Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elég játékos a kutyám?

Elég játékos a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hetes keverék kutyám (magyar terelő kutyák keveréke), akivel egy nap max. negyed órát tudok játszani. Mindig nagyon örül, ha kimegyek hozzá, de valahogy nem annyira érdeklődik a játékok iránt. Ha eldobok neki valamit, vagy 5-6 alkalommal utána szalad, aztán megunja és már csak érdeklődés nélkül megszaglássza. Ha a nagy labdát rugdosom neki, azzal is csak vagy 5 percig játszik, aztán elkezd szimatolni, meg mászkálni. Ha rongyot akarok vele húzni, csak néha fogja meg, és ezt is hamar megunja. Ez normális ilyen korú kiskutyáknál? Vagy valahogy rá kell szoktatni a játékra? Csak mert én arra számítottam, hogy sokkal inkább én fogom hamarabb megunni a játékot...

2016. jún. 28. 07:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, "rá kell szoktatni".

De a vele való foglalkozás nemcsak játékokkal lehet kivitelezni. Később sétálhattok is rengeteget, igaz egy 10 hetes kutyának, aminek még az oltásai sincsenek meg, bent a helye a házban a gazdájával.

A 15 perc meg nagyon kevés...

2016. jún. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem normális. Bár az én kutyám előbb unta meg, mármint fiatalabb volt. Találj ki minnél több játékot neki, amiket felváltva játszhattok. Én pl. Fogocskázni szoktam vele (ő érjen utol engem) és ilyenek.
2016. jún. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, két hét múlva megkapja az oltásokat, kap bolhanyakörvet, és akkor majd elkezdhetem végre sétáltatni! Fogócskázni néha szoktam vele, de mindig félek, hogy rálépek, mert szeret a lábaim közé szaladni :)

És első válaszoló, én szívesen játszanék vele többet, de épp ez az, hogy nem nagyon akar, ha kimegyek hozzá, általában csak lefekszik mellém, és alszik...

2016. jún. 28. 08:06
 4/6 anonim ***** válasza:

nem mindegyik kutya egyforma, az egyik szeret játszani, a másik kevésbé

aztán a gazdinak is kell motiválnia a kutyát, ha érzi rajtad, hogy energikus vagy, ő is motiváltabb lesz

illetve egy 10 hetes kölyök még rengeteget alszik, nem is lehet tőle tőle elvárni, hogy a nap 24 órájában pörögjön

2016. jún. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem két kutyám volt. (Egyikük már elhunyt, sajnos) Amelyik elhunyt, elég hamar megunta a játékait. 3-4 évesen utoljára egy teniszlabdával játszott, míg a másik még mindig szeret labdázni. Próbálj meg olyan játékot kitalálni, amit sosem fog megunni, élvezni fogja. Az enyém például szerette, ha a társa vagy egy másik kutya talált egy félméteresnél hosszabb botot. Mindig elvette tőlük :D Nem tudom, miért, de jól szórakozott
2016. jún. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mihez kéne elég játékosnak lennie?


Egyébként meg kell tanulnod neked is jól játszani a kutyával, fenntartani a lelkesedését (olyasmikkel, mint hogy te is lelkesen játszol, meg abbahagyod, még amíg lelkes, hogy ne unja meg az egészet), érdekesebbnek lenni minden másnál, illetve neki is meg kell tanulnia koncentrálni, meg rád figyelni. Ez egy folyamat, nem automatikus dolog, legalábbis ritkán az :)

2016. jún. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!