Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz standard? Melyik a...

Kuvasz standard? Melyik a helyes méret?

Figyelt kérdés
A neten sok helyen a szukák súlya 35-42kg, viszont a sztenderdben 37-50kg van írva. Eddig azt hittem a max. 42kg a jó, de most elbizonytalanodtam, melyik az igazi? Köszönöm.

2016. júl. 3. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
A súly nem igazán mérvadó.
2016. júl. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az FCI oldalán a 2000-es kiadvány szerint a kanok súlya 48-62 kg, a szukáké pedig 37-50 kg. A magyar fajtaklub oldalán is így van írva, szóval szerintem ez van érvényben.
2016. júl. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

37-50kg a nemzetközileg elfogadott.

Viszont tényleg nem mérvadó a súly. A lényeg, hogy a kutya "egyben legyen". Vagyis legyen arányos, pl. egy közepes méretű szuka ne legyen 50kg, de ha nagyobb méret, akkor lehet akár több is.

Én személy szerint a szikár kuvaszokat kedvelem, rossz nézni, hogy gyakran a túlsúlyos, nagy méretű kuvaszok alig bírnak mozogni.

2016. júl. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért meg említeném, hogy pontosan a kicsi súly miatt, és légfőkép a keskeny fejje miatt van kihaló félben.


Ha egy kuvasz mellet van egy kau akkor olyan mintha egy dobi mellet lenne egy roti gondolom nem kell mondanom melyiket melyikre gondolta. Ezért is emelték meg a súlyt 10-kg val 2000-ben csak meg 10-zel megkelletne hogy meglehessen menteni a fajtát (.

2016. okt. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocsi véletlenül elküldtem de jön a folytatás.


70 kg-nak kellene lennie itt izomról beszélek nem zsírról. Már az árak is azt bizonyítják hogy a kuvasznak nincs esélye egy kölyökkutya 80-100 ezerig megy pl kau. kaj. stb többért lehet jobb kutyákat venni pl Csehországból. A komondorra is igaz ott is ha nyírva van nagyon keskeny, mint teste úgy a feje is.


Rémelem változtatnak még a standardon hogy ne haljanak ki. Bekel ismerni szinte senkinek sincs juh nyája, hogy egy atletikus-ab típusú kutya kelljen, hanem őrkutya kel amely őriz, de ezt a fajtaklub is beismeri. Csak fél lépni igen beszéltem már vélük.

Bocs a helyesírási hibákért

2016. okt. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!