Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy etessem a kölyökkutyát?...

Hogy etessem a kölyökkutyát? Túl sokat adok most neki?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos palotapincsi kutyám. Egy hónapja van nálam és idáig én a darlig junior konzervet adtam neki. Igazából nem volt gond ezzel, de a nagy melegben hiába van hütőben megromlik hamar, illetve tesóm ajánlotta, hogy inkább a royal canin száraztápot vegyem neki. Tegnap előtt vettem is. Ott az üzletben azt mondták 55 grammot egyen egy nap három részletben elosztva. Igy is volt, de tegnap biztos kakált vagy 6x aztán most éjszaka vagy 4x. Mi lehet a baj? Amire még gondoltam, hogy lehet, hogy én az elmúlt egy hónapban kevesebbet adtam neki és lehet, hogy most ez hirtelen sok neki? Légysziii aki tud segítsen.
2016. júl. 1. 05:37
 1/5 anonim ***** válasza:
A Darling nem jó táp, főleg, hogy konzerv. A royal jobb egy fokkal, csak nem kellett volna egyből csak azt adni, hanem fokozatosan váltani a régiről. Ha hasmenése van, akkor főtt csirkemellet adj neki rizzsel.
2016. júl. 1. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baj, a kölyökkutyák rengeteget kakilnak/pisilnek. Ez elmúlik majd.
2016. júl. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2 dolog is van.

- Nem jó úgy átállni másik tápra, hogy egyik nap ezt kapta másik nap meg már mást. Fokozatosan, az eddig evetthez mindig kicsit többet keverve kell, mert a kiskutyák gyomra érzékeny.

- Nem jó táp a Royal, mert szinte alig van benne hús, ellenben tele van olyan dolgokkal, amit a kutya szervezete nem tud hasznosítani és abból lesz a sok salakanyag.


Összehasonlítás képen


Royal Junior:

Rizs, szárnyasfehérje (szárított), kukorica, állati zsírok, növényi fehérje-kivonat*, cukorrépapép, hidrolizált állati fehérjék, ásványi anyagok, halolaj, szójaolaj, frukto-oligoszacharidok, élesztő kivonat...stb


És pl. egy prémium kölyöktáp Orijen Puppy:

Friss csontozott csirkehús (20%), szárított csirkehús (15%), friss csirkemáj (4%), friss egész hering (4%), friss csontozott pulykahús (4%), szárított pulykahús (4%), friss pulykamáj (3%), friss egész tojás (3%), friss szálkamentes süllő (3%), fris egész lazac (3%), friss szárnyasszív (3%), szárnyasporc (3%), szárított hering (3%), szárított lazac (3%), szárnyasmájolaj (3%), szárnyasmájzsír (2%), vörös lencse...stb


Látszik, hogy a prémium tele van hússal. Ez persze nem azt jelenti, hogy ez beválik neki, de próbálkozni kell és mindenképp érdemes jó minőségű tápot venni. A zacskóra mindegyiknek rá van írva, hogy mennyi idősen, mennyi kell nekik. Azt nem szabad túllépni.

2016. júl. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért kakil sokat, mert hirtelen volt a váltás.

A darling konzerv nem étel, hanem szemét. A RC táp ennél jobb, de vannak tőle sokkal jobb és olcsóbb kölyöktápok is, érdemes lenne váltani másikra. A Royal nagyon drága ahhoz képest, hogy milyen.

2016. júl. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én most a Fressnapf-ban kapható premier Love kölyöktápot vettem a kutyámnak. A Royalnal sokkal jobb az összetevője és sokkal de sokkal olcsóbb.


Elég korrekt árban van, olyan 1300Ft-ra jön ki kilója a legkisebb kiszereléssel is...


Ha hosszú távon jót akarsz magadnak, akkor ne etesd mással csak szárazzal, hozzászokik, és akkor nem fogja hiányolni a konzervet. Ha konzervből jó minőséget szeretnél adni a kutyának, akkor durván a zsebedbe kell nyúlni. Olyannyira, hogy annyi erővel már bélszínnel is etethetnéd :D

2016. júl. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!