Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkor is kellene sétáltatnom...

Akkor is kellene sétáltatnom a kutyám, ha hatalmas területen van?

Figyelt kérdés
Egy németjuhász 7000 négyzetméteren.
2015. aug. 25. 13:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
ha egy hatalmas nagy házban élnél, te nem igényelnéd néha a kimozdulást?
2015. aug. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
41%
Érdemes néha elvinni sétálni, hadd érezzen új szagokat!
2015. aug. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem szoktatod a külvilághoz, lesz egy unatkozó, idegeneket letámadó, vagy félő kutyád.
2015. aug. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
38%

7000 m2 azért nem kicsi. Remélem az okos megjegyzéseket nem azok írják, akik egész nap panelben tartják a kutyájukat és esténkét leviszik hugyozni munka után. Mert ugyanis azt vettem észre, hogy ebben a témakörben a legokosabbak a panelos kutyások. Ők bizonyára mindent tudnak a kutyáról.

Kérdező: Szerintem napi szinten nem szükséges, de azért néha vidd el világot látni. Ha rohangálni tud, az elég a mindennapokra.

2015. aug. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
A kutyát a szocializálás, azaz más kutyákhoz, emberekhez való szoktatás céljából kell "sétáltatni", valamint az engedelmesség, láb mellett maradás, fegyelmezett viselkedés elsajátítása céljából.
2015. aug. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is naponta, de hetente pár alkalommal kellene, hogy ingerek érjék, találkozzon más kutyákkal, szaglásszon, "infot cseréljen". Hiába hatalmas a terület, ahol van, egy idő után unalmas. Ez pont olyan, mint amikor Te elmész a szomszéd városba, ahol más ingerek érnek, mint otthon.

Üdv: egy panelos kutyatartó, aki biztosítja a kutyájának a változatosságot séta alatt is (időnként elmegyünk a város más részeibe is, és ott sétálunk), hogy ne csak a jól ismert környéken mozogjon a kutya.

2015. aug. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
72%
nekünk is hatalmas kertünk van, és egy közepes méretű kutyánk, mégis kivisszük sétáltatni... ;)
2015. aug. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy az engedelmesség séta kérdése. Az enyém hallgat rám, ha szólítom, szinte rögtön jön, bárhol van. Az alap - marad, ül, fekszik - parancsokat tudja. Póráz nélkül szépen sétál mellettem, mikor havi egyszer elviszem. Azért tettem fel a kérdést, hogy szükséges-e ennél sűrűbben. A mozgásigényét ki tudja elégíteni, egész nap rohangál fel-alá és kb. minden 2. nap átjön a szomszéd tanyából a két kutya (2 border collie) és játszanak. Jól szocializált, nem agresszív és nem félős idegenekkel szemben sem. Szóval ezektől én nem tartok, csak nem akarom, hogy rossz legyen neki. Nem tudom, hogy bezárva érzi-e magát.
2015. aug. 25. 13:58
 9/19 anonim ***** válasza:
51%
Igen, bezárva érzi magát. Tök mindegy, mekkora a terület, ha ott kell leélnie az életét és soha nem érik más ingerek stb., az kínzás neki. A havi egy alkalom pedig lóf.sz már bocsi. (Nem, nem panelos kutyás vagyok, nekünk is nagy kertünk van, mégis minden nap viszem sétálni a kutyám)
2015. aug. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%
4. voltam, jól lepontozva. Továbbra is azt állítom, hogy a mozgásterülete alapból elegendő, a szocializálódás érdekében érdemes néha kivinni. Az enyéimnek is elég nagy a területük, nem véletlenül hivatkoztam a panel kutyákra, mert nekik alapból nem lehet akkora szabad területük, mint egy több száz m2-en élő kutyának. Az enyéim sokat találkoznak idegenekkel, mert vállalkozó vagyok és napi szinten járnak ide idegenek. Ez nem mindegy. Napi szinten kapnak ingert szagra és emberi viselkedésre is. Nem mindegy, hogy egy kutyát ingerszegény környezetben tartasz egy adott területen, vagy ugyanazon területen érik események.
2015. aug. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!