Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Többet kéne kézen fogva...

Többet kéne kézen fogva "sétáltatnom" az 13hónapos fiam?

Figyelt kérdés

Vagy hagyjam a maga tempójában elindulni?Már több mint egy hónapja kapaszkodva feláll,sétál bútorok mentén.ha valahol nincs kapaszkodó,akkor vagy addig nyújtózik,míg el nem éri,mint a minap is észre vettem,hogy elengedte a hátsó kapaszkodót és tett egy bizonytalan lépést a cél felé,majd elérte az elöl lévő kapaszkodót.Vagy négykézlábra ereszkedik,és mászik,addig míg fel nem tud állni.

mikor fog egyedül elindulni?Baj,hogy nem vezetgetem annyit?De újra babás vagyok,és nagyon fárasztó egész nap hajladozni utána.


2009. nov. 24. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne vezetgesd. Amúgy se jó neki, hagyd a saját tempójában fejlődni, meg ha neked is nehéz akkor pláne ne.
2009. nov. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen hagyd, hogy a maga tempójában fejlődjön. Nem lesztek előrrébb, ha vezetgeted, csak a derekad fog kikészülni.

Én sose vezetgettem a kisláynom. Nem is hagyta volna. Mamák próbálták vezetni, de mikor megfogták a kezét, vagy leült, vagy felvetette magát, de léni nem lépett egyet sem. 13 hónaposan indult el egyedül. Azóta csak addig áll meg, míg alszik. 3,5 éves. :-))


Az, hogy "tett egy bizonytalan lépést", ez már nagyon jó jel!!!! Szerintem hamarosan járni fog. Semmiről sem vagytok lemaradva, a szakirodalom szerint 18 hónapos korig illik elindulni a babáknak.


Ja, mi annyit csináltunk még, hogy ha pl. ott állt a baba az ágyba, székbe, bármibe kapaszkodva, akkor mi kb. egy méterről elkezdtük hívogatni csalogatni, biztatni. Aztán, ha akkora távolságot már meg tudott tenni, hogy az ölünkbe landoljon, akkor kicsit hátrébb álltunk, növelve a távolságot. De ez csak játék volt, nem direkte tanítgatás.

2009. nov. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi nagyon sokat vezetgettük a kislányunkat!De ő ezt igényelte is.Mindig nyújtogatta a kezét,hogy fogjuk meg,és olyankor rengeteget sétált.Decemberben lesz 1éves,de már tud egyedül menni! Ha meg is engedi,hogy megfogjam a kezét,akkor is csak az egyiket engedi!
2009. nov. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!