Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S! Lehet belőle valami baj?

S. O. S! Lehet belőle valami baj?

Figyelt kérdés
Azzal kezdeném,hogy lett egy kiskutyánk aki 9. hetes!A tenyésztőnél 2x volt féreghajtózva,meg most hétfőn amikor megkapta a második oltását!Tegnap este kikakált 1 db. döglött kemény megmerevedett gilisztát!Lehet a gyerekeimnek baja?Fertőzhet még ilyenkor?Mossák a kezüket de ugyebár a kiskutya sok mindent megnyal,rágcsál stb.!Domestossal takarítok de akkor is előfordulhat hogy megnyalja a kezüket!Főleg a kicsit aki még csak 2 éves!Ilyenkor mi a teendő,mire figyeljek oda?
2010. ápr. 14. 09:39
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Igazad van!:)) Köszi elolvastam válaszokat!:))
2010. ápr. 14. 11:33
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Is - is. Kiraboltak a cigányok ahogy beköltöztünk. Mióta itt vannak a kutyák, a nem ezéven barnultak az utca túloldalán mennek el a ház előtt. A macskákal is játszanak a gyerekek, viszont ezt ősszel azzal viszonozzák (a macskák) hogy kifogják a mezőről betévedt egereket s más rágcsálókat. A kutyák és macskák is renszeres orvosi ellátásban részesülnek már évek óta, anélkül hogy a lakásban kellene őket tartani. Ha kell, mindig van lehetőség egy időre elkülöníteni egymástól akár a két kutyát is kint. A kutyákkal gyakorlok is, szerencsére "egy szóra" hallgatnak. És nem palotapincsik.
2010. ápr. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
A 11:31-es válaszolónak is köszönöm a válaszát,szerencsére bolha nincs azt megnézte az állatorvos is!:)
2010. ápr. 14. 11:37
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Miért kellene kitiltani? Szerintem a normális az ahogy én írtam: állat ólban, ember lakásban. Mi ezen a nem normális, sértő, kitiltanivaló?
2010. ápr. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Neked az a normális, másnak pedig az, hogy lakásban van a kutya. El kell fogadni. A szobakutyákat amúgy sem lehet "ólban"tartani.
2010. ápr. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Akiteki ***** válasza:

2 hetente adj féreghajtót a kutyusnak.

A gyerektől vegyél székletmintát és vidd be a legközelebbi ÁNTSZ-be, ott megvizsgálják.

Magától a "gilisztától" kevés az esélye fertőződni, de ha féreghajtás nélkül kijött a kutyusból, akkor igen sok lehet benne. A fertőzéseket leginkább a bolhák közvetítik. Én is így kaptam el gyerekkoromban kóbor macskáktól, amiket folyton összegyűjtöttem. Megcsípett a bolha, belém ment a pete. Már nem emlékszem, hogyan vették észre, de kaptam gyógyszert. Szörnyű élmény volt férgeket kakálni.

2010. ápr. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Ez volt a harmadik féreghajtása,és talán egy döglött giliszta lehetett benne de az sem biztos hogy az volt!Azért gondolom hogy lehetséges mert az nap reggel kapott féreghajtó tablettát!Bolha biztosan nincs benne meg nem volt akkor sem amikor hazahoztam!

Köszi a válaszod!:)

2010. ápr. 15. 07:25
 18/19 Akiteki ***** válasza:
Ha féreghajtásra jött ki, az teljesen normális egy kölyökkutyánál. Minden kölyökben van féreg, sajnos véglegesen kiirtani képtelenség, bármikor összeszedheti. A kölyök meg az anyjától kapja. Hogy megnyugodj, vizsgáltasd ki a gyereked, ahogy mondtam, ártani nem árthatsz vele.
2010. ápr. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
45%
Vannak olyan értetlen emberek:S Nem is tudjátok,hogy egyáltalán nem-e lakásban lakik...ha lakásban lakik hova tegye ki?? csak mert ott nincs kert,meg ól hanem csak utca[néha 1udvar,de az mindenkié] Ha meg Családiba lakik akkor is nem tök mind1,hogy benn tartja vagy nem? Az már az ő döntése:) Semmi közötök nincs hozzá,lehet,hogy benti kutyája van azt meg nem rakhatod ki az "ólba" ...Azt bírom,ha nem a kérdésre válaszolnak. Amúgy nem biztos,hogy giliszta volt...lehet,hogy csak megevett 1csúszómászót. mindenféleképpen hívd az állatorvost és a gyerekorvost,ha nyitva van:)
2010. ápr. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!