Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális hogy ennyire barátkoz...

Normális hogy ennyire barátkozós, játékos a kölyökkutyám mindenkivel?

Figyelt kérdés

3 és fél hónapos havanese kutyám van. Már az első séták alkalmával is pörgött, egyáltalán nem félt , mindenkinek csóválja a farkát, ugrálna örömében. Ez mondjuk kezd zavarni hogy minden idegennek így örül. Kutyákra úgyszint így reagál. Bepörög és nyüszít a pórázon, menne oda a másik kutyához. A környékünkön eddig még csak felnőtt kutyusokkal futottunk össze, de tegnap az egyik yorkis gazdi megjegyezte hogy túl játékos a kutyám és ez nem tetszik az övének, ezért fel is kapta és elvitte. Aztán találkoztunk már egy 7 éves szintén havanese kutyussal is, de azzal sem tudott játszani mert nem nagyon foglalkozott a kutyámmal. Otthon egyébként szépen viselkedik , hallgat rám.

Baj ha ennyire pörgős a kutyus? Tényleg jobban kéne fegyelmeznem?

Első kutyám úgyhogy minden tanácsot szívesen fogadok.


2016. júl. 3. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a korban ez teljesen normális.

Járjatok össze olyan kutyásokkal, akikkel játszhat a kutyus.

2016. júl. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ilyen volt kölyökként, minden emberhez/kutyához ment volna. Még mindig nagyon barátkozós, de nyugi, egyrészt idővel lenyugodott, másrészt könnyen megtanulta, hogy csak ahhoz mehet oda, akihez odaengedem.
2016. júl. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, az enyém is ilyen volt, minden kölyökkutya ilyen, vagyis a többség, és sokkal jobb ez, mintha mindentől remegne félelmében.

Én minden séta előtt igyekeztem itthon kifárasztani az udvarban, de mivel ő kutyákra vágyott, ezért ugyanúgy nyüszögött, de legalább nem rángatott a póráz végén, hanem kicsit elfáradva normálisabban ismerkedett.

Ha van rá lehetőséged, szerintem látogass el egy szimpatikus kutyafuttatóba, elég ha pár napig esetleg csak arra sétáltok, aztán néhány nap múlva ha már látod a társaságot, beviszed a kutyát, és fontos, hogy a pórázt csatold le, szerintem anélkül teljesen máshogy fog viselkedni kutyákkal, legalábbis az én környezetemben ezt tapasztaltam.

Ott majd úgy kifárasztják, hogy hazafele lehet kézben cipelheted, és ha jól nevelt kutyákkal játszik, ő is csak tanulni fog, hajrá:)

2016. júl. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De ez egy havanese. Szép hogy barátságos nem egy kangalod van aki bizalmatlan másokkal.
2016. júl. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondolom hogy normális csak az itteni kutyások közzül páran olyan furcsán néznek rám. Meg nem merik odaengedni a kutyájukat az enyémhez mert nagyon virgonc és volt aki azt mondta hogy bizony az ővé nem volt ilyen az övé már alapból jól nevelt volt meg hasonlók...
2016. júl. 4. 16:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Aki azt mondja hogy nevelés kérdése az nem ért a kutyákhoz. Mert egy terriernek sem lehet azt megtanítani hogy ne pörögjön.
2016. júl. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!