Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinál úgy a kutyám,...

Miért csinál úgy a kutyám, mint egy "alkalmi süket"?

Figyelt kérdés
Néha, ha olyanja van ( lakásban nem, csak odakint )nem jön a hívásra, csak bámul, mint egy idióta, elbámul, a nevére sem hallgat, pedig azt már ismeri, mint ahogy a gyere ide parancsot is.3,5 hónapos.
2010. ápr. 13. 21:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez az a kor amikor a 3 éves gyerek rádnéz, azt mondja h nem és elszalad a másik irányba. A kamaszkor majd csak eztán jön :oP

Amikor már azt hiszed h minden rendben és hú mindent tud, nah akkor kattan be újra és érzed majd azt h ez a kutya mindent elfelejtett. Azt is túl kell élni. :o) Következetességgel!

2010. ápr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Enyém is szokta. Nekem egy kiképző ezt a tippet adta: Ki kell vinni a kutyát valami nagy szabad helyre (mező, rét...), lehetőleg egyedül, elengedni és mikor eltávolodik és nem jön vissza a hívásra, el kell bújni pl, egy bokor mögé úgy hogy te lásd de ő téged ne. Hagyni kell pár percig kóvályogni, pánikolni fog hogy elveszett a falka, egyedül maradt, végtelenül és mikor már látod hogy teljesen kétségbe van esve akkor hívni.

ELVILEG ezek után már nem megy el nagyon...

Nálunk ez annyira nem vált be, vagy is utána egy darabig nem mozdul a lábam mellöl de 20 perc elteltével már menne...

2010. ápr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nagyon cselesek ezek a blökik,pont ezért szeretem őket!!
2010. ápr. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Egyetértek, Konrad Lorenz ajánlójával! :)

Milyen fajta a kutyusod?

Tényleg tudják így húzni a gazdi agyát, és hiába tűnik úgy, hogy kinövik, ha valami nagy ötletük támad, bármennyi idősen eljátszhatják. Nálunk néha még előfordul ez a 7 éves vizslámmal is. Nem távolodik el nagyon, de úgy csinál, mintha. Én meg mondom neki, hogy "szia", és az ellenkező irányba megyek. Rögtön a lábam mellett van. Pici korában is ezt csináltam, mindig elég volt.

Erdőben, ha azt hallom, hogy messze van, és nem jön, megállok, és csendben vagyok, rögtön keresni kezd (Ez kb az elbújós változat)

2010. ápr. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Staffordshire keverék ( a papa valami golden-spániel-féle lehet ), elég öntudatos kutya az biztos, ezért is szeretném a kezdetektől következetesen, erősen nevelni, nehogy később bármi baj legyen a hatalmi harcokkal.

Igen, ezt én is szoktam, hogy ilyenkor elindulok, vagy elbújok, akkor bezzeg jön szaladva, nehogy egyedül maradjon :)

2010. ápr. 14. 06:16
 16/20 anonim ***** válasza:

az enyém 8 hónapos.

ő is szokta azt h leül és néz, vagy bambul vagy tudom is én, nem jön ha hívom.

viszont hiába bújnék el, ezt a területet már ismeri, nem ijed meg hamar, plusz nagyon messze el sem tudnék menni, mert a póráz 5 m-es:S

a másik, h ha elvinném egy helyre ahol elengedhetem(bár nem nagyon van ilyen), az neki idegen lenne és ilyenkor minden apró nesszenésemet figyeli.

na ilyenkor mi a teendő?:)

2010. ápr. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
48%
Engedd el. Az életben nem tanulja meg az a kutya milyen az élet póráz nélkül.
2010. ápr. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

nem engedem. nagyon ritkán vasárnaponként, ha nagyon játszik kutyákkal.

itt sok a felelőtlen gazda, veszélyes nagy kutyákkal.

2010. ápr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
ráadásul sokszor meg akar kergetni motorost, vagy biciklist, stb. inkább nem kockáztatok, bele is őrülnék valami baja esne.
2010. ápr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben csak sajnálni tudom a kutyádat h pórázon kell leélnie az életéd miattad, mivel képtelen vagy megtanítani a helyes viselkedésre.

Érdekes az én 4,5 hónapos kutyám már póráz nélkül közlekedik - és Budapesten lakunk... Bárhol, bármikor el tudom és el merem engedni, és vissza tudom hívni. Egyből reagál mindenre.

Más kutyáktól meg nem kéne ennyire félteni. Szocializálódjon, tanulja meg melyik kutyával mit engedhet meg magának stb. Te meg kívülről kontrolláld az eseményeket. Ennyi.

De ha nem hát nem. Nem az én kutyámnak lesz szegényes az élete :o)

2010. ápr. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!