Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan hizlaljam fel a kutyám?

Hogyan hizlaljam fel a kutyám?

Figyelt kérdés

1 hete örökbe fogadtunk egy kutyát. Semmi baj nincs vele, egész nap pörög, jókedvű, játékos. De sajnos nem hajlandó normálisan enni. Reggel csak pár falatot eszik a tápból, este belé lehet diktálni, de csak kézből fogadja el. Próbáltunk már 6 féle tápot, egyik sem volt nyerő. Próbáltam, hogy elveszem előle, de inkább éhezik, nem hajlandó enni. Kevertem össze rizzsel, husival, de csak kiette a húst. Beáztattuk húslevesbe is, csak megszagolta és otthagyta. Az alutasakos tápot megeszi, de nem nagyon szeretnék csak azt adni neki, mert abban alig van valami értékelhető.


Köszönöm a tanácsokat! :)



2016. máj. 30. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
3%
"Egyél " a taápból vagy kajából, ha látja hogy te is"megeszed" lehet, hogy majd ő is. Sok sikert! ;)
2016. máj. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
A mi kutyánk sem evet az elején .Nekem sem ette meg a tápot . Most meg már túl sokat enne .Én belsőségekkel próbáltam meg ízesíteni a tápot : Máj , vese (fözve ) .A kutyák szereik az ilyesmit és az étvágyuk is jobb lesz ha olyat esznek amit szeretnek .Máskor meg far-hátot adtam neki kutyatáppal keverve
2016. máj. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Mennyi idős a kutya? Egészséges? Ha garantáltan egészséges (állatorvos megvizsgálta alaposan), akkor nem fog éhen halni. Etetési időben (ha felnőtt, akkor elég egyszer este, ha kölyök, akkor természetesen többször) elé teszed a kaját. Vársz pár percet, ha nem eszi, elteszed, és megkapja következő alkalommal.

Közben nincs nasizás, falatozás.

Alutasakosat meg ilyeneket ne adj neki.

Kézből se etesd.

Ha amúgy egészséges, enni fog előbb-utóbb.

2016. máj. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Ha egy hét alatt volt időtök hatféle tápot kipróbálni, akkor biztosan nem csináltátok rendesen, hogy elveszitek előle a kaját, és nem kapja meg, csak a következő etetéskor. Annak ugyanis általában kell pár nap, mire a kutya felfogja, hogy tényleg nem kap mást (feltéve, hogy tényleg nem, szóval napközben sincs nasiztatva).

Ha azt látja, hogy első perctől körbe van nyalogatva a feneke, pofátlanul ki fogja használni. Ne csináljátok. Úgy még nem halt éhen kutya, hogy minden nap elé lett rakva a tele tál. A menhelyen se kapott jobb kaját, mégse halt éhen. De ott tudta, hogy nincs választása, ti meg rögtön pakoljátok elé az egyre jobb falatokat, naná, hogy finnyázik.

Felnőtt kutyát egyébként bőven elég naponta egyszer, este etetni (ilyen időben minél később, annál jobb, simán lehet este 9-re is tolni, mert nagy melegben sok kutyának nincs étvágya).

2016. máj. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Próbálkozzatok BARF al, általában a kutyák imádják, de amúgy ha 1 hete van nálatok és 6 tápot evett akkor kb minden nap új tápot adtatok neki, szóval "nem éhezett" eleget ahhoz hogy egyen rendesen, rakjátok ki elé, ha nem eszi meg akk vacsira add neki ha akkor sem akkor másnap, ha a 3 nap se eszik akkor etessétek a kezetekből
2016. máj. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 elwera ***** válasza:
77%
Hízlalni sok bőrös hússal könnyen lehet.
2016. máj. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

1. Ne adj neki napi 2x enni! Minek? Bőven elég ha egy nap egyszer eszik, akkor is este ha már nem ugrál utána.

2. Most melegebb van, lehet ezèrt sem kell neki.

3. Tartsatok heti 1 koplalónapot!

4. Lehet nem ízlik neki a kaja, azèrt valljuk be minden táp szar, akármilyen drága. A konzervek meg annál is jobban, attól hízni sem fog, a 80%-át meg sem emèszti.


Nézz utána a barf ètrendnek! Az állatosban vehetsz neki nyers csirkèt,nyulat,kacsát, szarvast, lovat. DISZNÓ ÈS VADDISZNÖ TILOS!!!! Emellett kaphat zöldségeket,gyümölcsöket. Háromhavonta féreghajtod és meglátod, hogy rövid időn belül javulni fog. Egèszsègesebb is lesz. Ha kérdésed van akkor íwrj nyugodtan privibe ès válaszolok.

2016. máj. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!