Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek szoktak "beszólogatni",...

Nektek szoktak "beszólogatni", vagy vicces, idegesítő kérdéseket feltenni kutyasétáltatás közben? Hogy reagáltok rá? Tudtok írni egy-két ilyen esetet, vicces beszélgetéseket?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, fél éves múlt a border collie szuka kutyusom. Minden nap járok vele sétálni, de rendszerint megtalálnak valamivel az idősebb, nyugdíjas emberek.

Volt olyan, hogy megyünk a járdán, 100+ kilós, rakottszoknyás néni 6 szatyorral, gondoltam félreállok a kutyával a járda szélére, szépen leültettem a lábam mellé, a néni semmi köszönöm, gúnyosan odanyögte "harap ez a dög?". Mikor mondtam neki, hogy a légynek sem ártana a KUTYA, és nem dög, annyira még nem láttam senkit grimaszolni és megsértődni.

Aztán egy másik séta alkalmával láb mellett jött szépen a kiskutyám, aki egyébként teljesen barátságos és szófogadó, szembe egy hatvan éves forma bácsi. A kutya még mindig láb mellett, csak elkezdte vidáman csóválni a farkát (imádja az embereket), abban a pillanatban a bácsi ijedten kérdezte, hogy "miért akarja bántani őt a kutya?"...no komment. Hasonló szitu volt az, amikor elmentünk vele egy pad előtt, amin ült két gyerek (12 év körüli fiúk) és elkezdtek röhögni, hogy "hangosan lehel" a kutya. Aki szegény lihegett, mert melege volt, de hát mindegy is...

A következő pont ma történt, de egyből a kedvenceim közé lett sorolva:

Nyugodtan sétálunk, jött velem az egyik ismerősünk elsős kislánya is. Egyszercsak szembe jön egy őszhajú, idős néni, és leállt velem veszekedni, hogy hogy képzelem, miért nem a testvérével (?) együtt sétáltatom a kutyát, pedig csak 3 utcával lakik odébb. Visszakérdeztem udvariasan, hogy miből gondolja, hogy az a kutya a testvére. Mondta, hogy azért, "mert a Szilvikének a kutyája és ugyanolyan mint az enyém, csak háromszor ilyen nagy". Ilyenkor mit mondjak?!

Nyugtassatok meg, hogy veletek is történt már hasonló! Sztorikat várok! :) ;)

Előre is köszönöm mindenkinek!



2016. júl. 5. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A nyuggerek ilyenek. Frusztráltak, és néhány iskolázatlanabb nem tudja elviselni a fiatalok még gondtalan életét. Nem lenne kutyád, abba kötne bele hogy alul öltözött vagy, meg meg fogsz fázni stb...

Meg bezzeg a mi időnkben mi volt...


A fiatal srácok meg tudod azt piszkálják aki bejön nekik.

2016. júl. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem szoktak igy beszologatni sem az idosek, sem a fiatalok, ha valaki mond is barmit, akkor inkabb csak dicserik a kutyat, vagy elolvadnak tole. :)

ajanlom, hogy engedd el a fuled mellett a buta megjegyzeseket, az embereket ugy sem tudod megvaltoztatni. az irasodbol latszik, hogy normalis lany vagy, igy inkabb ne is arts magadnak az idegeskedessel :)

2016. júl. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát velem már sokféle történt... olyan is, hogy dicsérték a kutyám, hogy milyen aranyos, olyan is, hogy idősek hülye megjegyzéseket tettek, sőt még olyan is, hogy osztálytársaim, akikkel nem volt túl jó a kapcsolatom bántották...

Haverommal voltunk egy parkban, ők egy padon ültek, bandáztak, tudjátok a szokásos... aztán mi elmentünk mellettük, köszöntünk, ők is vissza. Kicsit odébb a kutyám megállt szimatolni, mi is lecövekeltünk, haverral elkezdtünk dumálni. Egyszer csak röhögést hallok a pad felől, aztán egy nyüszítést... odakapom a fejem a kutyához, és még épp elkapom a pillanatot, ahogy összerándul a testének dobott kavicstól. Odaadtam a flexit a haveromnak és határozott léptekkel elindultam a pad felé, az a csávó, amelyik a követ dobta lustán felállt, és lezserül elém lépkedett. Mikor testközelbe értem, megkérdeztem, miért dobta meg a kutyát. Ő letagadta, erre én azt feleltem, hogy most is biztos van nála kő, mutassa a kezét, és közelebb léptem. Ő vigyorogva nyújtotta felém a tenyerét, de az arcára fagyott a vigyor, amikor elkaptam a tökét a parasztnak és jól megcsavartam, majd megrántottam. Akkorát ordított, hogy mindenki odanézett... talán ez most így nagyon hősiesnek hangzik, de ha leírom, hogy végül bírósági ügy lett belőle, és nem keveset kellett fizetnünk, akkor az ugye már nagyon illúzióromboló, ugye? :(

