Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség, nagyon félek,...

Segítség, nagyon félek, milyen kutyát válasszsak?

Figyelt kérdés
Nagyon nagyon szeretem a kutyákat, de nem igazán volt rá lehetőségem, hogy tartsak is egyet(gyerekkoromban volt). Viszont mostmár megengedhetem magamnak, azon kívül a segítségükre lenne szükségem.. Úgy értem, hogy borzasztóan félek, a lakásból is kimenni, de még a saját lakásomban is, állandóan rettegek, hogy valaki bánt, egyeüdl vagyok és nem tudom megvédeni magamat, ezért IS szeretnék magam mellett egy kutyát. Milyen fajtát ajánlanátok? Valami olyanra gondoltam, aki bírja azt ,hogy mivel elég sokat ingázok, sokat kell utaznia, mindenhová el lehet vinni, és nem ijed meg a saját árnyékától, tekintélyt parancsol esetleg (tehát nem egy yorkira gondolok pl, aki nagyon aranyos, de nem hiszem, hogy meg tudna védeni) Emberekkel szemben nagyon félős vagyok, de tudok határozott lenni, egy kutyában sokkal jobban megbízom. Tudom, hogy a félelmem nagyrészt irreális, de nem tudok vele mit csinálni. Kérlek ne kezdjetek el beszólogatni emiatt, tényleg csak választ szeretnék: milyen kutyafajtát ajánlotok... Köszi előre!

2016. júl. 5. 18:15
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
19%
Kutya helyett ballagj el egy jó orvoshoz.
2016. júl. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
92%
német juhász
2016. júl. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
citromos, citromba haraptál...? :)
2016. júl. 5. 18:32
 14/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat! És a labrador retrieverről mit gondoltok?
2016. júl. 5. 18:38
 15/33 anonim ***** válasza:
80%
Tanulékony pörgős és játékos kutya. Viszonylag jól alkalmazkodik és első kutyának is megfelel. Jó választás lehet :) De csakis tenyésztőtől vagy menhelyről, kerüld a szaporítókat!
2016. júl. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Igen, azért kérdezem, azt olvastam most, hogy a németjuhász tapasztalt kutyatartóknak való elsősorban, én meg hááát, nem igazán nevezhetem magam annak. Honnan lehet tudni egyébként, hgoy valaki szaporító vagy tenyésztő? És mennyire ajánlott menhelyi kutya? Azért kérdezem, mert gondolom sok menhelyi kutyánál előfordulhat, hogy bántották, valamilyen sérelmei vannak, és nem tudom, hogy vajon tudnám-e kezelni. Vagy ez hülyeség?
2016. júl. 5. 18:47
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó menhelyre mész akkor elmondják hogyan viselkedik a kutya és ha van infójuk akkor tájékoztatnak az előéletéről is. Elmondják hogy pl. van-e probléma a viselkedésével vagy van-e bármi féle betegsége. A szaporítók általában pl. jófogás féle oldalakon hirdetnek olcsóbb kutyát tk nélkül mert úgy "olcsóbb". A tenyésztőknek saját weboldaluk van ahol minden szükségeset elmondanak neked :)
2016. júl. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
92%

Itt vannak magyarországi labrador tenyésztők: [link]

Itt pedig a retriever fajtamentés honlapja: www.retrieverhelp.hu

2016. júl. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
38%
15# vagyok. Elárulná valaki miért lettem lepontozva ha én pl. segítenék is? Szerintem igazam van, vagy ha mégsem akkor árulja el valaki hogy miben tévedtem.
2016. júl. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Labrador.


Nem igazán lehet mellélőni vele, jó természetű, kedves kutya. Válassz feketét, az tekintélyt parancsolóbb szín, mint a zsemle.


Német juhászt sokkal könnyebb félrenevelni.

2016. júl. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!