Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutyás gazdik...

Nagytestű kutyás gazdik milyen hétköznapi problémákkal szembesültök a kutyáitok mérete miatt? (többi lent)

Figyelt kérdés

Mindig is kistestű kutyáim voltak,tehát buszon meg bárhol ölbe tudtam venni őket,ha beteg volt és nem tudtam kocsit szerezni ölbe sétáltam el az orvosig.Elrántani értelem szerűen nem tudtak/tudnak.


Viszont "szerelmes" lettem egy nagytestű fajtába és nagyon szeretnék majd egyet.Igazából már 2-3 éve vágyok a fajtára csak sajnos nincs lehetőségem egyenlőre tartani,mert ugye nem lépcsőzhetnek. Panelban lakom,tetőtérben,lift nincs.


Alacsony 50 kg-os vékony nő vagyok kiszemelt kutyafajta 45-55 kg körüli :D Szóval ha úgy van,nem bírnám egyedül felemelni.

Kutyasulit mindenképpen tervezem vele.


Viszont érdekelne,hogy mik azok amik problémák lehetnek a hétköznapokra nézve.

Pl tömegközlekedési eszközön,állatorvos,sétánál bármi.


Csupán csak érdeklődök és felkészülök :D


2016. júl. 4. 22:56
 1/9 anonim válasza:
100%
Nekem az eddigi legnagyobb problémám, hogy kicsi az ágy, nem férünk el, de nincs szívem elküldeni őt:(:D Minket a buszozás nem érint, állatorvosnál a doki mindig segít felemelni, talán még a másik nehézség a fürdetés, egyedül nehéz berakni a fürdőkádba:)
2016. júl. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó ilyen negatív élményem, mikor láttam, hogy az Obiba bevisznek egy kiskutyát ölben és én is vittem volna a skót juhászomat, mire közölték, hogy csak ölben lehet bevinni a kutyát :)


Nálunk az állatorvos, séta nem probléma. Tömegközlekedést nem használunk, de egy nagyobb kutyánál, főleg ami tekintélyt parancsolóan néz ki, jobban tartanak.

A múltkor utaztam a vonaton és volt ott egy csaj egy nagyobb kutyával és mikor le akart ülni, többen csúnyán néztek rá, hogy ide ne. Mondtam neki, hogy mellém nyugodtan ülhet. Beszélgettünk és mondta, hogy pedig az Ő kutyája tök kedves, de hát a mérete miatt nem mindenkiben kelt bizalmat. Ez olyan előítélet, amivel nem lehet mit kezdeni. Mint ahogy az enyémre mindenki egyből "jé Lessie! De aranyos!" és már ugranak a nyakába :(


Egyébként ami macerás, mikor pl. elviszem úszni és utána be a kocsiba. Na ott aztán minden csupa víz, szőr és kosz.

De hát lesz@rom, mert imádom :D

2016. júl. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik negatívum, de abszolút nem katasztrófa: kis lakásban egymásba botlotok, folytonosan.:)


Egyébként nekem ritka jámbor, de nagy keverékem volt, mégis rámondták hogy agresszív, mert visszaugatott a felé rontó szobakutyáknak.

Egyébkét bkv-ra felteszed ugyanúgy mint a kicsit: póráz+szájkosár, beállsz a jármű végébe. És ennyi, enfgem a hideg rázott azoktól, akik rajtam követelték, hogy 1400 fokban miért lóg a szájkosár a kutyán, de a szobakutyákon sokszor még nyakörv sem volt, úgy utaztak. Kutya, kutya ugyanúgy.

A többi amiket felsoroltál, séta, orvos, közlekedés mind-mind nevelés és nem méret vagy fajta kérdése.

2016. júl. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Értem akkor igazából ha jól nevelt az eb akkor nincsen annyira nagy probléma.
2016. júl. 5. 11:52
 5/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
73%

BKV, kocsi, rendezvény, úszás, séta, semmi gond...