2016. júl. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A legjobb ha fel se veszed :) Idősek között sok a szenilis és/vagy a mogorva, le kell tojni őket, mert ők úgyis olyan fajták hogy az élő fába is belekötnek.


Ja és SOHA ne állj le veszekedni. Olyan mint egy galambbal sakkozni. 1 mi közük hozzá, 2 ki kérdezte a véleményüket? Ne magyarázkodj, te se mondod meg neki, hogy milyen gyógyszert szedjen, mert az Icuka néni meg ezt meg azt szedi :)


Na ha meg valaki bántani merném a kutyámat... Van erre direkt gázspray nálam, tuti kapna az illető és örüljön ha nem hívok rendőrt rá, mert akkor bizony azt mondanám, hogy molesztálni akart, a spay meg önvédelem volt. De van gázpisztoly is, amikor a támadó csak annyit lát hogy pisztolyt rántasz elő ami valószínű hogy már magában is megtorpanásra kényszeríti.

2016. júl. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nekem is borderem van és mindig csak dicsérték h milyen szép, szófogadó stb.

a legnegatívabb megjegyzések se voltak olyan rosszak: állandó a mindig megvan a kutya?(8 éves és 10 voltam mikor vettük, félig együtt nőttünk fel)

a kedvencem:

bácsi:hány éves?

én: 3

b:azt hittem, hogy öregebb, mert úgy kullog melletted :)

-ekkoriba nagyon ráálltunk a ne húzd a pórázt dologra és még meleg is volt. de ezt félig dicséretnek vettem.

viszont van egy öreg néni, aki ha meglát mindig mondja h milyen szépek a kutyáim(van egy másik is) és milyen engedelmesek, okosak, neki is van kutyája és nagyon szereti stb ezt nagyon sokáig tudja mondani, sose fejezi be, mindig elismétli inkább egy csomószor magát. ma már ott tartok h a milyen szép kutyáidra mondok egy hangos köszönömöt és elsietünk :D

2016. júl. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem általában olyanokat kérdeznek, hogy miért nem ölöm meg a dögömet, meg ilyenek.. szocializálom epp a befogadott kutyámat, bull tipusu. Általában elkerülnek az emberek, de aki mellettem jön, mindig emlékeztet, hogy meg kéne halnia a kutyának.. ne vedd fel, én erre mindig azt mondom hogy (szépen kifejezve) haljon meg az aki minden információ hiányában Istent játszik és megmondja ki élhet és ki nem..

A hülyék azok maradnak, hiába vitatkozol velük. Nevesd ki öket egy sértő megjegyzés keretében és hagyd őket ott. Ne befolyásoljanak :)

2016. júl. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Akkor úgy látom nem csak felénk vannak ilyenek, és nem fogok velük foglalkozni..

2016. júl. 6. 11:33
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Nekem Ausztrál Juhászkutyám van, és ugye ennem a fajtának általában nincs farka. Na hát nekünk mindig azoka kérdések jutnak, hogy "hova lett a farka????" De MINDEN EGYES EMBER EZT KÉRDEZI! Mert mindenki az hiszi border, azoknak meg van farka. Erre csak azt szoktam felelni: "Most épp otthon hagytuk!" Vagy: "Elvitte a cica"(mert hogy cicánk is van :D) De a kedvencem: "Mi?! Nincs meg a farka?! Az előbb még megvolt!!!! :D
2016. júl. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"-Szia! Meg szabad símogatni?

-igen

-és a kutyát?"


:D

2016. júl. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, 4-es, nekem is van már gázspray-m most, hogy már elmúltam 18, gázpisztolynak valóban nagyobb az elrettentő ereje, de arra most nem futja... viszont szerencsére a spray-t sem kellett még használnom.
2016. júl. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!