Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség, nagyon félek,...

Segítség, nagyon félek, milyen kutyát válasszsak?

Figyelt kérdés
Nagyon nagyon szeretem a kutyákat, de nem igazán volt rá lehetőségem, hogy tartsak is egyet(gyerekkoromban volt). Viszont mostmár megengedhetem magamnak, azon kívül a segítségükre lenne szükségem.. Úgy értem, hogy borzasztóan félek, a lakásból is kimenni, de még a saját lakásomban is, állandóan rettegek, hogy valaki bánt, egyeüdl vagyok és nem tudom megvédeni magamat, ezért IS szeretnék magam mellett egy kutyát. Milyen fajtát ajánlanátok? Valami olyanra gondoltam, aki bírja azt ,hogy mivel elég sokat ingázok, sokat kell utaznia, mindenhová el lehet vinni, és nem ijed meg a saját árnyékától, tekintélyt parancsol esetleg (tehát nem egy yorkira gondolok pl, aki nagyon aranyos, de nem hiszem, hogy meg tudna védeni) Emberekkel szemben nagyon félős vagyok, de tudok határozott lenni, egy kutyában sokkal jobban megbízom. Tudom, hogy a félelmem nagyrészt irreális, de nem tudok vele mit csinálni. Kérlek ne kezdjetek el beszólogatni emiatt, tényleg csak választ szeretnék: milyen kutyafajtát ajánlotok... Köszi előre!

2016. júl. 5. 18:15
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
74%
Esetleg bernáthegyi, vagy berni pásztor :)
2016. júl. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
35%
nem akarok bunkó lenni, de először egy pszichológussal beszélj a témáról. ha is javasolja és jó ötletnek tartja a kutyát,akkor valóban egy nagyobb testű kutya lenne az igazi. a német juhász szerintem is jó döntés.
2016. júl. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
69%
Dobermann , boxer , amstaff
2016. júl. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!!! 15-ös, én nem tudom, miért pontoztak le, én a citromost, meg a gázsprayesen kívül mindenkinek zöld kezet adtam. Még utolsónak mondanám: 1)már voltam többfélénél is, nem jött be a sok maszlag, egy dilidoki amúgy meg miért tudná jobban, hogy nekem jó lenne-e a kutya vagy sem? Ráadásul ha jól tudom, a kutyát pont hogy szokták terápiás céllal is javasolni... Pl tegyük fel hogy egy nyuszi folyton halálfélelemben élő szerencsétlenség vagyok, de ha ott van mellettem egy kutya akkor mondjuk biztonságban érzem magamat, így magabiztosabb lehetek és rosszullétek nélkül merek menni ide-oda, plusz a kedvem is sokkal jobb lesz, mert egyszerűen imádom őket... Nem tudom, hogy ebben mi lehet a baj...
2016. júl. 5. 21:11
 25/33 anonim ***** válasza:
45%
Csak arra vigyázz hogy hiába nem félsz a kutyától az utcán sétálva ha rád jön egy ilyen "roham" akkor a kutya megérezheti, kezelhetetlenné válhat és ez neked nem jó. Akármennyire is félsz vidd kutya iskolába. Neked is és neki is jót fog tenni. Egyébként azzal hogy kutyád lesz kénytelen leszel beszélgetni de ne ijedj meg, a kutya biztosan cuki lesz mindenki simogatni akarja majd ezért ezzel nehéz lehet. Én is félek más emberekkel beszélni de mikor a kutya felől érdeklődnek az más :) nem olyan ijesztő és a kutya szocializációja érdekében végig kell sajnos csinálnod. Sok sikert.
2016. júl. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Igen, azt írtam korábban is, hogy kutyaiskolába mindenképp vinném :) Amúgy meg nem mindig olyan vészes ez a szocfóbia, vannak jobb meg rosszabb időszakok, azért van amikor egész jól elboldugolok. De pl este nem is ettől, hanem attól félek, hogy valaki betör, vagy ilyenek (fordult már elő) úgyhogy ilyen esetben gondolom nem árt, hogy van egy kutyám, aki velem alszik, vagy legalábbis a szobában van.
2016. júl. 5. 22:30
 27/33 anonim ***** válasza:
84%
Labrador mint örző-védő?!?!?!? Kizárt!!!! Ez a fajta a légynek sem tudna ártani, nem hogy egy embernek! Inkább németjuhász, roti, dobberman, staff, hovawart, cane corso, belga juhász....ilyenn kaliberű kutyák kellenének. De szedd össze magad! A kutyák nem gognak egynolyan emebert tisztelni és követni aki a saját árnyékától is fél. Határozottság, magabiztosság és elszántság kell egy kutya neveléséhez. Különben nem csak az emberektől kell majd félned. És sajnos az ilyen gazdik miatt lesz a legtöbb antiszociális kutya. És ez minden kutyafajtára igaz, mert egy labradort is el lehet cseszni!
2016. júl. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
64%
De ki mondta hogy emberre kell támadni? A lényeg hogy nagy legyen és viszonylag ijesztő. A saját gazdáját pedig bármely jól nevelt kutya megvédi ha kell.
2016. júl. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
68%
De a labrador nem is nagy és meg se védené. Lakàsba boxer dobi vagy bullmasztiff.
2016. júl. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Ismét köszi a válaszokat! Igen, nem kell, hogy támadjon (az hiányzik még h pl engem is megtámadjon :D) csak hogy vész esetén ne elszaladjon, hanem megvédjen.. meg ugasson...
2016. júl. 6. 21:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!