Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyünk ha fél egyedül?

Mit tegyünk ha fél egyedül?

Figyelt kérdés

Nemrég fogadtunk örökbe egy 2 éves kutyust. Eddig még sose volt egyedül, vagy ember vagy kutya mindig volt mellette, emiatt amikor egyedül hagyjuk akkor sír és ugat.

Nem hiszem, hogy szeparációs szorongás, mert hallgat ránk, sétánál se húz, ha mégis távolabb megy akkor rögtön hátranéz, ha megijed valamitől akkor mögénk bújik, az ajtón se megy ki engedély nélkül, szóval teljesen engedelmes, nem gondolom hogy azt hinné, hogy ő a falkavezér.

A dolgot viszont megnehezíti, hogy a kutya patellás, emiatt nem merem hosszan lefárasztani, mert kiugrik a térde, a trükktanulás pedig meg se kottyan neki...

Mit tehetnék így, hogy akár 8 órát is kibírjon csöndben egyedül?


2016. jún. 30. 14:04
 1/4 anonim válasza:
Nyugi, az elején mindig így van. Hidd el, majd megszokja és akkor már nem fog nyüszíteni.
2016. jún. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

NAgyon hosszú szoktatás és nevelés.

Mindenekelőtt kérd egy kutyakikpző segítségét is, de én annyit tudok mondani: Először csinákjatok egy bizalmi tréninget, hiszen ha 10000%-osan bízik benned, nem fog ugatni utánad, mert úgyis tudja, hogy nem hagyod ott, visszajössz. Ez menhelyi kutyánál tovább tart, hiszen ő egyszer már csalódást kapott a feltétlen bizalmáért.

Egy apró tipp: reggel leviszed sétálni, játszol vele, felviszed, és onnantól kezdve nem foglalkozol vele. Ne köszsönj el tőle az ajtóban, mert akkor tényleg tudni fogja hogy elmégy, és bestresszeli magát. Először ezt a műveletet ne akkor csináld, mikor dolgozni mész, hanem mondjuk 10 percre. Hazamész, leveted a cipőd és utána nagyon megdicséred a kutyust. Majd lemész 15 percre-20-ra fél órára és így tovább. NEkem ez jött be, szintén menhelyi kutyával, de mondom még egyszer: kérd egy kiképző segítségét, és a bizalmi tréninget mindenképp csináljátok meg.

2016. jún. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ez a bizalmi tréning mit takar?


Nem szoktunk tőle elköszönni, rá se nézünk ha elmegyünk vagy hazajövünk. Letesszük a táskát, levesszük a cipőt és csak utána üdvözöljük. Eddig csak pár percekre hagytam így egyedül, de amikor visszajöttem mindig nagyon kétségbeesett fejet vágott.


Most amíg szokja a dolgokat itthon vagyok vele szabin, abban az időben amíg dolgoznék (8-16) nem is nagyon foglalkozok vele, levegőnek nézem és ilyenkor csendben alszik is.

2016. jún. 30. 14:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Az teljesen más, hogy amíg dolgoznál nem foglalkozol vele, hiszen csak ott vagy, tudja ő ezt, hiába nem szólsz hozzá. Őt ez is nyugtatja.


A bizalmi vagy kötődési tréning, akutya jelzéseinek megismeréséből és pozitív megerősítésekből áll.Azt a függést alakítod ki benne, hogy te vagy az aki őt vezeti, akitől kaját kap, aki mellett így biztonságban van.

Ennek szabályai is vannak, például hogy csak te eteted, még egy morzsát sem kap se a szomszédtól, se idegentől, se senki mástól, csak tőled.


NAgyjából ennyi. Kutyasuliban személyetekre szabják.

2016. jún. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!