz valaki, ha például örökbefogad, akkor nem is lehet tudni mikor lett ivartalanítva a kutya.


Ez kutya függő, jellem függő, a dominanciával függ inkább össze, még néhány dominánsabb lány kutya is emeli a lábát.

Könnyebb őket szobatisztaságra nevelni, ha ivartalanítva vannak és lehet, hogy kevésbé fognak jelölgetni, de a kan kutyák nagy része ugyan úgy emelni fogja a lábát séta közben, mint előtte.

2016. jún. 29. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Na te is értesz akkor a kutyákhoz.

Barátom 7-9 hónapos korban van ivarérés. 7 hónapos koruktól kezdik emelni a lábukat.

A menhelyi kanoknál van rá esély hogy emelik mert ugye ahogy te is írtad nem tudni mikor volt ivartalanítva. Mondjuk ha pl egy 2 éves kant kiivartalanítanak akkor a kutyának rosszat az országnak jót tesznek.



Ahogy írtad az dominancia. A kutyától nem függ és a neveléstől sem hogy emeli a lábát vagy sem. Nekem a mai napig domináns kutyáim vannak. 1 kutya kivételével a 4-ből mind ivartalanított.Nem ők az első 4 kutyám.

Semmi köze a kutya jelleméhez hogy emeli a lábát vagy sem. De egyben igazad van az biztos hogy ugyan úgy emelni fogja a lábát séta közben minden kutya.

2016. jún. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!