Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan hízlaljam őket és...

Hogyan hízlaljam őket és milyen vitaminokat adjak nekik?

Figyelt kérdés
A napokban elhoztam két kistestű kutyát egy helyről. Rossz körülmények között tartották őket.( A "gazda" beleegyezett hogy elhozzam őket, nekem adta a kutyákat) Csont soványak és teli voltak bolhával. Megfürdettem őket és vörös volt a víz a sok bolhaürüléktől. A bolhaírtást már megkezdtem, azzal egèsz jól haladok. Viszont nemtudom mit adjak nekik amitől híznának. És milyen vitaminokat adjak nekik, hogy újra (vagy talán most először) egészsègesek legyenek? A válaszokat előre is köszönöm.
2016. jún. 29. 02:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Fokozatossàg elve érvényesüljön. Hizàs a bolha ìrtàs utàn lessz làtvànyos amikor a kutya nem eteti màr a bolhàkat. Tejben elvert tojàs protein bomba. Decha rossz körűlmények közt voltak az emészté rendszerüknek is be kell àllni eleinte lightosan apró adagokban könnyű kajàt. Vutamin a kor függvényében lehet kapni.
2016. jún. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az előző jókat írt, fokozatosan szabad csak emelni az adagukat. Viszont a tejben elvert tojás nagyon nem jó ötlet, a kutyák nagy része nem bírja a tejet és fosás lesz belőle.

Nem tudom, hogy mivel eteted őket. Ha táppal, akkor abból érdemes jó minőségűt venni, mivel két kistestűről van szó, akik nem esznek sokat. Jó minőség: Platinum, Belcando, Acana, Orijen, de semmiképpen sem a hipermarketekben kapható Darling, Pedigree stb.

Ha viszont hússal, és a súlygyarapaodás a lényeg, akkor érdemes zsírosabb részeket adni nekik.

Viszont arra mindenképpen figyelj oda, hogy sajnálatból ne etesd őket túl, a kutyának vékonyabban egészségesebb.:)

2016. jún. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a gyors válaszokat. :) Arra gondoltam, hogy reggel kapnának húst és a további etetéseknél pedig tápot.
2016. jún. 29. 11:39
 4/6 anonim ***** válasza:

A tej nagyon nem jó ötlet, amúgy is ki van száradva gondolom és sovany is, egy kiadós fosás nem tenne jót neki.

Azzal egyet értek, hogy fokozatosan növeld az adagot. Főzhetsz nekik csirkemellett levesben, adhatsz hozzá rizst is. Orvos látta őket? A BARF etetès csodát művel èn is azzal szoktam helyrehozni az ilyen kis szerencsétleneket, de előtte konzultálj a dokival,hogy nekik szabad-e most!

Az immunerősítésre az Immunovetrt vagy a Vetri dmg-t javasolom, mindkettő nagyon jó.

2016. jún. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem ajánlott a tápot és a húst együtt adni, mivel más az emésztési idejük! Még úgy sem, hogy reggel az egyik és este a másik.

Egyébként én nem alapoznék az orvos véleményére, mivel tapasztalatból mondom, hogy a legtöbb élből elutasítja a nyers etetést.

Elelinte érdemes leforrázni (nem megfőzni!) a húst. Először csirkenyakkal érdemes próbálkozni, azt könnyebben el tudják rágni, aztán lehet adni lábat, szárnyat, combot stb... Fontos, hogy húst, csontot és belsőséget (vese, máj, szív) is kapjanak!

2016. jún. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Nekünk mindig azt mondtàk tejben elvert tojàstól fényesedik a szőre. Schnauzer alkalmankénr kapott hàzi tejet imàdta.. Tehenészetbe is kapnak a kutyàk néha annyira nem ťünt fel h fosnànak bàr azt se làtni hova jàrnak wczni. Jo nagy a porta...
2016. jún. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!