Azt utálom de NAGYON, mikor a pórázos, főleg kis testű kutyások beszólnak a póráz hiánya miatt...miközben az ő kutyájuk támad :(

Annyi, hogy a túlféltett, antiszoci ölebes gazdik ki tudnak készíteni...meg a neveletlen nagy testűek is. :P

Tegnap este kivételesen nem a Duna-parton, hanem lakótelepi részeken sétáltunk: barátnőm egy sheltie-vel, egy aussie-val, én pedig egy vizslával és két nagy keverékkel. Sheltie pórázon általában, többi szabadon, de az egyik nálam lévő keverék sokat volt flexin, előreszalad, szelektíven hall és nem volt kedvem következetesnek lenni :P Egy flexis spániel, egy flexis stafford és egy flexis tacsi esetében (egymástól független szóló esetek) megállítottam a falkát, kérdeztem, jó estét, oda lehet engedni őket? Staffordos ezerrel tiltakozott, spánieles nem tudta, hogy reagál a kutyája???!!! :O Persze kitámadott, ahogy kerültük ki őket 3-4 méteres körben :P A tacsis mondta, hogy nem-nem...elmentünk mellette, tacsi őrjöngött, amint a faszi lenyúlt a hámjához...egy flexis labit engedtek hozzánk, amikor megkérdeztem. Bár két labit is kitett volna, olyan kövér volt :( nem szokták elengedni, mert egyszer átrohant a főúton...és sztem alig mozgatják :( Ja, meg két földszintes kutya volt szabadon, odaengedhettük a falkát és mentünk is tovább...borzalmas...ezért van sok pórázos antiszoci kutya...a háztömb körüli 2-szer fél órás "séta" lófasz már bocsánat... Ja, taliztunk persze egy rakás felkapott, elrángatott, vagy őrjöngő kis izével...ja meg ismerős szabadon lévőkkel taliztunk még :)

Az a gáz, hogy a fenti 5 normális kutya 2 óra alatt jött csak össze!!! :O

2016. júl. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az szép!!

Na olyan nálunk is van,hogy nem tudja hogy reagál a kutyája másikra :D mondom ez vicc kategória.Nálunk spánielek a nem komplettek. Mind annyira hirtelen neki megy a 14 éves kutyámnak -.-


Kölyök korától kezdve mindenhez szoktatva lesz az biztos.Mivel jöhet majd velem dolgozni a bkv-t meg kell,hogy szokja majd :D


Sulit tervezek vele,szóval normális kutyákkal fog ő találkozni :D

2016. júl. 5. 12:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Igaz nekem "csak" egy 30 kilós német juhászom van, de talán hátránynak a tetőtéri lakást említeném meg. Nemcsak azért mert szerintem kicsi ès ingerszegény egy nagy kutyának, hanem macerásabb is.

Gondolj csak abba bele, hogy mondjuk egy műtét (pl.ivartalanítás) után amíg lábadozik és nem tud menni, hogy fogod felcipelni? Vagy ha öreg lesz és már nem fog tudni lèpcsőzni? Mamámék egy 4 emeletesben laktak ahol nem volt lift, de majd becartam amikor a 15 kilós uszkárt fel kellett vinnem a harmadikra, mert már nagyon fájt a lába a lèpcsőzéstől.


De visszatérve az enyèmre: hátrány nincs, orvoshoz kocsival megyünk, ugyanúgy viszem úszni stb. Annyi van, hogy a kiskutyások felkapkodják Fifikét amikor mèsz velük szembe, mert a normál mèretű kutya biztos meg akarja enni az ő kiskutyájukat. :D

2016. júl. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
Tetőtérbe lift nélkül max akkora kutyát vegyél, amit tényleg fel tudsz cipelni...a lábainak se tesz jót növendék korában a sok lépcső
2016. júl. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azért írtam,hogy egyenlőre nincs lehetőségem tartani,mert panelben lakom,lift nincsen :) Így 1-2 év tuti lesz,mert ahhoz költöznöm kell.
2016. júl. 5. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!