Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy nagytestű kutya ellett,...

Ha egy nagytestű kutya ellett, legközelebb mikor fog tüzelni?

Figyelt kérdés
Idén a labradorom ellett március 20-án, 4 nagyon szép fajtatiszta kölyköt hozott a világra. A kérdésem az, hogy legközelebb mikor fog tüzelni? Nem akarom, hogy újra teherbe essen ezért ebben az időszakban szeretném elválasztani a kantól! Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. jún. 28. 20:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Kb. fél év múlva, de pontosan nem lehet megjósolni.

Viszont lesz időd elválasztani a kantól, hiszen amikor elkezdődik a tüzelés, a szuka vérzik, ezt gondolom észre fogod venni.

2016. jún. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Ha tenyésztő lennél, tudnád a választ a kérdésre. De mivel nem vagy az, jó lenne ha felhagynál a felesleges szaporítással.

Amennyiben bejegyzett tenyésztő vagy, van kennelneved, tenyészszemlés, szűrt kutyáid vannak, és a kiskutyákat törzskönyvvel, két oltással, chippel, szerződéssel adod gazdihoz, nem szóltam.

2016. jún. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kicsit hamarabb kérdeztem mint, hogy gondolkodtam volna. Közben rájöttem: Elléstől vissza 63 nap + 6 hónap!
2016. jún. 28. 20:59
 4/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó nem a döntésem bírálásáért tettem fel a kérdést csak egy válaszért! Megtisztelnél hogyha hagynád hogy önállóan döntsek! Köszönöm!
2016. jún. 28. 21:01
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

A véleményét mindenki leírhatja, akkor is, ha neked nem tetszik. Különösen, hogy veled szemben itt a kutyád, a kölykök és a fajta érdekeit tartják sokan szem előtt.


És igaza van az előző hozzászólónak, felelőtlen szaporító vagy, legalább ne sértődnél meg, ha ezt a szemedre vetik. És jó lenne, ha nem állítanál valótlant és nem neveznéd fajtatisztának a keverék kölyköket. Ha nem értesz a tenyésztéshez, ha nem szűrtek a szülők, ha nincs tenyészszemléjük, akkor miért hozol le egy rakat keverék, talán beteges, talán ideggyenge kölyköt? Pláne, hogy így nem is lehet felelősen gazdához adni a kölyköket. Ki tudja mi lesz velük 5 év múlva, hány kerül gyepire, utcára, hány pusztul el addigra a te és az általad kiválasztott gazda felelőtlensége miatt.

2016. jún. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ezen az oldalon mindenki ilyen hisztis?
2016. jún. 28. 21:32
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Csak nem szeretik a mocskos szaporítókat. :)
2016. jún. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Csak tények lettek leírva. Hozzáértés nélkül szaporítod a törzskönyv nélküli kutyáidat. Ezzel (érthetően) ellenszenvet váltasz ki az emberekből, mert egyrészt a fajtát rontod le a szaporítással, ki tudja mit örökítenek a kutyáid, ki tudja milyen emberhez kerülnek. Másrészt a menhelyi kutyák elől veszed el a lehetőséget, hogy gazdához kerüljenek, harmadrészt hasznot húzol a kutyádból azzal, hogy elleted, aztán 40 ezerér' eladod a jófogáson.
2016. jún. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Pfff...megint egy szaporító aki nyakra facra gyártja a "fajtatiszta" kölyköket nulla tudással. Gondolom egyszerűbb mint dolgozni menni.
2016. jún. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
11%

Nem védeni szeretném. Én sem szeretem a szaporítókat de ha a kutyák(szülők) törzskönyvezettek vagy jó helyről valóak akkor a kölyköknek sem lesz semmi betegsége. Válaszoljunk a kérdésre ne bíráljunk. Most ennyi erővel lehetne szidni mindenkit akinek ivaros szuka kutyája van és beszökik egy kan aztán jönnek kölykök. Mert a menhelyeken ugye a kutyák többsége keverék. Ha annyira pénzéhes szaporító lenne akkor nem írta volna ki ide. A kutyàk többsége a menhelyen megszökött vagy ráuntak. Ha meg valaki felelős gazda akkor nem vesz olyan helyről kutyát ahol rosszul vannak tartva meg fel lehet ismerni egy szaporító jeleit főleg a kölykön ,ha meg igen akkor nagyon hülye.Arról egy ember sem tehet hogy vannak hülyék a világon. Meg sokan dobálják ezt a "szaporító" szót. Úgy hogy azt sem tudja hogy mi az és még kutyája sem volt. De ahogy érzékelem a szövegből a kérdezőnek 2 kutyája van és nem 200. A kérdező inkább tudatlan. De amíg a kutyák kapnak törődést és a kölykök is addig senkinek ne legyen egy negatív szava.

Majd most kapom hogy én is szaporító vagyok meg a stb. butaságot. Csak ebben az a vicc hogy olyanok írják akik egy yorkie-t nem tudnak megnevelni.

Amúgy is a labrador egy nagyon beteges fajta és az elhízásra nagyon alkalmas. Ami a legfelelőségteljesebb tenyésztőnél is előfordul hogy a kutya valamilyen betegséget elkap. De amúgy tök mindegy hogy egy gondos embertől vesznek kölyköt ami fajtajellegű keverék vagy egy törzskönyves kutyát egy tenyésztőtől az egy nagyon jó társ lesz főleg ha kap megfelelő nevelést.

A kölykök már elkeltek?

2016. jún. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!