Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hozd vissza megtanítása?

Hozd vissza megtanítása?

Figyelt kérdés
Na szóval az a helyzet, hogy van egy 11 hetes németjuhász kiskutyám, aki imád a labdája/játéka után rohanni. Nagyon jó lenne, ha megtanulna apportírozni, de nem tudom, hogy hogy vegyem rá, hogy az adott játékot ne elvigye vagy ne lefeküdjön vele, hanem hozza vissza nekem. Tanácsokat tudtok adni, hogy hogy kéne erre rávezetni?

2016. jún. 29. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:

VAgy úgy hogy két játékot használsz:

VAn egy, ami mindig nála van, és van egy másik, amit csak sétakor kap meg, játszotok vele (ennek célszerű egy szeretett játéknak lennie).


Eldobod a kis értékű játékot, elkapja, szólsz neki, és "hozd" parancs. Ha visszahozza, odaadhatod neki a másik, nagy értékű játékot, játszol vele egy kicsit, majd elveszed tőlem és megint, kezded előröl a fent

leírt folyamatot.


Ehhez fontos, hogy neked, mint falkavezérnek, akár a teli kajástálját is feltétel nélkül adja át.



A másik módszer, ha kajával jobban motiválható, akkor ugyanezt valami nagyon finom kajával csinálod: virslivel mondjuk. Eldobod, "Hozd", és falat.

2016. jún. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm, jelenleg még csak az udvaron játszunk, az utolsó oltást még nem kapta meg, mert a tenyésztő csúsztatta egy hetet az oltási programot.

A falkavazérséggel nincs gond, a kaját elvehetem tőle, a táljába belenyúlhatok nem zavarja.


A 2 játékos módszert holnap elkezdem:)

2016. jún. 30. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!