Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kellene sétáltatnom?

Hogy kellene sétáltatnom?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasni, hogy sétáltatás közben a kutya mellettem menjen.És, hogy a helyzetemmel én domináljak.

Viszont most az egyik ismerősöm azt mondta, hogy érdemes a kutyát magunk elé engedni,mert úgy láthatjuk, hogy ha esetleg mérget talál vagy valamit, akkor azt én is lássam.Melyik lenne a megfelelőbb módja a sétának?



2016. júl. 3. 17:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy eddig mellettem jött.
2016. júl. 3. 17:53
 2/5 anonim ***** válasza:

Helyfüggő. Ha városban sétálunk szorosan mellettem kell, hogy jöjjön, biztonsági okokból ( ha egy ivaros hím kikezd vele annak csúnya vége lehet)

Ha viszont biztonságos helyen van, ami tudom, hogy tiszta magam elé engedem, vagy elengedem, ha erre is van lehetőség.

Méreg azért ritkán van kirakva, természetben, erdőben pl rókáknak kihelyezett étellel, amiben veszettség elleni gyógyszer volt, már találkoztunk, de nem evett belőle. Náluk mondjuk én vagyok az alfa, ha a kutyus elém is szalad, akkor sem büszke felszegett farokkal és füllel megy, hanem láthatóan alsóbbrendű viselkedést mutat, így én ettől nem tartok.

2016. júl. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én kiskorától kezdve flexi pórázzal sétáltatom, tehát van bő 2,5 métere előre menni, illetve lemaradni. Ez nekem még belefér ha pl veszély van a láthatáron, akkor megfelelően tudok cselekedni.
2016. júl. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

A kutyának szüksége van fegyelmezett láb melletti sétára, és póráz nélküli szabad felfedezésre is.

A lényeg bárhol legyen is, hogy szót fogadjon, meg tudd állítani ,be tudd hívni.

Amúgy én jobban is szeretem, ha előttem vannak, mert látom őket

2016. júl. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Olyan helyen, ahol sokan vannak, esély van a rossz viselkedésre, csakis láb mellett engedem. Sima sétánál, ahol igaz összefutunk néha másokkal, alapvetően elöl megy, laza pórázon (!), ha feszít fordulok is más irányba..és csak akkor veszem magam elé, ha elmegyek az illető mellett. Az erdőkben meg eleinte pórázon, majd szabadon, fél szemem rajta a másik fél a lábamnál a másik szemem meg figyeli nem-e jön ember vagy állat :D de első hívásra jön. Nagyon tevékeny, mindent felfedez, de ha kimondom a nevét már mellettem is van. 2x csinálta meg, hogy nem fogadott szót, egyszer erdőben, aztán szó nélkül faképnél hagytam, igazából kicsit fel is húzott, majd mikor odajött, ráraktam a pórázt és hang nélkül vittem tovább. Máskor meg elkezdett üldözni egy fácánt, keresztül a folyón, én meg 2x ráordítottam, semmi mint aki süket. Akkor is faképnél hagytam, teljesen beparázott, persze úgy csináltam, hogy lásson merre megyek.. csatakosan vizesen, de utólért. Szó nélkül póráz. Ezek után nem csinált magán akciót. Mondjuk el is várom, hogy minden helyzetben észnél legyen.. :)
2016. júl. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!