Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Néhány kérdés a kutyákkal...

Néhány kérdés a kutyákkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

( Bocsi a hülye kérdésekért.)

-Ha megyek az utcán ahol egy nagytestű kutya fordul velem hirtelen szembe,ha halottnak tettetem magam nem támad meg?

-Egy kutyának milyen mozdulatokkal tudom megmutatni hogy rosszat csinál vagy hogy én vagyok a főnök?

(Nekem mondtak olyat hogy ha rosszat csinál rázzam meg a grabancát mert az anya is így neveli.

A másik amit még hallottam hogy ha rágcsálni vagy harapni próbál engem az orrát-száját kell össze fogni ezzel azt is jelezzük neki hogy nem szabad meg elvileg csak a nála nagyobb rendűek csinálhatják meg ezt vele?)


2016. júl. 3. 19:39
 1/1 anonim ***** válasza:

A kutyák nem medvék. Egy kutya amúgy csak akkor fog megtámadni ha a felségterületére lépsz, vagy ha fenyegeted. Esetleg ha megszökött gazdáitól, akik kínozták, de ilyenkor is inkább tart az emberektől, mint támad. Futni mondjuk nem érdemes, azzal mégjobban felcsigázhatod, ha mégis megtámadna.

Mozdulatok nem kellenek, de a legjobb egy határozott jellem, akit a kutya tisztelni tud. Parancszsavakhoz használhatsz kézjeleket, de eleinte azt is parancsszóval együtt tanítjuk a kicsiknek. A legtöbb kutya a gazdája érzelmi változásából már tudja, de egy gyenge popsiütés, vagy erős harapásnál gyengédebb fültövön harapás, akár a grabancrázás is beválhat, de fontos mellé a határozott kicsit erélye NEM is. Így a későbbiekben a kutya abból is érteni fog.

Amúgy meg főként a pozitív megerősítés vállik be az állatoknál, vagyis ha szépen játszik viselkedik hallgat a parancsszavakra akkor dícséret simi meg jutalomfalat.

2016. júl. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!